youtube kao merilo popularnosti

adrenochrome junkie

Ističe se
Poruka
2.259
Dok gledam spotove na youtube imam obicaj da pratim statistiku koji spotovi su najgledaniji i sl. Naravno, najvise me zanimaju spotovi muzicara koje volim da slusam ali sam slucajno naleteo na dva spota i umalo nisam pao u nesvest. U oba slucaja su u pitanju mlade devojke koje po prvi put u zivotu vidim i cujem. Jedan spot ima skoro 93 miliona pregleda a drugi oko 87 miliona.:eek: Pesme su u fazonu tra la la,obicne pop-limunade.:roll:
Imajuci u vidi da neke legendarne rok grupe nemaju vise od 10 miliona pregleda(cak i nedavno preminuli Michael Jackson nema vise od 30 miliona),postavlja se pitanje da li je youtube stvarno merilo popularnosti ili se te brojke karikiraju da bi se nekome popularnost vestacki povecala. Imam osecaj da, kada bi dve doticne dame odrzale zajednicki koncert u Srbiji, ne bi napunile ni Halu Pionir.Mislim da bi isti slucaj bio i u ostalim drzavama u Evropi.Znam da Ameri na malo drugaciji nacin shvataju muziku od Evropljana,ali ove brojke na youtube stvarno zvuce preterano cak i kada su oni u pitanju.


 
Miley je cudo. Nema nikakvu potrebu da dolazi u Evropu. Prosle godine je imala turneju od 70 koncerata u USA i sve je bilo puno - bilo je vise od milion ljudi... A da su imali hale za 5 miliona - videlo bi je 5 miliona. Kazu da takva ludnica nije vidjena u USA od dolaska Bitlsa.

Sto se tice Beograda - tesko je reci. Ovde su punili hale neki za koje nikad nisam cuo, dok je jedna P!nk pevala pred 1000 ljudi... Ovde je sve moguce...

Ne znam ko je drugi - link nije dobar...

Nemojte preterano suditi o Miley po ovoj pesmi. Ima ona i mnogo boljih pesama. I sto je veoma retko - zvuci mnogo bolje uzivo nego na albumu. :ok:
 
Poslednja izmena:
Miley je cudo. Nema nikakvu potrebu da dolazi u Evropu. Prosle godine je imala turneju od 70 koncerata u USA i sve je bilo puno - bilo je vise od milion ljudi... A da su imali hale za 5 miliona - videlo bi je 5 miliona. Kazu da takva ludnica nije vidjena u USA od dolaska Bitlsa.

Sto se tice Beograda - tesko je reci. Ovde su punili hale neki za koje nikad nisam cuo, dok je jedna P!nk pevala pred 1000 ljudi... Ovde je sve moguce...

Ne znam ko je drugi - link nije dobar...

Nemojte preterano suditi o Miley po ovoj pesmi. Ima ona i mnogo boljih pesama. I sto je veoma retko - zvuci mnogo bolje uzivo nego na albumu. :ok:


Drugi spot je Leona Lewis - Bleeding Love
 
Ok za ovu prvi stvarno nisam nikada chula...ali za leonu mislim da su svi chuli...i da utube je proslavio mnoge ljude, ne samo iz muzichkog sveta.*** tako je, a i shto ne bi, ja mislim da je to dobro, da mladi umetnici imaju priliku da se istaknu.
 
Ne postoji youtube od 70' tih, da mozes da kazes koje su to zvezde bile i jesu najslusanije. Vrlo je moguce da jedna pevacica koja se pojavila prosle godine, ima vise pregleda od neke tamo kultne grupe. Prosto, vecina mladih danas slusaju to, i ako ti je za utehu, te koje slusaju sada, niko jos dugo, dugo, dugo nece nazvati legendama.

Jos jedna bitna stvar je sto su spotovi mnogih velikih zvezda umnozeni. Ljudi gledaju i slusaju pesme na vise mesta, pa dobijas realnu sliku tek kada saberes slusanost sa svih videa.
 
Dok gledam spotove na youtube imam obicaj da pratim statistiku koji spotovi su najgledaniji i sl. Naravno, najvise me zanimaju spotovi muzicara koje volim da slusam ali sam slucajno naleteo na dva spota i umalo nisam pao u nesvest. U oba slucaja su u pitanju mlade devojke koje po prvi put u zivotu vidim i cujem. Jedan spot ima skoro 93 miliona pregleda a drugi oko 87 miliona.:eek: Pesme su u fazonu tra la la,obicne pop-limunade.:roll:
Imajuci u vidi da neke legendarne rok grupe nemaju vise od 10 miliona pregleda(cak i nedavno preminuli Michael Jackson nema vise od 30 miliona),postavlja se pitanje da li je youtube stvarno merilo popularnosti ili se te brojke karikiraju da bi se nekome popularnost vestacki povecala. Imam osecaj da, kada bi dve doticne dame odrzale zajednicki koncert u Srbiji, ne bi napunile ni Halu Pionir.Mislim da bi isti slucaj bio i u ostalim drzavama u Evropi.Znam da Ameri na malo drugaciji nacin shvataju muziku od Evropljana,ali ove brojke na youtube stvarno zvuce preterano cak i kada su oni u pitanju.




Нема ничег толико чудног у вези овога. (причам о Miley Cyrus, пошто други клип неће да ми отвори.)
Можеш погледати статистику видео снимка и све ће ти бити јасно. :)
Значи девојке од 13 до 44 године и значи Америка и западна Европа.

Плус, немој занемарити гомилу сајтова који су upload-ovali овај снимак међ њихов садржај.
statsafd.jpg
 
Нема ничег толико чудног у вези овога. (причам о Miley Cyrus, пошто други клип неће да ми отвори.)
Можеш погледати статистику видео снимка и све ће ти бити јасно. :)
Значи девојке од 13 до 44 године и значи Америка и западна Европа.

Плус, немој занемарити гомилу сајтова који су upload-ovali овај снимак међ њихов садржај.
statsafd.jpg

Otkud ovi Juznoamerikanci toliko da slusaju USA pop... :)
 
I Juzna i Severna Amerika, Australija i cela Evropa. Zato mi je ovo malo sumnjivo, mislim, cela Evropa? Ma i cela Amerika, sa sve Aljaskom.. Heh. Vidi se da su oznacni celi reoni, cak i ovaj deo oko nase drzave, a mi ovde znamo da nam to nije dominantna muzika.

I interesantno je da devojke od 25-34 nisu najverniji slusaoci ultra popa.
Pomislio bi covek da se sve zavrsava do 25. godine...Ali ne, evo od 35. do 44. godine, opet su lude... Heheheheh.
 
Dok gledam spotove na youtube imam obicaj da pratim statistiku koji spotovi su najgledaniji i sl. Naravno, najvise me zanimaju spotovi muzicara koje volim da slusam ali sam slucajno naleteo na dva spota i umalo nisam pao u nesvest. U oba slucaja su u pitanju mlade devojke koje po prvi put u zivotu vidim i cujem. Jedan spot ima skoro 93 miliona pregleda a drugi oko 87 miliona.:eek: Pesme su u fazonu tra la la,obicne pop-limunade.:roll:
Imajuci u vidi da neke legendarne rok grupe nemaju vise od 10 miliona pregleda(cak i nedavno preminuli Michael Jackson nema vise od 30 miliona),postavlja se pitanje da li je youtube stvarno merilo popularnosti ili se te brojke karikiraju da bi se nekome popularnost vestacki povecala. Imam osecaj da, kada bi dve doticne dame odrzale zajednicki koncert u Srbiji, ne bi napunile ni Halu Pionir.Mislim da bi isti slucaj bio i u ostalim drzavama u Evropi.Znam da Ameri na malo drugaciji nacin shvataju muziku od Evropljana,ali ove brojke na youtube stvarno zvuce preterano cak i kada su oni u pitanju.


Pa znaš kako, Ceca i Čola su napunili čMarakanu kad im je cena ulaznice bila po 100 dinara.
Možda i ova ide na tu foru. To ti je što se tiče koncerta, što se tiče pregleda na youtube, i ja mislim da ih je nekako 'nabužila' jer ne znam koliko da je popularna porali bi svi da non stop vrte njen klip da bi imala ovoliko pregleda.

A ovaj drugi klip ne mogu da vidim zbog youtube fašizma.
 

Back
Top