Istorija na filozofskom fakultetu u Beogradu

студијска група: Историја
Тест знања из историје

Литература:
1. Снежана Ферјанчић, Татјана Катић, Историја за I разред гимназије свих смерова, Београд 2008. 2. Смиља Марјановић-Душанић, Марко Шуица, Историја за II разред гимназије општег и друштвено-језичког смера, Београд 2008. 3. Радош Љушић, Историја за III разред гимназије општег и друштвено-језичког смера, Београд 2008. 4. Коста Николић, Момчило Павловић, Никола Жутић, Зорица Шпадијер, Историја за трећи разред гимназије природно-математичког смера и за четврти разред гимназије општег и друштвено-језичког смера, Београд 2008.
 
Ooo generacijo moja :)
Ono što ja znam jeste da trebaš da učiš samo najosnovnije, znači ne zamaraj se mnogo sa Ljušićevom knjigom, ostalo je sve manje - više lagano. Mislim da ne treba onaj prvi deo o praistoriji, ali proveri na sajtu. I kažu da najviše pitanja dolazi iz 20 veka, tj. četvrte godine, tako da tome najviše posveti pažnju.
Za sve ostale informacije imaš forum studenata Filozofskog - http://www.studfor.org/ i poseban deo sa istorijom pa iščitaj da dobiješ neku jasniju sliku. :cool:
 
I mene isto to zanima, naime ovako za ist. umetnosti sam se raspitala (želim i ja da se upišem) ovako trebala bi ti Džensenova istorija umetnosti (onako poveća knjiga koju posedujem) iii likovna kultura od Vidosave Galović i Branke Karadžić (Ja sam je nabavila od prijateljice iz srednje likovne škole) pitanja su u dva dijela, test opšte informisanosti i pitanja za ist. umetnosti...
što se testa opšte inf. tiče tu je više igra na sreću (mada sam na net našla oko 400 pitanja takvih, pa planiram do juna da pogledam eto čisto, možda zapamtim nešto) a za drugi dio testa iz deset oblasti će biti pitanja (e sad što se tiče ovoga, imam te oblasti, ali i mene zanima...kakvog tipa su pitanja, da li da učim bukvalno do sitnica, ili čisto ono da znam nešto opšte o svakoj oblasti) - sa obzirom da u Džensonovoj knjizi ima po pedeset str. svaka ta oblast, a ovamo u ovu drugu knjigu po par stranica... (ja pripremam neku kao skripticu u svesku, izvlačim najvažnije) iii ne znam, ako ti još što treba reci mi... sa obzirom da je ovo što sam mogla izvući pošto izgleda niko na ovome forumu se ne glaska od istoričara umetnosti ;) ;) ;)
 
Ooo generacijo moja :)
Ono što ja znam jeste da trebaš da učiš samo najosnovnije, znači ne zamaraj se mnogo sa Ljušićevom knjigom, ostalo je sve manje - više lagano. Mislim da ne treba onaj prvi deo o praistoriji, ali proveri na sajtu. I kažu da najviše pitanja dolazi iz 20 veka, tj. četvrte godine, tako da tome najviše posveti pažnju.
Za sve ostale informacije imaš forum studenata Filozofskog - http://www.studfor.org/ i poseban deo sa istorijom pa iščitaj da dobiješ neku jasniju sliku. :cool:

a jesi ti počela da spremaš? Ja sam prvu knjigu gde je baš ta praistorija ( ) jezivo spremio... odkud ti to da ne treba da se sprema praistorija? sada sam na drugoj knjizi, u srednjem veku, gde je haos... :/ samo da mi je da dođem do napoleona, obrenovića i tako dalje...
 
Не спремам се, ослобођена сам због места на такмичењу. Прочитала сам негде да не треба праисторија, али проверићу, ако желиш.
Није друга књига много тешка, када отвориш трећу :) . Ту је Љушић набацао гомилу података, ал' срећа да мора да се учи само најосновније.
Добро напредујеш, с обзиром да је тек половина јануара :ok:
 
Не спремам се, ослобођена сам због места на такмичењу. Прочитала сам негде да не треба праисторија, али проверићу, ако желиш.
Није друга књига много тешка, када отвориш трећу :) . Ту је Љушић набацао гомилу података, ал' срећа да мора да се учи само најосновније.
Добро напредујеш, с обзиром да је тек половина јануара :ok:

e... eo me opet... sada sam kod Ljušića u trećoj knjizi.. :D odakle si, definitivno si se odlučila za istoriju? i molim te, proveri mi to negde, jer poludeću ako sam džabe učio praistoriju.. xD
 
Успори мало, досадиће ти историја до јуна. :)
На њиховом форуму сам прочитала да не треба, јер то раде археолози, али пошто то нису нагласили на самом сајту, можда ипак дају нешто из тога.
Ево ти група за бруцоше Филозофског на фејсу- https://www.facebook.com/groups/203161906426032/ , доста је активна, па питај њих за проверену информацију.
А јесам се дефинитивно одлучила, само можда будем полагала још негде, за случај да неким чудом не упаднем на историју. :)
 
Успори мало, досадиће ти историја до јуна. :)
На њиховом форуму сам прочитала да не треба, јер то раде археолози, али пошто то нису нагласили на самом сајту, можда ипак дају нешто из тога.
Ево ти група за бруцоше Филозофског на фејсу- https://www.facebook.com/groups/203161906426032/ , доста је активна, па питај њих за проверену информацију.
А јесам се дефинитивно одлучила, само можда будем полагала још негде, за случај да неким чудом не упаднем на историју. :)

a imaš li FB? Ne volim ovo preko foruma.. a kako funkcioniše to sa tim što si mi rekla da si oslobođena prijemnog zbog mesta na takmičenju? :/
 

Back
Top