Зуроф: Емитовање Томпсоновог концерта увреда за српски народ

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Саосећам са онима који су изгубили рођаке у усташком погрому а сада су морали да трпе нечију носталгију за временом усташа, каже директор центра „Симон Визентал”


– Веома ми је жао што је у Хрватској и Србији приказан Томпсонов фашистички концерт. То је тешка увреда за српски народ и тешко ми је да поверујем да су српски провајдери емитовали такав концерт. Овде уочавам два основна проблема: Перковићеви концерти постали су позорница носталгије за добом усташа. Томпсон, с друге стране, тврди да није крив, а одавно је требало јавно да осуди усташке идеје и употребу усташких симбола. Никада то није урадио – рекао је за „Политику” Ефраим Зуроф, директор центра „Симон Визентал”.

Према његовом мишљењу, људи који емитују такав програм требало је да покажу много више поштовања и одговорности према вредностима државе у којој „пуштају” емисије.

– Оператери треба да схвате да се тако нешто једноставно не ради. Томпсон не заслужује ни публику ни бину – каже Зуроф.

Наравно, каже наш саговорник, треба поштовати слободу говора, али речи његових песама треба пратити и не дозволити да му се концерт претвори у усташки фестивал.

– Саосећам са свим оним људима који су изгубили рођаке у усташком погрому, а сада су морали да трпе нечију носталгију за временом усташа, на малим екранима – закључује Зуроф.

Он истиче да је за похвалу што је председник Стјепан Месић својевремено недвосмислено изразио неслагање са овом појавом.

– Тако је, након што сам оштро протестовао, на наредном Перковићевом концерту, у Сплиту, полиција запленила сва усташка обележја. Ако Перковић икада више буде певао озлоглашену песму „Јасеновац и Градишка Стара”, коју на концерту у Загребу додуше није извео, јер је „сада превише паметан да би то радио”, Зуроф најављује да ће поново слати протестно писмо председнику Месићу. Та песма је позив на убијање – тврди Зуроф.

http://www.politika.rs/rubrike/Drus...novog-koncerta-uvreda-za-srpski-narod.sr.html
 
МА ЈЕБО ИХ ТОМПСОН

Па и јебу нас са Томсоном.
Пени онај који је приказиовао његов концерт на ТВ у Србији не би више радио на ТВ.
Ма не би ни кући имао више ТВ!
 
Mi cekamo da se Jevreji pobune protiv tog uzasa!! Gde je odgovornost nasih ljudi?

E...imali bi se cemu nauciti od Jevreja...da je pameti..:(

Е..... све чекамо на тацни.
А после ћемо да пљујемо те Јевреје и штитимо "браћу" Палестинце.
 
Е..... све чекамо на тацни.
А после ћемо да пљујемо те Јевреје и штитимо "браћу" Палестинце.

Ja ih nikad ne pljujem.Naprotiv...Zato sam imala dosta duela na drugim mestima-ne ovde.Smatram da 5-6 mil.Jevreja drzi na uzdi 100mil Arapa da ne krenu dalje.A..Balkan im je prvi na udaru.A..to sto su Jevreji iz USA i EU velikim delom umesali prste u nasu tragediju...to je duga prica..
 
Ja ih nikad ne pljujem.Naprotiv...Zato sam imala dosta duela na drugim mestima-ne ovde.Smatram da 5-6 mil.Jevreja drzi na uzdi 100mil Arapa da ne krenu dalje.A..Balkan im je prvi na udaru.A..to sto su Jevreji iz USA i EU velikim delom umesali prste u nasu tragediju...to je duga prica..

Тачно.
Нас би поклали за добро јутро а америка би само асистирала Арапима, као што је досат Муслиманима на Балкану.
 

Back
Top