Emitovani snimci na kojima Dudaković naređuje streljanje

Homoljac

Domaćin
Poruka
3.155
Emitovani snimci na kojima Dudaković naređuje streljanje
Blic - Pre sat i 14 minuta

Radio-televizija Republike Srpske (RT RS) emitovala je danas video snimke na kojima ratni komandant Petog korpusa Armije BiH Atif Dudaković u mestu Izačić u julu 1994. godine naređe streljanje dvojice ratnih zarobljenika.

Na snimcima od 9. jula 1994. godine vidi se grupa pripadnika Petog korpusa Armije BiH, među kojima je i general Atif Dudaković. Dudaković posle odgovora vojnika da su dva zarobljenika u kampanjoli, naređuje: "Streljati na licu mesta!".

Na snimku se vidi zarobljeni vojnik, sa rukama na potiljku, kojeg pripadnici Armije BiH psuju i udaraju nogama. Vidi se i leš vojnika na ulici, kao i grupa vojnika kako nose ljudsko telo u šatorskom krilu.

Potom vojnik pred Dudakovićem govori "Meni je drago što su ta krmčad pobijena", a Dudaković konstatuje: "Ovaj film je završen, a glavni glumac je Hamdija Abdić".

Potom Dudaković čestita vojniku koji je rekao da su "krmčad pobijena" što je "izvršio zadatak sa ovom grupom". Dudaković na snimku pominje i ime operativca Mehura, a sebe naziva "glavnim režiserom".

Krivičnu prijavu za ratne zločine Tužilaštvu BiH pre tri godine protiv Dudakovića su podneli tadašnji predsednik RS Dragan Čavić i premijer Milorad Dodik, ali iz Tužilaštva još nije saopšteno da li je istraga otvorena.

Beta
 
n a o0vom snimku dudakovic je naredio streljanje dvojice bosnjaka pripadnika Abdicevih snaga...

sta mislite koliko je samo naredio ubistava Srba a da to kamere nisu snimile?

Па зар бре и теби:eek::eek::eek:
да постављам -

КОЈИ СУ ТИ ТИ БОШЊАЦИ!:think::dontunderstand:
ОДАКЛЕ СУ!?:think::dontunderstand:
КАДА СУ ДОШЛИ!?:think::dontunderstand:
КАКВИ СУ К'О ЉУДИ!?:think::dontunderstand:


"Dervis i smrt" od Mese Selimovica

Najzamrseniji ljudi na svijetu. Ni sa kim istorija nije napravila takvu salu kao sa nama. Do juce smo bili ono sto danas hocemo da zaboravimo. Ali nismo postali ni nesto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne mozemo vise nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaceni. Kao rukavac sto ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema vise ni toka ni usca, suvise malen da bude jezero, suvise velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjecanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadnistva, necemo da gledamo unazad, a nemamo kud da gledamo u naprijed, zato zadrzavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rijesenja. Preziru nas i braca i dosljaci, a mi se branimo ponosom i mrznjom. Htjeli smo da se sacuvamo a tako smo se izgubili, da vise ne znamo ni sta smo. Nesreca je sto smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i necemo iz nje. A sve se placa pa i ova ljubav.
Meni je najzanimljivije bilo kada sam bio BiH pre rata, negde osamdesetih godina...
Planinario sam sa nekim društvom i na planini Zlovrh (relativno blizu Žepe i Srebrenice) pozove nas neki starac na kafu i rakiju...

Mi sednemo i tako nešto pričamo... on musliman...
Jedan moj kolega (među tom našom ekipom nije bilo muslimana) hteo onako da ispadne "Politički korektan" pa počeo nešto pozitivno da priča o muslimanima... kad će ovaj starac...

E moj sine, nije to baš tako... Mi muslimani smo ti ljudi najčistije guzice i najprljavijeg obraza na svijetu...

Mi ostali šokirani...
 
Jel raspisana potjernica za njim ? Ako jeste hapsiti,sudjenje i znas se ...

Ništa hapšenje, ništa suđenje.....od toga nema selameta...Zna se kako sa ovakvima treba, tj. već je trebalo odavno..a ne da se kojekakvi Dudakovići, Orići, tamo Glavaši, Čekui itd, šećkaju već skoro dve decenije jer, pravda je pobogu spora a dostižna:thumbdown: nije nego:roll:
 
Jel raspisana potjernica za njim ? Ako jeste hapsiti,sudjenje i znas se ...
A neeeee!!! Nema hapšenja!!! Nama Srbaljima ovakvi više koriste na slobodi nego u zatvoru!!! Dok god takav i njemu slični hodaju na slobodi, jasno je da samo baznija može da ga duva!!! Svaki ovakav snimak samo još više ojačava poziciju Republike Srpske!!!
Eto im sad njihovog "heroja i vojničine" nek im i dalje šeta po FBiH i nek se s njim mogu da okite!!!
Eto im sada "herojskog" ološa koji prvo "u ime Allaha" ladno ubija zarobljenike, a odmah zatim se rakijom opijaju i sprdaju sa vlastitim bezoumljem!!!
 
Ovo su snimci iz 1994 kad su muslimani iz dudakovicevog 5 korpusa navukli babine muslimane i VRS tada su se docepali ogromne kolicine oruzija.....dudakovic je ovu operaciju dobro isplanirao...odglumili su da je doslo do sukoba i pobune u 5 korpusu,i da je veci broj muslimana iz 5 korpua presao Fikretu a onda su nasi pozurili da podrze ove takozvane pobunjenike sa oruzijem i municijom i tako predali dudakovicu ogromne kolicine oruzija i municije ,zarobili su i likvidirali veci broj babnih muslimana
 

Back
Top