Albanci sa Kosova otimaju EPS-ovu opremu

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Pripadnici KPS i KEK-a primorani da napuste trafostanicu u Štrpcu
22. jul 2009. | 18:36 | Izvor: Tanjug


ŠTRPCE - Četrnaest radnika Elektroprivrede Srbije vratili su se u trafostanicu u Štrpcu, koju su jutros nasilno preuzeli pripadnici Kosovske elektroenergetske korporacije, uz podršku pripadnika Kosovske policijske službe, izjavio je predsednik opštine Štrpce Zvonko Mihajlović.

Mihajlović je rekao da su se u popodnevnim časovima ispred trafostanice masovno okupili Srbi iz te opštine i da su pripadnici kosovske policije, zajedno sa radnicima KEK-a, bili primorani da napuste taj objekat.

On je dodao da će večeras biti održana vanredna sednica Skupštine opštine Štrpce, na kojoj će biti donete odluke o daljim koracima, vezano za, kako je rekao, alarmantno stanje izazvano isključenjem struje ovoj opštini.
Mihajlović je rekao da su današnji razgovori predstavnika Srba iz Štrpca i radnika KEK-a o snabdevanju strujom propali.

On je kazao da predstavnici KEK-a nisu odustali od svojih maksimalističkih zahteva, a to je nadležnost nad trafostanicom u Štrpcu i potpisivanje kolektivnih i pojedinačnih ugovora sa tom korporacijom, kako bi se ponovo uspostavilo napajanje strujom ove opštine.

Opština Štrpce bez struje je od 30. juna. Žitelji te opštine su prvih deset dana bili pod jakim režimom redukcija i struju su imali samo od ponoći do sedam časova ujutru, a od 11. jula su u potpunosti bez električne energije.

http://www.rtv.rs/sr/vesti/politika/kosovo_i_metohija/2009_07_22/vest_142788.jsp

Paraziti nishta ne znaju sami da naprave, samo da otimaju i pljachkaju.
 
Prosto ne mogu da verujem da neko na nacionalnoj osnovi zeli da bude oslobodjen placanja elektricne energije.
Da li iko moze da zamisli to, da neka manjina u Vojvodini odluci da vise ne zeli placa struju?
Srbi na Kosovu moraju da placaju elektricnu energiju koju potrose, jer je placaju i druge nacije u drugim zemljama, a preteti humanitarnom katastrofom, jer nece da placa struju je krajnje licemerno.
Nikog u Elektrovojvodini ne zanima da li ja imam iz cega platim struju, racun stigne i ja ga platim, jer sam koristi uslugu (pristupa elektricnoj mrezi i energiji) i MORAM da je platim iz svog dzepa, i to je nesto najnormalnije, a to koje sam nacionalnosti i odakle mi je korenje sigurno nije navedeno nikakvim popustom na racunu.
(Bacvanin, 22. jul 2009 02:00)
ps.to je rekao neko na ovu temu,na B92
 
Prosto ne mogu da verujem da neko na nacionalnoj osnovi zeli da bude oslobodjen placanja elektricne energije.
Da li iko moze da zamisli to, da neka manjina u Vojvodini odluci da vise ne zeli placa struju?
Srbi na Kosovu moraju da placaju elektricnu energiju koju potrose, jer je placaju i druge nacije u drugim zemljama, a preteti humanitarnom katastrofom, jer nece da placa struju je krajnje licemerno.
Nikog u Elektrovojvodini ne zanima da li ja imam iz cega platim struju, racun stigne i ja ga platim, jer sam koristi uslugu (pristupa elektricnoj mrezi i energiji) i MORAM da je platim iz svog dzepa, i to je nesto najnormalnije, a to koje sam nacionalnosti i odakle mi je korenje sigurno nije navedeno nikakvim popustom na racunu.
(Bacvanin, 22. jul 2009 02:00)
ps.to je rekao neko na ovu temu,na B92

To je verovatno Shtutz napisao....vratite oteto EpS-u, a napravite svoju EDB pa naplacujte do mile volje.
 
Prosto ne mogu da verujem da neko na nacionalnoj osnovi zeli da bude oslobodjen placanja elektricne energije.
Da li iko moze da zamisli to, da neka manjina u Vojvodini odluci da vise ne zeli placa struju?
Srbi na Kosovu moraju da placaju elektricnu energiju koju potrose, jer je placaju i druge nacije u drugim zemljama, a preteti humanitarnom katastrofom, jer nece da placa struju je krajnje licemerno.
Nikog u Elektrovojvodini ne zanima da li ja imam iz cega platim struju, racun stigne i ja ga platim, jer sam koristi uslugu (pristupa elektricnoj mrezi i energiji) i MORAM da je platim iz svog dzepa, i to je nesto najnormalnije, a to koje sam nacionalnosti i odakle mi je korenje sigurno nije navedeno nikakvim popustom na racunu.
(Bacvanin, 22. jul 2009 02:00)
ps.to je rekao neko na ovu temu,na B92
Pa dobro,a da ta vaša lopovska elektroprivreda prvo plati opremu koja nije njena?
 
kao sto smo mi vratili hrvatima ina pumpe:hahaha:
lepo smo napravili beo petrol

pa yebiga batice da si neshto prochitao i da ishta znash znao bi i da je prilikom sukcesije odlucheno da sva nepokretna imovina na teritoriji date republike postaje njeno vlasnishtvo
nisu ni slovenci karadjordjevicima vratili onaj dvorac gde su primali busha niti hrvati odmaralishta koja su gradjena i nashim parama
i tako moze u nedogled
 
Prosto ne mogu da verujem da neko na nacionalnoj osnovi zeli da bude oslobodjen placanja elektricne energije.
Da li iko moze da zamisli to, da neka manjina u Vojvodini odluci da vise ne zeli placa struju?
Srbi na Kosovu moraju da placaju elektricnu energiju koju potrose, jer je placaju i druge nacije u drugim zemljama, a preteti humanitarnom katastrofom, jer nece da placa struju je krajnje licemerno.
Nikog u Elektrovojvodini ne zanima da li ja imam iz cega platim struju, racun stigne i ja ga platim, jer sam koristi uslugu (pristupa elektricnoj mrezi i energiji) i MORAM da je platim iz svog dzepa, i to je nesto najnormalnije, a to koje sam nacionalnosti i odakle mi je korenje sigurno nije navedeno nikakvim popustom na racunu.
(Bacvanin, 22. jul 2009 02:00)
ps.to je rekao neko na ovu temu,na B92

AJ zivota ti ne pravi se lud,zaista ti ne ide evo veruj mi na rec.;);)
 
Pa dobro,a da ta vaša lopovska elektroprivreda prvo plati opremu koja nije njena?

sta je cije, o tome cemo kada dodje vreme. ovo je i odgovor na slaovnkino pitanje.
interesantno je nesto drugo. i pored svih zala koja se cine prema srbima, po nekim frumasima, srbi su radili u toj trafostanici, i siguran samda su primali plate za taj posao.
i nisam citao sta se tamo desavalo, ali ako su odgovorni pustali struju i pored zabrane, onda je normalno da su "isterani" iz trafostanice. i nakon, verovatno nekog sporazuma, vraceni na posao.
sto se mene tice, struja bi se trebala placati, bilo bi u redu da EPS pomognenekako, ali i taj narod da pokaze malo postvanja prema KEK-u i sve ce biti bolje.
 

Back
Top