Kontinent Mu

IndianaBones

Aktivan član
Poruka
1.031
Legenda kaze da je sem Atlantide postojao jos jedan kontinent zvani Mu. Veruje se da je bio u Pacifiku i da i sad ima ostataka. Kaze se da su razna ostrva u pacifika "delovi" te velike "slagalice". Naj sadrznije ostrvo je Uskrsnje ostrvo. Ono sadrzi ono sto svi znamo, moaie, i ono sto neko mozda ne zna, zenu u vulkanu, tunele kroz ostrvo, tajne hieroglife Rongo Rongo, slicne onim u Indiji. Previse slicne. Na dnu mog posta cete videti sliku, pa citirajte i recite mi sta mislite. Da li je stvarno postojao Mu? Da li je postojala Atlantida?

Da li su sva ova mesta bila povezana? :think:
 

Prilozi

  • Hierogliphes.jpg
    Hierogliphes.jpg
    45,8 KB · Pregleda: 96
Legenda kaze da je sem Atlantide postojao jos jedan kontinent zvani Mu. Veruje se da je bio u Pacifiku i da i sad ima ostataka. Kaze se da su razna ostrva u pacifika "delovi" te velike "slagalice". Naj sadrznije ostrvo je Uskrsnje ostrvo. Ono sadrzi ono sto svi znamo, moaie, i ono sto neko mozda ne zna, zenu u vulkanu, tunele kroz ostrvo, tajne hieroglife Rongo Rongo, slicne onim u Indiji. Previse slicne. Na dnu mog posta cete videti sliku, pa citirajte i recite mi sta mislite. Da li je stvarno postojao Mu? Da li je postojala Atlantida?

Da li su sva ova mesta bila povezana? :think:

Ovde imas o Atlantidi i Mu koji se jos naziva i Lemurija http://www.ivantic.net/Moje_knjige/IstorijaGalaksijeZemljeICoveka.pdf
 
Neki kažu da su Lemurija i Mu isti kontinenti, a neki opet neki kažu da su to dva različita kontinenta. Mislim da Lemurija nije postojala. Legenda o Lemuriji je nastala u 19. veku. Kada su naučnici prihvatili teoriju evolucije, bili su zbunjeni time što su našli fosilne ostatke lemura i u Australiji i na Madagaskaru. Stoga su došli na ideju da je postojao jedan kontinent izmađu Afrike i Australije preko kog su lemuri prešli sa jednog staništa na drugo u uporedo egzistirali na oba staništa. Međutim kada je izneta i dokazana teorija o pomeranju tektonskih ploča, ova teorija o Lemuriji je odbačena. Ali, ljubitelji misterija je nisu odbacici............ :)

Tvorac legande o kontinentu Mu je pukovnik Dželms Čerčvord. On je tvrdio da je jednom hramu u Indiji našao neku zbirku pločica Naakala u kojima je pisalo da je u Pacifiku pre 50 000 godina postojao kontinent Mu, koji je potonuo u Potopu pre 12 000 godina. Ali ja lično mu ne verujem. Pročitala sam njegovu knjigu "Mu, iščezli kontinent" i mislim da je veoma zanimljiva, ali sa naučne tačke gladišta puna je gluposti.

A Atlantida je možda i postojala. Nju prvi pominje Aristotel u svojim dijalozima Timaj i Kritija. Samo pitanje je da li je on opisivao pravi kontinent, ili je samo hteo da ispriča poučnu priču o usponu i padu jedne napredne civilizacije. A kad kažem ,,napredne" ne mislim da su imali nuklearno oružje i leteće mašine.
 
Kontinent Mu je postojao u Pacifiku. Lemurija u Indijskom okeanu,a Atlantida u Atlantskom okeanu. To su tri posebna kontinenta. I nema teorije da je Mu bio Lemurija.Preporucujem odlicnu knjigu: "Mu,iscezli kontinent" od Dzejmsa Curcvalda.

On je,dok je boravio na Tibetu (ne znam tacno gde),jedan monah mu je pokazao tablice sa nepoznatim pismom,a koje su bile weoma stare. Knjiga je napisana prema desifrovanim tablicama.
 
Postoje teorije da je kontinent Mu bio kolevka krava.
Zapisi sa slupane wc solje nadjene u blizini rozveltske deponije ukazuju na to.

Logicno i jeste, jer se kontinent zvao Mu, bas kao sto su i krave mukale. :)

U to ime jedan citat iz jednog sjajnog dela

"Dok krave nocu mucu, mleko tece vrelo kao lava i kontinenti nestaju. A ko se o mleko opece, taj i u jogurt duva "

IZ Mr Sal-ove knjige "Kontovi i dugokontovi prirode"
 
Prema ovoj karti Mu-mu lend je danas ili Australija ili Antarktik...
Ne vidim treću opciju,jer mi ne dozvoljava moje poznavanje(NE ZNANJE)
arheologije,geografije,i pomalo geologije...
:mrgreen:
Dakle,ako je i bio taj neki MU,on je tu i danas na južnoj polulopti...
A o toj Lemuriji ne bih,jer mi je preko glave fon-ovih i onih koji su da
bi opravdali kajzerove pare ulupane u istraživanja izmišljali legende...
Draže su mi ipak one starogrčke...
 
Ljudi,knjiga je zakon! Kupite knjigu o kontinentu Mu,i saznacete da Mu i Lemurija ne mogu biti dva kontinenta. Knjiga je mnogo dobra. Ujguri su bili njihovo kolonijalno carstvo,i oni su naseljavali Balkansko poluostrvo. Ja wam je preporucujem :D
 
Ostaci civilizacije Mu su pronadjeni !
Medjutim posto vladari sveta nisu uspeli da odmah sakriju drevne ruine otkrivene pored Okinave, cela stvar je stavljena pod cutnju. Civilizacijcki šok i preispitivanje utvrdjenih vrednosti obicnih ljudi o postanku civilizacije i o evoluciji coveka, ne sme biti dovedena u pitanje.
Ipak ostaci su tu. Ogromne geometrijski pravilne gradjevine, putevi , piramide, sve savrseno i ogromno. Ovako nesto se nikako ne moze uklopiti u utvrdjeno sliku o ljudskoj istoriji tako da su za sada zvanicno drevne ruine "van sistematizacije" sa tendencijom potiskivanja u zaborav. Ruine su pronadejne pre par godina. Nije podignuta nikakva velika buka oko njih. Mozda su i tu vest stavili u deo pod "zabava" kao ono sa humanoidnom figurom na Marsu. Ustogljeni VIP debeljani , poiticari idu pod punu ozbiljnost.. na pocetku vesti, a ovako nesto pod "zabava".

Dakle pitanje za kvaziduhovite skeptike, kojima vrvi ovaj forum. Kako objasnjavate ove podovodne ruine gradjene u doba kada sveznajuca nauka kaze da su postojala samo plemena Kromanjonaca i Neandertalaca na Zemlji?
Da nije mozda ovo drevna viskorazvijena izgubljena civlizacija Lemurija ili Mu ?

.....Ili su mozda po vama i ove ruine FAKE kao i sve ostalo sto ne umete da objasnite ?

underjapan.jpg

Yonaguni4.jpg

yonaguni1-12-sml.jpg


Vise imate na ovom linku:
http://members.toast.net/rjspina/Japan's%20Underwater%20Ruins.htm
 
Pogledao sam i taj sajt i, iako sam pažljivo tražio, nigdje ne nađoh podatak ko je, kada i na koji način izvršio datiranje tih objekata.
Ali zato sam se oduševio povezivanjem Rima i kontinenta Mu samo zato što se imena osnivača pišu RoMUlus i ReMUs.

Kakve veze imaju mrkva i patka? Velike!
 
Ono sto skepticima zapusava usta jeste da su gradjevine nadjene ispod povrsine vode i najlakse utvrdivanje starostI jeste otkriti kada je tlo na kome su gradjene prekriveno vodom?
Odgovor je na kraju ledenog doba. pre 12000 godina.

Ovo vladare sveta dovodi u nezgodan polozaj gde metode ismevanja, ignorisanja,zataskavanja cinjenica ne vaze, tako da je ostalo CUTANJE.... jel tako?

Kada je nastala piramida i svi ovi objekti? Kada ih je prekrilo more?
O koliko se ovde dalekoj prošlosti radi i ko je bila misteriozna civilizacija koja je sve ovo izgradila u 'vremenu koje je bilo pre vremena'.
Dokazi govore o tome da je zadnje ledeno doba bilo pre oko 11.500 godina i da je tada došlo do topljenja velikih količina leda. Zbog ovakvog velikog topljenja, nivo mora se na nekim mestima na Zemlji popeo za preko 100 metara i tako potopivši na kopnu sve što je bilo u tom opsegu.Pretpostavlja se da je to bio slučaj i sa ovim kopnom kod japanske obale.

U dubinama Japanskog mora, u blizini ostrva Okinava, Una i Tajvan otkrivene su izuzetno neobične i tajanstvene ruševine.Pronađene su ostaci ogromnih građevina od precizno isklesanog kamena, čija je starost procenjena na čak 12.000 godina, što znači da su nastale još 10.000 pre Hrista.
 
Dakle pitanje za kvaziduhovite skeptike, kojima vrvi ovaj forum. Kako objasnjavate ove podovodne ruine gradjene u doba kada sveznajuca nauka kaze da su postojala samo plemena Kromanjonaca i Neandertalaca na Zemlji?
Ta ista sveznajuća nauka laže da su Kromanjonci i Neandertalci izumrli mnogo, mnogo prije. Naravno, nauka možda i griješi, pa tih plemena ili njihovih ostataka ima i danas. A ko će ga znati, za...bana je nauka.
 
Pitanje za sve forumashe.
Moze li se na netu pronaci animacija koja bi prikazala izgled kopna pri nivou okeana 100m nizem nego danas?
Konkretno me zanima ima li u tom slucaju uopste Gibraltara i Sredozemnog mora,te dal je Afrika jedinstven kopnom vezan prostor sa Evropom?
 
Sta pitas nas, pitaj Google... :) ali, to ipak zahteva upotrebu racunara koji je produkt ekzaktne skepticne fizike.

Ja da tvrdim da je fizika velika zabluda, bio bi me stid koristiti ista od te, pa i racunar.
Okreno bi se svom trecem oku u potrazi za odgovorom.
 
Kontinent Mu je postojao u Pacifiku. Lemurija u Indijskom okeanu,a Atlantida u Atlantskom okeanu. To su tri posebna kontinenta. I nema teorije da je Mu bio Lemurija.Preporucujem odlicnu knjigu: "Mu,iscezli kontinent" od Dzejmsa Curcvalda.

On je,dok je boravio na Tibetu (ne znam tacno gde),jedan monah mu je pokazao tablice sa nepoznatim pismom,a koje su bile weoma stare. Knjiga je napisana prema desifrovanim tablicama.

Ta knjiga je puna gluposti. A u njoj na 226. strani izdanja koje ja imam piše da je njeno obredno ime Mu, a geografsko Lemurija. Znači sam Džejms Čerčvord piše da je Mu = Lemurija.
 
Mu nije Lemurija,shvatite! Mu je bio u Pacifiku,a Lemurija u Indijskom okeanu!

Da,gradjevine kod Japana nemaju drugo objasnjenje,jer ono ne postoji. One su dokaz postojanja drevnog kontinenta Mu. Sto moze samo da potvrdi i postojanje Atlantide,jer ako su pronadjene rusevine owog kontinenta,to znaci da je i Atlantida tu negde.

Posle potonuca kontinenta Mu,preziveli stanovnici su postali uporavo ti kromanjonci... Knjiga ima mnogo dobre zakljucke. Procitajte je.
 
Mu nije Lemurija,shvatite! Mu je bio u Pacifiku,a Lemurija u Indijskom okeanu!

Da,gradjevine kod Japana nemaju drugo objasnjenje,jer ono ne postoji. One su dokaz postojanja drevnog kontinenta Mu. Sto moze samo da potvrdi i postojanje Atlantide,jer ako su pronadjene rusevine owog kontinenta,to znaci da je i Atlantida tu negde.

Posle potonuca kontinenta Mu,preziveli stanovnici su postali uporavo ti kromanjonci... Knjiga ima mnogo dobre zakljucke. Procitajte je.

dakle na kontinentu mu su ziveli ljudi koji su bili izuzetno inteligentni, nadareni i bla bla dok su napravili te gradjevine, piramide, ski centre i ostalo, pa kad ime je potonuo kontinent oni su najednom postali kromanjonci?? divljaci? ne razumem. :confused:
 

Back
Top