Pomoc oko XBox360 ?

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
9.464
E ljudi molim vas pomozite ako znate sta da radim. ( Ipak mi je ovo prvi XBox i nemam bas nesto iskustva sa XBox-om)


Da predjemo na stvar, nabacio sam Xbox360 onu verziju sa 60GB hard diska, i sad ne znam kako da prebacim igru na hard disk, jel ovako kad igram sa diska cuje se pomalo grebanje a i kapiram da se tako konzola brze greje a i laser se trosi vise sto je i logicno tako da je igranje sa harda mnogo bolja varijanta.

Ajde pa nek se javi neko ko ima XBox, bio bi mu zahvalan za pomoc
 
Ako ti Xbox nije chipovan onda ne moyes igru prebaciti na hard disk,a i vecina igrara se ne preporuchuje da se prebacuju na hard disk jer je napravljena da se pusta direktno sa CD-a.Ja imam Xbox360 i nemam nikakvih problema sa pregrevanjem,on jeste malo buchan ali tako je kod svih.
 
Ako ti Xbox nije chipovan onda ne moyes igru prebaciti na hard disk,a i vecina igrara se ne preporuchuje da se prebacuju na hard disk jer je napravljena da se pusta direktno sa CD-a.Ja imam Xbox360 i nemam nikakvih problema sa pregrevanjem,on jeste malo buchan ali tako je kod svih.

Ko ti je to rekao majke ti ?

Kao prvo svaka igra moze da se prebaci na hard naravno ukoliko imas verziju konzole sa hard diskom (i bas nikakve veze nema dal je konzola flesovana ili ne), a kao drugo uvek se preporucuje da se igra prebaci na hard (cemu uostalom i sluze hard ?) zato sto onda ukoliko igras sa harda laser ce manje da se trosi i samim tim trajace duze, onda konzola ce sporije da se zagreva i neces cuti buku tj grebanje diska kao kad igras direktno sa DVD-ja.

Inace ne zalim se na buku uopste, pogotovo kad igram sa hard-a, ono ne cuje se uopste nista, a to za zagrevanje mogu ti reci da nakon nekog vremena kad pipnem konzolu bude ona topla onako, ali s obzirom da imam Jasper verziju nadam se da sam miran sto se tice RROD-a (jel ne znam jos ni za jedan jedini slucaj igde da je neko na Jasper konzoli dobio RROD)
 
Ko ti je to rekao majke ti ?

Kao prvo svaka igra moze da se prebaci na hard naravno ukoliko imas verziju konzole sa hard diskom (i bas nikakve veze nema dal je konzola flesovana ili ne), a kao drugo uvek se preporucuje da se igra prebaci na hard (cemu uostalom i sluze hard ?) zato sto onda ukoliko igras sa harda laser ce manje da se trosi i samim tim trajace duze, onda konzola ce sporije da se zagreva i neces cuti buku tj grebanje diska kao kad igras direktno sa DVD-ja.

Inace ne zalim se na buku uopste, pogotovo kad igram sa hard-a, ono ne cuje se uopste nista, a to za zagrevanje mogu ti reci da nakon nekog vremena kad pipnem konzolu bude ona topla onako, ali s obzirom da imam Jasper verziju nadam se da sam miran sto se tice RROD-a (jel ne znam jos ni za jedan jedini slucaj igde da je neko na Jasper konzoli dobio RROD)

Dobro sad, sta napadas odma decka...ccc...
Stvar je sledeca... Ortak je 2005 (znaci kad je tek izasao 360) dobio iz Nemacke primerak. Mislim da je imao hard od 20gb nisam siguran. U uputstvu je pisalo da nije preporucljivo prebaciti igru na hard-a vec da se hard koristi za save game,patcheve,ziku,filmove... E sad posto mu je taj Xbox vrisnuo on ga je vratio i kasnije uzeo Jasper verziju. Na njegovom upustvu nista nismo nasli u vezi harda, mislim dali stavljati igre na njega ili ne. A sto se tice lasera msm mojne si se us.ro pa on je tu da cita igre? Nece mu biti nista veruj mi, ortak svoj nije gasio pune 2 god, i radio je laser perfektno. Mada je i njega prodao :S
 
pa ko ga napada, odakle ti ta ideja ?

Pazi kako god da okrenes uvek je bolje prebaciti igru na hard i igrati sa harda ako si u mogucnosti (tj ako imas verziju konzole sa hardom)

Jel pisalo mozda u tom uputstvu zasto nije preporucljivo prebacivati igre na hard ?
 
pa ko ga napada, odakle ti ta ideja ?

Pazi kako god da okrenes uvek je bolje prebaciti igru na hard i igrati sa harda ako si u mogucnosti (tj ako imas verziju konzole sa hardom)

Jel pisalo mozda u tom uputstvu zasto nije preporucljivo prebacivati igre na hard ?

Nekako si ga agresivno docekao :think:
Salim se :)
Pa verovatno su mislili na konzole koje imaju mali hdd tipa 20gb, jel jedna igra za Xbox ako je na Dual layer-u zauzima oko 7-8gb stavis takve dve na hdd i pun je. A to usporava konzolu valjda... A neke igre i ne mogu na hdd ja mislim.
 
pa ko ga napada, odakle ti ta ideja ?

Pazi kako god da okrenes uvek je bolje prebaciti igru na hard i igrati sa harda ako si u mogucnosti (tj ako imas verziju konzole sa hardom)

Jel pisalo mozda u tom uputstvu zasto nije preporucljivo prebacivati igre na hard ?
Greska,vecina igara je tako dizajnirano da se igraju direktno sa CDa a ne sa harda,na primer skoro sad je doshao neki patch za Halo 3 i onda je iskochila poruka na ekranu da se igra ne prebacuje na hard disk jer ce bolje da radi ako ide direktno sa CDa.Harddisk je tu da bi skidao sa Xbox live fajlove.Ja imam Xbox sa 120 GB harda i nemam nijednu igru na harddisku,a i jos nisam nasao opciju sa kojom se igra moze prebaciti na hard.Samo one koje direktno skinesh sa Xbox Live.
 
Мој савет ти је да не пребацујеш игре на хард-диск. Имам ИксБокс, јесте мало превише бучан и имаш осећај да ће се прегрејати (експлодирати), али нема везе. Ја сам покушао да убацујем игре на хард, па ме коштало пуно.
 
Мој савет ти је да не пребацујеш игре на хард-диск. Имам ИксБокс, јесте мало превише бучан и имаш осећај да ће се прегрејати (експлодирати), али нема везе. Ја сам покушао да убацујем игре на хард, па ме коштало пуно.
Pa objasni sta te je to kostalo?
 
Xbox 360 elite konzola kupljena u SAD...
Problemi ukratko:
Konzole napravljene za trziste SAD razlikuju se od konzola napravljenih za evropsko trziste.Sustinske razlike su sledece:
-Evropske konzole rade na 220v,SAD konzole na 110-120v.Adapter sa 220v na 110-120v koji je dosao uz konzolu ne odgovara jer je snage 50W.Potreban je adapter sa 150w snage ili snazniji zbog male rezerve.
-Evropske konzole koriste DVD medijume rezane(presovane)PAL sistemom,a SAD konzole NTSC sistemom.NTSC DVD medijumi nisu dostupni u Srbiji,odnosno veoma se tesko nalaze.NTSC i PAL sistemom proizvode se i igre i filmovi.Sa muzikom ne bi trebalo da bude problema.

------KAKO SE RESAVAJU OVE DVE NEUSAGLASENOSTI--------

-Najpre se trazi originalni ispravljac namenjen za upotrebu sa PAL konzolom.On se ne moze naci posebno,vec se trazi nekom kome je unistena konzola ali mu je ostao ispravljac.Obratiti paznju da ovde govorimo o ispravljacu (220v na 12/5v---),a ne o adapteru.Konzola je dosla sa SAD ispravljacem (110-120v na 12/5)
Ako se ne moze pronaci ispravljac za PAL konzolu,mora se kupiti adapter 220v na 110-120v snage 150w.U prodavnici se trenutno moze pronaci ovakav adapter ali sa 100w snage.Ukoliko se ne pronadje,mora se namotati transformator u nekoj privatnoj radionici.
-Resenje NTSC problema moguce je FLESOVANJEM(instaliranje programa u cip)konzole u Beogradu.Ovim bi se postiglo da se konzolom mogu citati Region free DVD medijumi (postoji 80% min osvojenih NTSC i PAL igara i filmova u Region Free nacinu rada)

Ljudi mislim da sam nasao odgovor u mom pitanju....Cena je 4000 din flesovanje i 4000 za transformator i te kablove.Tako da ko ima XBOX 360 Amerike a ne zna da se snadje izvolte:)))))
 
E ljudi molim vas pomozite ako znate sta da radim. ( Ipak mi je ovo prvi XBox i nemam bas nesto iskustva sa XBox-om)


Da predjemo na stvar, nabacio sam Xbox360 onu verziju sa 60GB hard diska, i sad ne znam kako da prebacim igru na hard disk, jel ovako kad igram sa diska cuje se pomalo grebanje a i kapiram da se tako konzola brze greje a i laser se trosi vise sto je i logicno tako da je igranje sa harda mnogo bolja varijanta.

Ajde pa nek se javi neko ko ima XBox, bio bi mu zahvalan za pomoc
nemoj da prebacujes igre na HDD zato sto ce ti kasnije traziti neko Sranj* da update-ujes svakih 5 minuta...to sto grebe i sto se cuje , brate pa ni ti nemozes ceo dan da trcis :D
 

Back
Top