Sta uraditi ako se neko mesa u vas porodicni zivot

Vec nekoliko mesici nas porodicni ''prijatelj ''pokusava da nam se mesa u porodicu,nacu kucu.Da li se to i vama desava?:dontunderstand:

Pa sad zavisi sta podrazumeva to mesanje i koliko je opravdana ta titula "prijatelj".
Predpostavljam da je nesto sto ti smeta i zato to zaustavi bez obzira da li je mesanje dobronamerno, nesvesno i retko ali racunaj na to da je time prijateljstvo dobro uzdrmano ili cak ugaseno. Mozda ce neki drugi clanovi porodice zbog toga biti nezadovoljni pa mislim da bi umesto sa nama koji o toj situaciji ne znamo bas nista trebalo da se posavetujes sa svojim ukucanima.


Jao, kakav mi je ovo post, kao dnevni horoskop u Vecernjim novinama!!!:eek:
 
Poslednja izmena:
ma, odybeš ga...ako mu nisi nacrtala ti što ne treba da radi, nacrtaj mu. onda, ako i dalje nastavi - baj, baj...ne moraju svi da budu prijatelji, može neko da bude i poznanik.
Pa i nije bas tako jednostavno..
Jedan nas prijatelj je isto to pokusavao da uradi.Naravno da sam mu dala do znanja ,prvo suptilno, da je to odvratno sto pokusava,ali on kao da nije shvatio ili nije zeleo da shvati da ne zelim da mi se mesa u zivot .Kada sam videla da suptilnost ne pali ,direktno sam ga oterala u p.m.,ali ni to nije uspelo..Covek je bio strasno uporan.
Onda sam rekla muzu ,i prepustila njemu da resi situaciju :mrgreen:
 
Мало ми је чудно.... Баш на недавно затвореној теми бар пола форумаша је заступало став да имамо прво да се мешамо у живот људима које волимо, да им ''отварамо очи'' поводом њиховог личног живота и да одлучујемо уместо њих ако проценимо да ми боље знамо шта је добро за њих.... :roll:
 
Мало ми је чудно.... Баш на недавно затвореној теми бар пола форумаша је заступало став да имамо прво да се мешамо у живот људима које волимо, да им ''отварамо очи'' поводом њиховог личног живота и да одлучујемо уместо њих ако проценимо да ми боље знамо шта је добро за њих.... :roll:

E sad i ti Hellen.
Ono je bila ``unutrasnja`` stvar, u krugu porodice.
A ovo je ``spoljni`` faktor koji se uplice :).
 
mislim da je svako imao ovu situaciju u nekom obliku...ipak je ovo Srbija :mrgreen:
kod nas je bio u pitanju blizak rodjak...covek istripovan da zna sve i da zna najbolje!
a uvek je upadao u nasu kucu kad diskutujemo o nekom vaznom porodicnom pitanji, kao da namirise kad treba da ne-dodje.
i odmah se ubaci u razgovor i kaze:"treba ovo...ttreba ono...ti ovako ...ti onako..."...bez pardona! meni je to uvek islo na zivce do ludila :evil:al nekad nisi u stanju da promenis situaciju, jer jednostavno nisi u poziciji...ali sam mu uvek znala da mu odgovorim kad se ustremi licno na mene :mrgreen:
sigurno je ...sto pre prekines- bolje za tebe :bye:
 
mislim da je svako imao ovu situaciju u nekom obliku...ipak je ovo Srbija :mrgreen:
kod nas je bio u pitanju blizak rodjak...covek istripovan da zna sve i da zna najbolje!
a uvek je upadao u nasu kucu kad diskutujemo o nekom vaznom porodicnom pitanji, kao da namirise kad treba da ne-dodje.
i odmah se ubaci u razgovor i kaze:"treba ovo...ttreba ono...ti ovako ...ti onako..."..
.bez pardona! meni je to uvek islo na zivce do ludila :evil:al nekad nisi u stanju da promenis situaciju, jer jednostavno nisi u poziciji...ali sam mu uvek znala da mu odgovorim kad se ustremi licno na mene :mrgreen:
sigurno je ...sto pre prekines- bolje za tebe :bye:


Ovo gore boldano...mislim da se takvi razgovori prekidaju kad netko udje u kuci, a i ne pocinju kad netko ima u kuci
Inace imala sam bas prije nekoliko slicnu situaciju.
Klinka mi ima zdravstveni problem pa su me duzebriznici savjetovali, zahvalila sam i rekla da ne zelim vise cuti ni jednu rijec o tome...ispostovali su! Jasno kratko i ostro...na prvu, moj problem, nemas se sto petljati dok ti ne zatrazim pomoc....
 
ne bih upotrijebila rijec gad, autor teme je stavio rijec prijatelj pod navodnike, a od prijatelja se u krajnjem slucaju zatrazi pomoc, ne petlja se sam di mu nije mjesto

Али, ако пријатељ процењује да је његово виђење нашег живота боље? А воли нас и жели нам најбоље? Ако сматра да смо у заблуди, да радимо погрешне ствари и да треба да нам отвори очи?
 
Али, ако пријатељ процењује да је његово виђење нашег живота боље? А воли нас и жели нам најбоље? Ако сматра да смо у заблуди, да радимо погрешне ствари и да треба да нам отвори очи?

Razumijem sto zelis reci i slazem se sve dok ti savjeti, dobronamjerne sugestije ne prelaze granicu, a u ovoj temi cini mi se to je upravo i problem.













\
 
Vec nekoliko mesici nas porodicni ''prijatelj ''pokusava da nam se mesa u porodicu,nacu kucu.Da li se to i vama desava?:dontunderstand:

Posto si prijatelj stavila pod navodnicima verovatno sumnjas u njegovu iskrenost.
Moguce je da postoji neka skrivena namera povodom necega.
Generalno treba energicno odbiti bilo kakvo mesanje u zivot pa cak ako zatreba biti grub u takvoj situaciji posto postoje neuvidjavni ljudi koji sebi previse dozvoljavaju i ne znaju kada je dosta.
Naravno da postoje izuzeci a to su ljudi od poverenja mada sve zavisi i od toga iz kog razloga se mesa u zivot.
To svako sam treba da proceni i donese odluku o prihvatanju ili neprihvatanju saveta.
 
Hm, ne znam gde misljenje postaje mesanje... Bas smo nedavno i ja i mm odrzali predavanje jednoj nasoj drugarici: ona i njen muz (ne zna se ko je veci sanjar od njih dvoje) zele da uloze nasledjeni novac u totalno nerealan projekat... Toliko smo se uznemirili (jer njih dvoje nikada ranije nisu imali toliko novca, niti su u struci u kojoj ce ikada zaraditi toliki novac, ovo im je jedina sansa da se finansijski srede) da smo im jos dva puta telefonirali iste veceri, da im solimo pamet. Je l' to mesanje? Ovakve stvari dobrim prijateljima ne mozemo da precutimo.
 
nisam imala situaciju prijatelja koji se mjesa u porodicni zivot osim ponude da prespavam i jedne da preselim sto je bilo bas fino od njih

...ali zato sam tatinoj sestri svasta rekla, dosla zena jednom na rucak kod nas.... i umislila da je postala neki clan porodice na osnovu toga :eek: pocela kasnije da mi salje poruke, vjerovatno mami izmamila broj, bena jedna
 

Back
Top