putin obećao povećanje penzija u 2010. godini

Homoljac

Domaćin
Poruka
3.155
putin obećao povećanje penzija u 2010. godini
Politika - Pre 3 sata i 19 minuta

MOSKVA - Penzije će u Rusiji 2010. godine biti povećane za 45,9 odsto, a visina prosečne penzije premašiće 8.000 rubalja (257 dolara), izjavio je ruski premijer Vladimir Putin.

"Procedura pri određivanju visine penzije biće pravičnija i bolje će oslikavati realni radni doprinos svakog čoveka", rekao je Putin na sednici vlade posvećenoj formiranju budžeta za 2010-2012. godinu.

Naglasavajući da je povećanje penzija "najvažniji prioritet budžetske politike", Putin je priznao da se u aktuelnom penzionom sistemu "skupilo previše nepravilnosti", prenela je agencija RIA Novosti.

Ruski premijer je rekao da će se za isplatu povećanih penzija koristiti sredstva rezervnih fondova, a kako bi se ti planovi i realizovali u vreme krize, neki od ranije planiranih projekata će biti zamrznuti ili odloženi na izvesno vreme.

"Na ovaj način ispuniće se ne samo moralni dug države prema starijim generacijama, već i stvoriti novi efikasni penzioni sistem, koji će biti važan faktor stabilnosti finansijskog sistema i privrede zemlje", naglasio je Putin.
:hahaha: A sta BoTa obecava ?
 
Tupo:dash:
65.3633 x 257 =16798.368 RSD
1679.368 RSD = 180.62761 e
180e ti je plata u prodavnici .

Sa povecanjem od 50% to je 270e :bye:

nepismeni dečače, koji je pri tome bezobrazan, pa vređa
tupim oslovljavaj nekog svoga rođenoga
sad pročitaj ponovo svoj uvodni post pa ćeš videti da će povećanje biti 2010 i da će premašiti (buduće vreme) 257$, ne da je danas 257$
 
nepismeni dečače, koji je pri tome bezobrazan, pa vređa
tupim oslovljavaj nekog svoga rođenoga
sad pročitaj ponovo svoj uvodni post pa ćeš videti da će povećanje biti 2010 i da će premašiti (buduće vreme) 257$, ne da je danas 257$

Ne da si tup nego si glup ko .....
Lepo ti pise premasice 8000 Rubalja tj. 275 Dolara
Sada je penyija 8000 Rubalja !
:bye:
 
moj stric u Americi ima penziju 2 soma dolara, a radio je kao stolar
tako da ne znaju oni sta je kriza ........mislim kad se pogledaju penzije ovde ili u Rusiji

Moskva je najskuplji grad za zivot jes su tamo zavukli guzice najveci krimosi , tajkuni i ostali iz Rusije i ostatka sveta .
Ali ostali gradovi i sela u Rusiji imaju daleko jeftiniju robu nego mi ili Ameri :bye:
 
moj stric u Americi ima penziju 2 soma dolara, a radio je kao stolar
tako da ne znaju oni sta je kriza ........mislim kad se pogledaju penzije ovde ili u Rusiji

А,да није можда зато што је радио посао који је релативно профитабилан?
И овде у Србији радити столарију је профитабилнији посао за разлику од многих других.Рецимо,мој кошија има клинца од 18 година који је завршио средњу столарску и сад ради овде у једном предузећу за производњу ентеријера.Дечко млати преко 40 000 динара месечно у фирми,плус одради и понешто приватно за некога по наруџбини.Тако да можда није добар пример.

Иначе,криза је погодила већину оних који раде,а немају ништа у животу осим голог ринтачења за мафију и живота на кредитима.
 
Moskva je najskuplji grad za zivot jes su tamo zavukli guzice najveci krimosi , tajkuni i ostali iz Rusije i ostatka sveta .
Ali ostali gradovi i sela u Rusiji imaju daleko jeftiniju robu nego mi ili Ameri :bye:

pa ne znam bas ali nije samo hrana u pitanju.........
recimo jedan mobilni prosecan od 200 evra je svugde slicne cene pa ti vidi ko ce lakse da ga kupi rus ili amer .........ili bilo sta drugo
mislim glupo je sad da merimo nas ili ruski standard sa americkim
 
А,да није можда зато што је радио посао који је релативно профитабилан?
И овде у Србији радити столарију је профитабилнији посао за разлику од многих других.Рецимо,мој кошија има клинца од 18 година који је завршио средњу столарску и сад ради овде у једном предузећу за производњу ентеријера.Дечко млати преко 40 000 динара месечно у фирми,плус одради и понешто приватно за некога по наруџбини.Тако да можда није добар пример.

Иначе,криза је погодила већину оних који раде,а немају ништа у животу осим голог ринтачења за мафију и живота на кредитима.

ma nema to veze sa profitabilnim poslom vec sa standardom.......
strina mi je takodje radila oko 20 godina kao cistacica u bolnici i ima oko 900 dol
sto ovde mogu da sanjaju mnogo jace struke
 

Back
Top