Pevali smo Glavašu, ali Mladiću ne bismo!

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.018
Članovi grupe „Kolonija“ ne pokazuju kajanje zbog toga što su pevali hrvatskom ratnom zločincu
Pevali smo Glavašu, ali Mladiću ne bismo!

Hrvatski dens trio „Kolonija“ se, ako je suditi po njihovim izjavama, ne kaje zbog toga što su 12. juna na koncertu u Tomislavgradu pružili podršku Branimiru Glavašu, nepravosnažno osuđenom za zločine nad Srbima u Osijeku 2009. godine.

Oni su tada, da podsetimo, uz još neke kolege sa tamošnje estradne scene nastupili na velikom skupu koji je ratni zločinac nazvao koncertom u znak zahvalnosti onima koji su mu pružili utočište, pošto je iz Hrvatske pobegao da bi izbegao služenje kazne.

- „Kolonija“, kao i 99 odsto muzičara iz Hrvatske, uključena je profesionalno u praćenje različitih izbora, parlamentarnih, lokalnih ili predsedničkih, čisto profesionalno i bez emocija. To je naš posao koji uvek profesionalno i odradimo. Ove godine su bili lokalni izbori za gradonačelnike i župane i „Kolonija“ je bila uključena na tri strane. Pevali smo za SDP u Zagrebu, Željka Keruma kao nezavisnog kandidata u Splitu i HDSSB u Osijeku (osnivač te stranke je Branimir Glavaš prim. aut.). Na sva tri mesta su ti kandidati i pobedili. Nastup u Tomislavgradu u BiH je bio slavljenički jer su neki od osnivača poreklom odatle. Nas troje u grupi smo svi iz Slavonije, tako da je odatle ta regionalna poveznica, pa nas je zbog toga ta stranka na ovim izborima uzela. Svako ima pravo na svoj izbor angažmana i odluku želi li pevati ili ne za zainteresovanog partnera - iscrpno je za „Alo!“ odgovorio Tomislav Jelić, frontmen „Kolonije“. Pošto je na ovaj način indirektno potvrdio da nemaju moralnih dilema zbog nastupa za ratnog zločinca, ipak smo ga direktno upitali da li smatra da je u redu da pevaju u prestonici Srbije (koncert zakazan za 8. oktobar u Centru „Sava“) posle nastupa za ubicu Srba.
- Vi kao da niste razumeli šta sam vam rekao pre, pevali smo za stranku i njene predstavnike na izborima za gradonačelnika i župana. Pevaćemo ljudima koji dođu na naš koncert radi nas i naših pesama od proteklih 15 godina, a ne radi toga šta neke novine pišu ili ne - rekao je Tomislav, izbegavši da odgovori o moralnom aspektu cele priče. Pošto se u razgovoru pozivao na profesionalnost, logično je usledilo pitanje da li bi pevali i Ratku Mladiću, ističući da se radi o čoveku čija krivica nije dokazana već je samo osumnjičen za ratne zločine.
- Ne bismo jer to nije stranka koja postoji u Hrvatskoj i aktivna je, kao što ne pevamo za stranke u Sloveniji i BiH - zaključio je Jelić.


Čudni aršini čelnika Centra „Sava“

Rukovodstvo Centra „Sava“ iznajmilo je salu za koncert grupi „Kolonija“ koja je pevala zločincu Branimiru Glavašu, ali su zato u februaru otkazali pres konferenciju koju je Gej-strejt alijansa zakazala u njihovim prostorijama zbog navodnog uznemiravanja javnosti.
Odgovor o tome kojim se aršinom rukovode smo pokušali da dobijemo od čelnika ove kuće, ali nas je ljubazna sekretarica obavestila da je direktor Dragan Vučićević na odmoru, a njegov zamenik Dragan Ćosić je na sastancima. Pošto nam se u dogovoreno vreme nije javio, pozvali smo ponovo gospodina Ćosića, ali nam je ista sekretarica rekla da je direktor na drugom sastanku i da će pokušati da se javi. Do zaključenja ovog broja se nije javio redakciji.

Organizatori ne planiraju otkazivanje koncerta

Ispred organizatora koncerta kuće „Blu saund“ dobili smo direktorku Gordanu Milojević.
- Kada smo ugovarali koncert u Centru „Sava“, nisam znala za njihov nastup u Tomislavgradu. Pročitala sam vaš tekst i stupila u kontakt sa njima, jer me je interesovalo šta je istina. Tomislav, njihov menadžer, mi je odgovorio da su oni profesionalci i da pevaju gde god da su pozvani, a da ih politika uopšte ne interesuje. Žao mi je što se sve to desilo, ali ne želim da se mešam u tu temu. Inače, mislim da su sjajni ljudi i muzičari i da im treba dati priliku da ih ljudi u Srbiji bolje upoznaju. Ne vidim razlog za otkazivanje koncerta jer bi to bio znak da se nečega stide - rekla je Gordana za naš list.
 
То само показује колико смо ми Срби као народ толерантни,гостољубиви,цивилизовани...Баш ме занима да ли би и наше комшије хрвати били то исто,у истој мери као ми ?

to samo dokazuje kakvi smo mi malmuni koje treba pobiti
da imamo moza srusili bi celi BG samo da ovi ogavni stvorovi ne pevaju
al dje ces nac pametna Srbina ...
 
То само показује колико смо ми Срби као народ толерантни,гостољубиви,цивилизовани...Баш ме занима да ли би и наше комшије хрвати били то исто,у истој мери као ми ?

Ne bi, naravno...

Ali ja sam za to da se ovo ne dozvoli, iz poštovanja prema mrtvima koje su glavašova bagra poklali i pobili!
 
И ја сам за забрану наравно.Само сам хтео да кажем како смо ми цивилизовани за разлику од њих

Daleko smo civilizovaniji od njih i to je postulat. Samo mi nije jasno zašto dozvoljavamo sebi da i raspravljamo o tome i zašto dozvoljavamo da nam svaka se gowna razvlače po državi...
 
Daleko smo civilizovaniji od njih i to je postulat. Samo mi nije jasno zašto dozvoljavamo sebi da i raspravljamo o tome i zašto dozvoljavamo da nam svaka se gowna razvlače po državi...
Не дозвољавамо ми,нас нико није ни питао то је у домену организатора и управе Сава Центра,на њима је да објасне овај догађај односно будући догађај.
 
:rtfm:
zato sto dopustamo da nam COLONIA pjeva kratko jasno ....
Hrvati ne pomisljaju na takve stvari ... tamo to niko ne treba reci to se zna da smo nepozeljni .... a ovdjeee.....

Иначе и они су код нас непожељни,то што их је неко позвао да певају не значи да их цела Србија воли
 
Не дозвољавамо ми,нас нико није ни питао то је у домену организатора и управе Сава Центра,на њима је да објасне овај догађај односно будући догађај.

Pa Sava centar je odbio tribinu Gej Strejt alijanse, iz nekih bezbednosnih razloga, koliko se sećam... Ne vidim zašto se sad ne može to zabraniti.
 
Pa Sava centar je odbio tribinu Gej Strejt alijanse, iz nekih bezbednosnih razloga, koliko se sećam... Ne vidim zašto se sad ne može to zabraniti.

Није њих брига за народно осећање,само им је циљ да зараде парице.Искрено се надам да ће концерт ове дегутантне групе на крају отказати.
А геј стрејт су и требали да одбију !
 

Back
Top