morski jezevi- ko je probao

Jos davno na moru, ja sam samo probala, a moj brat je bas jeo. Koliko se secam, otvarali su jezeve na pola po horizontali i jeo se unutrasnji deo, tacnije meso se nalazi oko jezevih zuba, ona dva koja su cest ukras na lancicima. Objasnavali su nam i koji se jezevi jedu, a koji ne, ali se stvarno ne secam.Ako ima nekog iz primorja na forumu, on je najkompetentniji da nam da objasnjenje, a ako nemamo takvog, nek nam se prikljuci. Potrazi na nekom dalmatinskom sajtu, i to ne samo na kulinarskom, mozda pre nadjes na nekom sajtu o ronjenju.Mozda je neko probao drugacije i ima drugacije iskustvo, pa nek nam iskucka!

Kiss:bye:
 
Ahino salata cak ni u Grckoj nije bas cesta, zato sto su morski jezevi malo teski za koriscenje u kulinarstvu. U nekoliko primorskih mesta sam jela tu salatu kao predjelu, ali nemojte da zamisljate neku kolicinu, to je pre jedna mala posuda sa malo mesa i limunovog soka i mozda od svih morskih specijaliteta ima najjacu aromu mora (sem mozda lososa).
U svakom slucaju preporucujem sve ostalo sem jezeva jer je to delikates, a nekima se bas i ne dopada.
:heart:
 
meni rekose da je zabranjeno vadjenje jezeva zbog izumiranja, a neka riba( blek lips?) se hrani njima
kolicina je mala, malo ruzicastog mesa u soku limuna, paradajza i maslinovog ulja.. ali nije ukus mora ono sto me nije odusevilo, vec jak, specifican ukus( koji sada ne bih mogla opisati)
cena je visoka upravo zbog smanjene ponude
 

Back
Top