Laguna 2- zamena katalizatora

Bez uvrede, ali sta ces sledece skinuti kada crkne? Tako je i moj ortak kupio Mercedes 190D star 20 godina, a posto nema love za odrzavanje, snabdeva se po otpadu.

Idi u Renoov servis i pitaj oko cele problematike. Sigurno ce ti trositi vise, pa ti izracunaj za godinu dana gde si.
 
Da li smes da ga skines bez posledica ili ne to ne znam. Na starijim automobilima skines i kao sto su rekli dobijes vise KS, a na nekima i bolji zvuk... Samo vise zagadjujes okolinu, a to u Srbiji nikoga nije briga.
E sad tu postoji jedan senzor koji se zove lambda sonda i koji u izduvnom gasu sagorevanja regulise smesu vazduha i goriva (meri ostatak kiseonika u izduvnom gasu). Ne znam koliko skidanje katalizatora utice na sondu, posto je ona montirana pre njega, obicno na grani.
Ali ne smes da sipas super umesto bezolovnog, to nikako, jer tvoj motor je konstruisan za pogon sa bezolovnim benzinom. Uostalom, cena supera i bezolovnog je ista pa ne vidim zasto bi ti neki ovde savetovali da sipas super?
 
Poslednja izmena:
Bez uvrede, ali sta ces sledece skinuti kada crkne? Tako je i moj ortak kupio Mercedes 190D star 20 godina, a posto nema love za odrzavanje, snabdeva se po otpadu.

Idi u Renoov servis i pitaj oko cele problematike. Sigurno ce ti trositi vise, pa ti izracunaj za godinu dana gde si.

pozdravi ortaka..
mi ovde ne pricamo o takvom nacinu odrzavanja celog auta nego o faking katalizatoru..
ako je lambda sonda pre katalizatora nema frke...
 
Ali ne smes da sipas super umesto bezolovnog, to nikako, jer tvoj motor je konstruisan za pogon sa bezolovnim benzinom. Uostalom, cena supera i bezolovnog je ista pa ne vidim zasto bi ti neki ovde savetovali da sipas super?

Pa kad vec skida katalizator, neka doda i malo olova izduvnim gasovima, pa da trovanje bude kompletno.

Ovo sa superom je, naravno, bila sala, ne pokusavaj to kod kuce.
 
Imao je moj brat takvu lagunu i isti problem kao i ti... Otisao kod majstora, odstranio katalizator, zavario i vozio narednih 40 000km bez ikakvih znacajnih promjena u zvuku motora ili nesto slicno. Sad je u vlasnistvu drugog covjeka koji ni svjestan nije da katalizator uopste i nije tu dje bi trebalo da bude... :D

Skidaj stari bez iole nervoze... :ok:
 
Prijatelji zanima me smem li da skinem katalizator sa lagune 2,2003 god.16v 1.6.
Zapusen je i auto se gusi.Pricao sam sa brdo mehanicara i svi pricaju razlicito.Molim vas pomozite :(

Odvezi auto u ovlašćen servis i tako ćeš rešiti problem.Svi ovi saveti koje si dobio pale kod starijih automobila,ali ne i kod tvog.Kod nekih starijih automobila samo se stavi cev umesto njega i sve bude u redu.
Ali,tvoj automobil je novije proizvodnje,ima napredniju lambda sondu (mnogi novi automobili imaju i po dve lambda sonde) i zamena katalizatora ti ne gine.

Ako je zagušen,sam nećeš moći da ga pročistiš.
Inače,skidanjem katalizatora dobićeš daleko veću buku,izduvni sistem će biti izuzetno opterećen,što će prouzrokovati neverovatnu veliku količinu dima.Dakle boja zvuka se uopšte ne menja,samo auto postaje mnogo bučnije.
Da ne pričam da ćeš odmah biti vraćen s tehničkog,ako ne poseduješ katalizator.
 
U Srbiji :eek: . Daj bre covece, gde ti zivis :rotf:

I to što kažeš.Na trenutak sam pomislio da živim u državi. :neutral:

Ako nemaš katalizator,potrebno je da imaš ovo :

50euro.jpg


A ponekad je dovoljno samo i ovo :

JelenPivoBottle.JPG


Tako da ne moraš čak ni da dolaziš na Tehnički.
 

Back
Top