Sonja Biserko dobitnica nagrade za ljudska prava

Poruka
23.163
Sonja Biserko, predsednica Helsinškog odbora za ljudska prava Srbije, dobitnica je ovogodišnje Weimarske Nagrade za ljudska prava. Nagrada će joj biti dodeljena 10. decembra, na Međunarodni dan ljudskih prava


Nagrada se dodjeljuje najistaknutijim pojedincima, organizacijama i grupama u svetu koji se aktivno, često i po cenu vlastite sigurnosti, zalažu za slobodu i jednakost svih ljudi, za sprečavanje i zabranu genocida, poštovanje i zaštitu manjina, žrtava rata, nasilja i progona, te za promovisanje demokratskih političkih i etničkih principa.

Weimarska je nagrada ustanovljena 1995. "u znak sećanja na istorijsku odgovornost Weimera i kao simbol svih bezimenih žrtava diktatura širom svijeta". Dodeljuje se na predlog žirija u kojem su predstavnici Amnesty Internationala, Terre de Hommes, UNHCR i Društva za zaštitu urgoženih naroda.

Sonja Biserko primiće nagradu u Weimaru na međunarodni dan ljudskih prava, 10. decembra 2009. Uz nju, Nagradu će dobiti i Jestina Mukoko, direktorica Mirovnog projekta u Zimbabveu.

http://www.e-novine.com/drustvo/28130-Sonja-Biserko-dobitnica-nagrade-ljudska-prava.html
 
Čudo su ta ljudska prava...
political-pictures-tiananmen-square-human-rights.jpg
 
Ево шта прича борац за људска права везано за случај жута кућа(трговина органима) у емисији -Проблем 11. 03. 2009
...
"Dakle, ja ne kažem, ako i postoji, naravno to treba procesuirati. Ali, mislim da je vrlo pogrešno, i za Albance, i za Srbe, da se time sad manipuliše ovako, kako se manipuliše u našim medijima. I mislim da to naravno, jako truje odnose između Srba i Albanaca. Ali, mislim da Beograd od početka vodi pogrešnu politiku, čini mi se, zato što, pre svega, ne pristaje na tu realnost ali s druge strane, kao što je poznato, Beograd i nije hteo Kosovo u Srbiji. Hteo je podelu Kosova. I to je politika koja je izašla na videlo…"
 
Sonja Biserko, predsednica Helsinškog odbora za ljudska prava Srbije, dobitnica je ovogodišnje Weimarske Nagrade za ljudska prava. Nagrada će joj biti dodeljena 10. decembra, na Međunarodni dan ljudskih prava


Nagrada se dodjeljuje najistaknutijim pojedincima, organizacijama i grupama u svetu koji se aktivno, često i po cenu vlastite sigurnosti, zalažu za slobodu i jednakost svih ljudi, za sprečavanje i zabranu genocida, poštovanje i zaštitu manjina, žrtava rata, nasilja i progona, te za promovisanje demokratskih političkih i etničkih principa.

Weimarska je nagrada ustanovljena 1995. "u znak sećanja na istorijsku odgovornost Weimera i kao simbol svih bezimenih žrtava diktatura širom svijeta". Dodeljuje se na predlog žirija u kojem su predstavnici Amnesty Internationala, Terre de Hommes, UNHCR i Društva za zaštitu urgoženih naroda.

Sonja Biserko primiće nagradu u Weimaru na međunarodni dan ljudskih prava, 10. decembra 2009. Uz nju, Nagradu će dobiti i Jestina Mukoko, direktorica Mirovnog projekta u Zimbabveu.

http://www.e-novine.com/drustvo/28130-Sonja-Biserko-dobitnica-nagrade-ljudska-prava.html


А за шта, од свега овога, је ОНА добила награду?
 
А за шта, од свега овога, је ОНА добила награду?

Оно што се у њеном случају третира као промовисање демократских вредности - у пристојном свету се зове: Издаја, мржња према народу у коме живиш (не знам ком народу припада)....
Уопште себе не сматрам особом која није у стању да прихвати различитост мишљења, али та задојеност, та острашћеност, то омаловажавање свега што је српско, то априори прихватање свега што је анти-српско, код госпође Кандић и Бисерко је нормалном уму непојмљива!
 

Back
Top