prada

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

VIRGINIJA

Iskusan
Poruka
6.439
devojke,
trebala bi mi pomoc

kupila sam jako lepu torbicu(izuzetno povoljno),i kazu da je original.
ali me interesuje po chemu mogu da prepoznam original prada torbu?
thanks :heart:
 
1) Slovo 'R' u nazivu brand-a ingraviranog na amblemu - ukoliko je desni 'krak'/crtica kojom se slovo zavrsava prava linija, u pitanju je plagijat (treba da bude blago zakrivljena).

2) Poledjina metalne plocice sa nazivom brand-a treba da bude iste boje kao torba.

3) Svi metalni detalji, ukljucujuci i dugmice, treba da imaju izgraviran naziv brand-a.

4) Unutrasnja etiketa treba da sadrzi natpis: PRADA MADE IN ITALY

5) Standardna postava koja se koristi kod vecine 'PRADA' torbi ima naziv/logo brand-a celom povrsinom materijala, u horizontalnom nizu (na primer: Prada~Prada~Prada~) - obratiti paznju na sva slova u nazivu i nacin na koji su postavljena.

6) Konacno i najvaznije - svaki originalan proizvod ove kuce ima serijski broj, potvrde autenticnosti (authenticity tags) i platnenu vrecicu za cuvanje (dust bag).
 
Poslednja izmena:
1) Slovo 'R' u nazivu brand-a ingraviranog na amblemu - ukoliko je desni 'krak'/crtica kojom se slovo zavrsava prava linija, u pitanju je plagijat (treba da bude blago zakrivljena).

2) Poledjina metalne plocice sa nazivom brand-a treba da bude iste boje kao torba.

3) Svi metalni detalji, ukljucujuci i dugmice, treba da imaju izgraviran naziv brand-a.

4) Unutrasnja etiketa treba da sadrzi natpis: PRADA MADE IN ITALY

5) Standardna postava koja se koristi kod vecine 'PRADA' torbi ima naziv/logo brand-a celom povrsinom materijala, u horizontalnom nizu (na primer: Prada~Prada~Prada~) - obratiti paznju na sva slova u nazivu i nacin na koji su postavljena.

6) Konacno i najvaznije - svaki originalan proizvod ove kuce ima serijski broj, potvrde autenticnosti (authenticity tags) i platnenu vrecicu za cuvanje (dust bag).


Moja ima sve to :mrgreen:

a jos rano ujutru sa Pradom ....nije mi dobro ........:lol:
 
u iscekivanju godisnjeg..:)
ocu da odem sa detetom pored vode, i da pustim mozak na pasu
ali jos pune dve nedelje, odlepicu do tad:dash:
 
1) Slovo 'R' u nazivu brand-a ingraviranog na amblemu - ukoliko je desni 'krak'/crtica kojom se slovo zavrsava prava linija, u pitanju je plagijat (treba da bude blago zakrivljena).

nije mi najjasnije,
r se zavrshava kao ovo otkucano R


2) Poledjina metalne plocice sa nazivom brand-a treba da bude iste boje kao torba.

ima

3) Svi metalni detalji, ukljucujuci i dugmice, treba da imaju izgraviran naziv brand-a.

ima svuda na svakoj kopchi

4) Unutrasnja etiketa treba da sadrzi natpis: PRADA MADE IN ITALY

ima metalnu pravougaonu plochicu unutar torbe

5) Standardna postava koja se koristi kod vecine 'PRADA' torbi ima naziv/logo brand-a celom povrsinom materijala, u horizontalnom nizu (na primer: Prada~Prada~Prada~) - obratiti paznju na sva slova u nazivu i nacin na koji su postavljena.

ima

6) Konacno i najvaznije - svaki originalan proizvod ove kuce ima serijski broj, potvrde autenticnosti (authenticity tags) i platnenu vrecicu za cuvanje (dust bag).

gde da vidim taj br?



mislish da je u pitanju dobra kopija?

ovu torbu sam kupila prilichno povoljno( za prada torbu),
ali na mestu gde dolaze stvari na crno preko grane,
pa me interesovalo da li je moguce da stvarno original.

by the way
torbica mi se jako dopada i kvalitetna je bila prada ili ne :lol:
 

gde da vidim taj br?



mislish da je u pitanju dobra kopija?

ovu torbu sam kupila prilichno povoljno( za prada torbu),
ali na mestu gde dolaze stvari na crno preko grane,
pa me interesovalo da li je moguce da stvarno original.

by the way
torbica mi se jako dopada i kvalitetna je bila prada ili ne :lol:

...Garancija autenticnosti proizvoda odredjenog brand-a dobija se, idealno, kupovinom istog u ovlascenim prodavnicama - u ovom slucaju, osim 'Prada' butika, originalne artikle ovog brand-a prodaju i tkzv. high end robne kuce, kao sto su 'Harrods' i 'Harvey Nichols' u Londonu, ili 'Saks Fifth Avenue' u Njujorku...Redje se mogu kupiti online i jedini proveren distributer koji iskljucivo na ovaj nacin prodaje autentican asortiman poznatih robnih marki je Net-A-Porter...

...Ukoliko roba nije kupljena u adekvatnoj prodavnici, iako mala, postoji verovatnoca da se ipak radi o originalu (pribavljenom na nelegalan nacin ili koriscenom), u cemu mogu pomoci vec navedeni detalji na koje treba obratiti paznju...Grublji nedostaci plagijata su lakse uociljivi i uglavnom se radi o losem shtepu/shavovima, neodgovarajucoj boji konca, lepljenoj umesto usivenoj postavi, nepravilno napisanom nazivu brand-a, kvalitetu materijala koji deluje plastificirano i tezini torbe, koja je kod originalnog proizvoda uglavnom znatno veca od one koju ima kopija...

...Sertifikat o autenticnosti (authenticity card/tags) sa serijskim brojem proizvodjaca, nalazi se, najcesce, unutar torbe i dobija se prilikom kupovine u ovlascenoj radnji, uz racun i pratecu opremu (sredstva za odrzavanje - opcionalno i vrecicu za cuvanje - obavezno) - i mora se slagati sa odstampanim serijskim brojem koji se nalazi unutar torbe (provertiti unutrasnju stranu rubova), kao i usivena etiketa sa logom proizvodjaca i naznakom da je artikal proizveden u Italiji (Prada Made in Italy)...
 
Poslednja izmena:
svaki detalj je super odradjen,
polu-sportska je.

zato me je interesovalo da nije u pitanju jako dobra kopija, i ako mi je recheno da je u pitanju original na mestu gde sam kupila.
mada ti ljudi nemaju problem da kazu ako neshto nije original.

u svakom sluchaju hvala puno!
 
jeftina kineska radna snaga u napulju sve to io odradi po pradinoj narudžbini po ceni od2 € po tašni, a u prodaji je na različitim mestima od buvljaka za 5 € ili pradinih prodavnica za 200€...i sve je to prada...svi brendovi koji nemaju klasični marketing pristup...to im je reklama.dostupnost po prihvatljivoj ceni.....pročitajte Gomoru.. ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top