Hleba i igara

Gledam tomsonov koncert na HRT-u...i zapitah se postoji li trenutno iko u Srbiji da tako przi raju na nacionalna osecanja, ili smo se te bede konacno resili ;)

Срби се патриотизму уче кроз васпитање, сигурни су у себе, своје порекло и националну припадност, те за таквима као Томпсон нема потребе.
 
Srbi su jako rano doziveli nacionalno oslobadjanje i samim tim su jos pre 100 god.imali osecaj i potrebu za vecom zajednicom i formirali Jugoslaviju.Znaci u velikoj meri su iziveli nacionalno.Ove nove nacije imaju potrebu da to nadoknade i kod njih ce to trajati jos neko vreme..
 
to nam je trebalo za moral 90ih,kad smo imali ovakve spodobe koji su palili i zarili po hrvatskoj..

Dokle bre vise ta prica?Zrtve 90-ih su krajiski Srbi,a vi 'rvati ste samo jeftino dosli do drzave sto mozete zahvaliti Milosevicu. Treba i spomenik da mu dignete i postavite umesto bana Jelacica. Vise vas je zaduzio.

p.s.

Pitam se da ste vi kojim slucajem imali u istoriji neki Jasenovac...ko bi izdrzao vasu kuknjavu?:roll:
 
Gledam tomsonov koncert na HRT-u...i zapitah se postoji li trenutno iko u Srbiji da tako przi raju na nacionalna osecanja, ili smo se te bede konacno resili ;)

Ima! Ima u svakoj zemlji Evrope,ali to su Underground,RAC bendovi a nasi su bas kvalitetni i nemaju veliku podrsku kao Tupson i Baja Mali Knindza iz Srpske ali ***!:) Na nasu srecu svi bendovi iz Evrope daju nam podrsku protiv Arbanasa!:D:klap:
 
pa upravo ide ono...bando cetnici itd...
a to vam je potrebno...da se malkice lozite, priznaj?

baš sam tu čekao da vidim kako će je početi. i naravno izbacio je pozdrav"za dom spremni" što je za svaku pohvalu.
a što pjeva "čujte srpski dobrovoljci, bando, četnici, neće te u čavoglave dok smo živi mi" je pjesma koja će se u hrvatskoj pjevat dok je hrvata;)
boldovano- ne ložimo se nego ne mislimo zaboravit
 
Poslednja izmena:
baš sam tu čekao da vidim kako će je početi. i naravno izbacio je pozdrav"za dom spremni" što je za svaku pohvalu.
a što pjeva "čujte srpski dobrovoljci, bando, četnici, neće te u čavoglave dok smo živi mi" je pjesma koja će se u hrvatskoj pjevat dok je hrvata;)
boldovano- ne ložimo se nego ne mislimo zaboravit

Da. Samo je pitanje da li se svi Srbi poistovećuju sa četnicima u takvim prilikama.

U tome je problem.
 

Back
Top