Problemi, dileme i saveti

Poseban deo posvećen prirodnoj kozmetici - nezi lica i tela iskljućivo prirodnim, homemade, preparatima, koji uključuju biljne, naravno. (moguće je da već postoji, ali ja zaista nisam uspela da pronadjem ...):think:

:p...divna ideja...:cmok2:
Imamo jedan pokušaj ovde.. http://forum.krstarica.com/threads/299459
ali ja ne znam da li si na to mislila...
Obzirom da znam da se time baviš biće mi veliko zadovoljstvo da formiraš
svoju temu gde ćemo pričati i o prirodnoj kozmetici...:)

Samo napred...:heart:
 
Imam i ja jednu zamisao..e sad dal je to moguće i da li imamo nekog ko je
upućen u tajne vegeterijanstva?...:think:

Bilo bi to lepo znati i imati sve to na jednom mestu...

Ono što ja znam a što je vrlo zanimljivo je da je vegeterijanstvo zasnovano na zdravstvenim i etičkim razlozima već hiljadama godina...
..Još u doba velikih filozofa, Pitagore i Platona koji su dokumentovano bili vegetarijanci
u hrišćanskoj tradiciji se u Bibliji na više mesta spominje ishrana bez mesa kao ispravna i Bogu ugodna.

Paaa....šta mislite?:)
 
Imam i ja jednu zamisao..e sad dal je to moguće i da li imamo nekog ko je
upućen u tajne vegeterijanstva?...:think:

Bilo bi to lepo znati i imati sve to na jednom mestu...

Ono što ja znam a što je vrlo zanimljivo je da je vegeterijanstvo zasnovano na zdravstvenim i etičkim razlozima već hiljadama godina...
..Još u doba velikih filozofa, Pitagore i Platona koji su dokumentovano bili vegetarijanci
u hrišćanskoj tradiciji se u Bibliji na više mesta spominje ishrana bez mesa kao ispravna i Bogu ugodna.

Paaa....šta mislite?:)

Bravo Barbi!Upravo sam razmišljala na koji način bismo to mogle da ubacimo u ovaj pdf, jer nema te kreme, čaja, melema, masti, leka uopšte, koji će biti delotvorni ako se posebna pažnja ne posveti pravilnoj, zdravoj ishrani i zadravom stilu života uopšte.Otvori temu, ja sam za!Svoje višegodišnje iskustvo ću vrlo rado podeliti sa ostalima, kao što sam vrlo otvorena da naučim novo.Predlažem da to bude klub na ovom pdf, jer sam sigurna da će se tema rasplamsati, s obzirom da ima veze ne samo sa zdravljem i lepotom, već i dijetom, tehnikama prelaska na veg.hranu, detoksikacijom, čišćenjem organizma, podmlađivanjem ali i prekaljivanjem, tj.čeličenjem, imunitetom...
 
Imam i ja jednu zamisao..e sad dal je to moguće i da li imamo nekog ko je
upućen u tajne vegeterijanstva?...:think:

Bilo bi to lepo znati i imati sve to na jednom mestu...

Ono što ja znam a što je vrlo zanimljivo je da je vegeterijanstvo zasnovano na zdravstvenim i etičkim razlozima već hiljadama godina...
..Još u doba velikih filozofa, Pitagore i Platona koji su dokumentovano bili vegetarijanci
u hrišćanskoj tradiciji se u Bibliji na više mesta spominje ishrana bez mesa kao ispravna i Bogu ugodna.

Paaa....šta mislite?:)

Krava jede travu ja jedem kravu:mrgreen:

Al znam jednog vegetarijanca sa foruma,sad cu ti posaljem pp
 
Nisam bila kuci nedelju dana, pa tek sad vidim odgovore.
Hvala vam na paznji.
Moja je ona prva, tankih listova. Inace, uopste nisam bila svesna da imaju svoj zivotni vek!!! Mi to sve nesto ozilimo, presadimo, umnozavamo i ne razmisljamo sta je bilo sa njima u medjuvremenu.
Vratila sam se, a njoj jos gore, zemlja promenjena (za slucaj da su neki paraziti u njoj bili), zivi na optimalnom mestu i - trune. A jako je volim.
 
Mozda bi mogla da se otvori tema tipa - gde mogu da kupim..
gde bi mogli da pitamo gde mogu da se kupe retke travcice, etericna i druga ulja..i sl. stvari.

Mislim da je bilo već takvih predloga...:think:
Pa ne znam..ako znaš neka mesta u nekim gradovima, koja su specijalizovana
za tu vrstu posla..otvori temu pa ćemo videti..:D
Ja lično, kad mi treba neka travka odem u institut za proučavanje lekovitog bilja
u svom gradu i raspitam se dal mogu da mi nabave...
A eterična ulja i ostalo kupujem u apotekama..
 
E ljudi oduvek sam zhelela da imam orhideju i pre par dana sam je dobila na poklon od najbolje drugarica! Medjutim nije mi jasno koliko chesto da je zalivam,da li da prskam listove,da li da koristim neke supstrate dodatne za ishranu biljke?? Pomagajte jer kada je stigla kod mene izgledala je totalno ok,nikakvi deformiteti na listovima i to a danas,posle 5 dana,su otpala 2 cveta i polako otpadaju PUPOLJCI! Shta se deshava? Chime da je hranim dodatno??
 
E ljudi oduvek sam zhelela da imam orhideju i pre par dana sam je dobila na poklon od najbolje drugarica! Medjutim nije mi jasno koliko chesto da je zalivam,da li da prskam listove,da li da koristim neke supstrate dodatne za ishranu biljke?? Pomagajte jer kada je stigla kod mene izgledala je totalno ok,nikakvi deformiteti na listovima i to a danas,posle 5 dana,su otpala 2 cveta i polako otpadaju PUPOLJCI! Shta se deshava? Chime da je hranim dodatno??

:(..možda ćeš ovde naći neke odgovore..http://forum.krstarica.com/threads/297748

Inače, orhideja je jako nezgodna za čuvanje..
 
E ljudi oduvek sam zhelela da imam orhideju i pre par dana sam je dobila na poklon od najbolje drugarica! Medjutim nije mi jasno koliko chesto da je zalivam,da li da prskam listove,da li da koristim neke supstrate dodatne za ishranu biljke?? Pomagajte jer kada je stigla kod mene izgledala je totalno ok,nikakvi deformiteti na listovima i to a danas,posle 5 dana,su otpala 2 cveta i polako otpadaju PUPOLJCI! Shta se deshava? Chime da je hranim dodatno??

mozda bi neka fotka te orhideje pomogla, ovako mogu samo da ti kazem da je cuvas do proleca, pa ako zivne ziva je, a ako ne nishta, normalno je zalivaj preko zime i ne prihranjuj nicim, najbolje je da stavis lukovice u novi supstrat>da bude sa sto vise treseta!
 
Nisam bila kuci nedelju dana, pa tek sad vidim odgovore.
Hvala vam na paznji.
Moja je ona prva, tankih listova. Inace, uopste nisam bila svesna da imaju svoj zivotni vek!!! Mi to sve nesto ozilimo, presadimo, umnozavamo i ne razmisljamo sta je bilo sa njima u medjuvremenu.
Vratila sam se, a njoj jos gore, zemlja promenjena (za slucaj da su neki paraziti u njoj bili), zivi na optimalnom mestu i - trune. A jako je volim.

Dracenu moze da ubije samo: grejanje (suv vazduh, jako toplo), Crveni pauk(grinja koja je u stanju da ubije veliku biljku u vrlo kratkom roku), preterano zalivanje.

Moje su u hodniku koji se ne greje, na polu svetlom mestu i zalivam ih jaako retko. Pogotovu zimi. Ponekad tek kad klonu listovi ja je zalijem. Vole oroshavanje.
One zive jako dugo. Ja moje imam vec neki 7 god a znam za primerke stare po 20ak godina.
Sporo rastu ali vredi cekati prelepe su kad su veeelike.
 
Hmm..pa vidiš i ja sam čula nešto o tome..navodno se ti dupli vakum prozori
pune nekim gasom..sorry ako sam pobrkala..a taj gas zaista ne sprovodi svetlost
u onoj meri koja je potrebna cveću..
..nadam se da će se pojaviti neko ko se razume u te stvari..:)
 
Tuzna sam...bila sam ova cetiri najhladnija dana na putu i filadendron koji je bio u hodniku, blizu vrata se izgleda smrzao. Sta sad da pokusam ? Vredi li ga uneti na malo toplije, potkresati mu listove do korena ili mu nema pomoci ?

z:(..au, teško da mu ima pomoći...to je tropska biljka..
Prebaci je u toplu sobu i budi spremna da naglo propada...ako budeš imala sreće
da ne ugine, u rano proleće je presadi...
Otpašće joj lišće a ako ipak dočeka proleće, rasadjuje se tako što se odseku
vrhovi stabljika i možeš ih ožiliti tako što ćeš ih zaokrenuti u vodi...znači, staviš
vrh u vodu..tako je najlakše...

Puno sreće...:heart:
 
Tuzna sam...bila sam ova cetiri najhladnija dana na putu i filadendron koji je bio u hodniku, blizu vrata se izgleda smrzao. Sta sad da pokusam ? Vredi li ga uneti na malo toplije, potkresati mu listove do korena ili mu nema pomoci ?

Покушала бих корен посадити у плићу саксију с песком (ако је до сад у животу корен)
залити.
Наравно, пренети на собну температуру и собну светлост.
Јави нам дали си га спасила.
 
Imam i ja problem z:(

Bambus se suši. Listovi žute jedan za drugim. Kupila sam ga pre mesec-dva. Držim ga u vazi sa vodom. Ne dodajem mu nikakvu prehranu po savetu tete iz cvećare.
Pre nekoliko godina sam imala bambus i on je "živeo" oko godinu dana. Pred kraj je isto počeo da se suši kao ovajz:(

Šta da radim? Da li da mu ipak stavljam neko tečno đubrivo za listanje ili ne? Koliko često da menjam vodu? Po preporuci tete iz cvećare mu sipam vodu koja je odstajala? Koliko često da je menjam?

Hvala, svaki savet će mi značiti. :hvala::cmok2:
 
Nov sam na forumu krstarice, a ljubitelj sam raznih HOBI zanimacija. Moj osnovni hobi su KAKTUSI i SUKULENTE, pa predlazem da u grupi "SVET BILJAKA" otvorite posebnu temu za kaktuse i sukulente. Verujem da na forumu ima puno njih koji su ljubitelji ovih bodljikavih lepotana.
HVALA UNAPRED.......
 
Nov sam na forumu krstarice, a ljubitelj sam raznih HOBI zanimacija. Moj osnovni hobi su KAKTUSI i SUKULENTE, pa predlazem da u grupi "SVET BILJAKA" otvorite posebnu temu za kaktuse i sukulente. Verujem da na forumu ima puno njih koji su ljubitelji ovih bodljikavih lepotana.
HVALA UNAPRED.......

Dobro došao saba..z:)
Imamo već temu o kaktusima...http://forum.krstarica.com/threads/297745

Biće nam drago da je oplemeniš i svojim znanjem...
 

Back
Top