Hašim Tači - terorista ili lider pokreta za oslobodjenje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Schutz

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.293
Ovo je tema sa foruma B92, vrlo je zanimljiva, pa sam je kopirao ovde. Srbima je on terorista, a Albancima junak.

Hašim Tači - terorista ili lider pokreta za oslobodjenje, Da li je ovo samo pitanje perspektive?

Teja, Hashim Thaqi je bio Gerrry Adams OVK/UQK. Kao takav i ucesnik pregovora u zamku Rambouillet-u


Jos cete od njega napraviti "borca"!

Za potsecanje:Menahem Begin (16. avgust, 1913. - 9. mart, 1992.), je bio terorista i dobitnik Nobelove nagrade za mir.
Takođe je bio 6. premijer Izraela od maja 1977. ...


Zaintrigirao me je ovaj post na drugoj temi, a i cesto se spominje kao jedan od glavnih argumenata protiv nezavisnosti Kosova. Za mnoge u Srbiji je Hasim Taci terorista, a za mnoge na Kosovu on je heroj/borac za oslobodjenje. Poredjenje sa Menahemom Beginom i nije tako lose, tako da je zapravo pitanje da li je jasna definicija samo pitanje iz koje perspektive posmatramo.
Da li neko ko komanduje nekom gerilom koja je ubijala pored policajaca i civile, moze kasnije da se poziva na cinjenicu da je tada zapravo vladalo ratno stanje i da su civilne zrtve neizbezne u svakom ratu? Koje su druge paralele sa slicnim sukobima u svetu? Da li je vazno samo sta vecina (stranih) politickih partnera na kraju prosudi?
Svestan sam da je ovo prilicno zapaljiva tematika, medjutim, ova pitanja se na ovom pdf stalno postavljaju, tako da se nadam da cete biti u stanju da diskutujete na ovu temu hladne glave i uz pomoc argumentata. Hasim Taci je danas premijer Kosova, svidjalo se to nekome ili ne, tako da se mora utvrditi da li je on neko sa kim bi zvanicnici iz Srbije morali razgovarati ili ne.
 
Poslednja izmena:
on se nalazi na poternici Srbije za terorizam,zato zavrsena prica
lock

Pa i svi muškarci koji su bili u Srpskoj Vojsci Krajine su na poternici Hrvatske. Pa šta?
Svaka vlada može da napiše bilo kad i bilo kakve budalaste poternice. Ne kažem da Hašim Tači ne treba da odgovara, treba, naravno, ali pozivati se na poternice kosovu neprijateljske srbije je blesavo.
 
Pa i svi muškarci koji su bili u Srpskoj Vojsci Krajine su na poternici Hrvatske. Pa šta?
Svaka vlada može da napiše bilo kad i bilo kakve budalaste poternice. Ne kažem da Hašim Tači ne treba da odgovara, treba, naravno, ali pozivati se na poternice kosovu neprijateljske srbije je blesavo.


blesavo,pitaj ljude iz Orahovca da li je blesavo ili ne
 
Pa i svi muškarci koji su bili u Srpskoj Vojsci Krajine su na poternici Hrvatske. Pa šta?
Svaka vlada može da napiše bilo kad i bilo kakve budalaste poternice. Ne kažem da Hašim Tači ne treba da odgovara, treba, naravno, ali pozivati se na poternice kosovu neprijateljske srbije je blesavo.

koliko ja vidim Hashim je tvoj Heroj,Junak, ili greshim?
 
blesavo,pitaj ljude iz Orahovca da li je blesavo ili ne

Kažem da treba da odgovara,
ali da su argumenti srpske poternice, pa to je majmunjarija... Jer su Srbija i Kosovo neprijateljske države, a Srbija je počinila etničko čišćenje na Kosovu (presuda u Hagu za to postoji).

Hašim tači je po mom mišljenju i terorista i lider pokreta za oslobođenje. Maltretirao je Srbe, ali je svoj narod oslobodio od miloševićevog terora i etničkog čišćenja.
 
on se nalazi na poternici Srbije za terorizam,zato zavrsena prica
lock
on je monstrum iz svake perspektive, Albanci mogu da zanemare tu cinjenicu zbog svega sta su dobili ali ona ne nestaje.
:arrow:
Pa i svi muškarci koji su bili u Srpskoj Vojsci Krajine su na poternici Hrvatske. Pa šta?
Svaka vlada može da napiše bilo kad i bilo kakve budalaste poternice. Ne kažem da Hašim Tači ne treba da odgovara, treba, naravno, ali pozivati se na poternice kosovu neprijateljske srbije je blesavo.
ali mi se nalazimo u srbiji,gradjani smo srbije i odgovaramo srpskim zakonima, a drzava je jasno rekla sta misli o njemu.

nema ovde sta da se diskutuje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top