prokleti keyloggeri!

Tipkaros

Aktivan član
Poruka
1.471
Ne razumem se mnogo, ali znam ponesto o njima. Ono sto mene interesuje je: moze li neko ubaciti keylogger kod mene i iskoristiti ga?

Koristim Sygate personal firewall pro i Kaspersky AV 4.5. Sygate mi je podesen da blokira sve zivo!

E sad, pricao sam sa jednim likom koji se dosta razume u to i on kaze:
"Mogu da ti ubacim keylogger i pored toga sto koristis Sygate (koji je po njegovom misljenju najbolji firewall, i on ga koristi) zato sto poznajem Sygate u prste. Nebitno sto koristis Kaspersky jer sam ja napravio svoje keyloggere koji nemaju isti virus body kao poznatiji, pa ti Kaspersky nece ni prepoznati."

Ja sam ga pitao:
"Pa koliko ja znam, keylogger je aplikacija koja se mora pokrenuti da bi radila. Kako ces to da izvedes?"

On rece:
"Pa samo cu da ti ga prikacim na spoolsv.exe i svaki put kad startujes komp, startovace se i keylogger."

Ali je onda dodao i sledecu recenicu:
"Ali tu ima i jedan problem. Sygate je najbolji upravo zbog toga sto, iako sam ti ja ubacio keylogger, ako podesis Sygate dobro i blokiras sve izlazne procese koje nisi sam pokrenuo, tvoj komp nece nista da emituje tako da mi je dzabe to sto sam ti ubacio keylogger."

Onda je malo zastao i dodao:
"Ali opet postoji nacin da izvucem taj fajl (log) koji je keylogger napravio, ali to bih morao da radim preko tvojih aktivnih programa dok si na netu, sto je mnogo tesko, toliko tesko da me jednostavno mrzi i da pokusavam... Ali opet je moguce."

Sta vi mislite o ovome? Da li je stvarno "privatnost" istorizam?
 
Apsolutno se slazem. Po definiciji internet nije mesto za privatnost vec za razmenu podataka. U principu svi su ravnopravni (ali su neki "ravnopravniji"). U zivotu svako moze da bude predsednik ali ko bi glasao za mene? Cim nesto napisem ovde odmah me napadaju ko da sam im zavuko ruku u dzep... Sad, sto se tice tog keyloggera, stvar je sledeca: pokreni nekoliko antispy programa koji bas tome i sluze... Dok nisam znao kako sve ovo funkcionise meni je neko obrisao mp3-ove dok sam bio na liniji... Razmislih malo i vise mi se te gluposti ne desavaju. Iskljuci remote control servise za pocetak i idi na net kao limitirani user, bas me zanima da li tad moze da ti se prisljamci nesto, sem da bude u memoriji dok ne ispraznis temp folder i memoriju racunara kratkim iskljucivanjem... Za proveru izmene fajlova koristi Kaspersky Antivirus i njegovu komponentu "inspector", ako je doslo do nekih uvecanja dll fajlova (sem ako nisi updateovao sistem) znaces da li si zaista bio zrtva necijih losih namera... :roll:
 
naravno net sluzi za razmenu informacija,a to remote kontrol i sl. pa to smo odma iskljucili koji ce nam a limitirani user isto moze ali tada nemoze download i sl. ali boze moj ko je spreman na to teraj dalje ...

pozdrav !
 

Back
Top