мухамеданско дивљање над Сарајевским Србима

Poruka
22.423
КЊИГА МРТВИХ СРБА САРАЈЕВA

ПОСТРАДАЛИХ 1992-1995

У овој Књизи мртвих сабрано је 5770 сарајевских Срба који су страдали 1992-1995 године и 860 Срба истог града чија је судбина за нас још неизвесна, или укупно 6628 лица српске националности.
Многи гробови никад нису обележени и опојани, многи покојници нису ни сахрањени, неки су без трага нестали у сарајевској магли. Још све кости нису извађене из провалија и туђих рака, ни откопане испод насипа и сметлишта, неке је заувек однела Миљацка. Још сви нису ни поменути.
Може бити да је нечије име погрешно уписано или да подаци нису потпуни, али је сигурно да ће, после утврђивања пуне истине о злочину над сарајевским Србима, ова црна књига имати више, а не мање страница. Нека ова заједничка читуља буде позив свима који истини могу допринети да се одазову и помогну да коначно уредимо и употпунимо Књигу мртвих. Тако ћемо одужити бар мали дуг онима што су избрисани из књиге живота.

http://www.serb-victims.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=33&Itemid=145
 
СРБИ СТРАДАЛНИЦИ САРАЈЕВА
(Напомињемо да је овај списак подложан допунама које, на жалост, обично повећају број српских страдалника.)
[Следи листа од 5770 стрдалих Срба]
СРБИ САРАЈЕВА ЧИЈА ЈЕ СУДБИНА ЗА НАС ЈОШ НЕИЗВЕСНА
[Следи листа од 860 Срба чија је судбина неизвесна]
Преузмите целу публикацију:
Knjiga mrtvih Srba Sarajeva 1992-1995. (682.12 kb)
Захвални смо сваком ко помогне да се у овом списаку нађу имена свих наших покојника и да подаци за сваког покојника потпуни.

КЊИГА МРТВИХ СРБА САРАЈЕВА
Редактор: Миливоје Иванишевић
Консултант: Страхиња Живак.
Унос података: Милош Филиповић.
Београд-Бања Лука, април 2008.
 
Неће се ни сазнати то што до сад није. Неће нам дозволити да сазнамо.
Кога брига за српске жртве?

На нашу жалост...овима на власти није...тако да на РТС-у, Блее 92 итд...никада нећемо видети документарац о Србским жртвама...
Морам да признам да на РТРС-у често имају документарцо о Србским страдањима..али немамо сталитски линк...тако да се то види само на подручју РСБиХ , РСК и деловима Србије и Црне Горе!
 
Ja mislim da je ovo biblijsko stradanje Srba cak od Balkanskih ratova sluzi da mi Srbi jednom shvatimo ko su nam prijatelji a ko neprijatelji.
Mislim da slabo ucimo istoriju i zato nam se vraca ali u Bibliji kaze se da Bog najveca stradanja pusta na one koje voli,tako da mislim da ce na kraju sve dobro biti za Srpski narod.
S.Vladika Nikolaj je to dobro opisao u knjizi Rat i Biblija.
 
Ja mislim da je ovo biblijsko stradanje Srba cak od Balkanskih ratova sluzi da mi Srbi jednom shvatimo ko su nam prijatelji a ko neprijatelji.
Mislim da slabo ucimo istoriju i zato nam se vraca ali u Bibliji kaze se da Bog najveca stradanja pusta na one koje voli,tako da mislim da ce na kraju sve dobro biti za Srpski narod.
S.Vladika Nikolaj je to dobro opisao u knjizi Rat i Biblija.

Јесте...страдамо због нашег отпадања од Бога...абортуси, убиства, корупција...у стању смо да прођемо поредпросијака и да и не погледамо у њега..а не да дамо који динар..
децу нам одгајају секташка обданишта и школе..а ми почитав дан ко робови радимо..
Систем је тако направљен..

Само да погледамо на грех крађе ДРЖАВЕ(корупције)
Колико је мајки изгубило синова, ћери и мужева...у ратовима...колико је људи страдало само да се направи ДРЖАВА СРБА...кроз векове...

Колики грех и бес призивамо на себе...крадући од државе..и после се питамо..шта смо скривили Богу!
Јер када крадемо од ржаве ..крадемо од свих тих удовица и мајки без синова и ћери..
 
И нико ништа?

Hajde da ti ne propadne tema ima zlocina i tacno je ali najvise od ratnog zlocinca Ratka Mladica koji je tukao Sarajevo i pofalice gdje izdaje naredbu tuci pofalice tamo nema bas puno srrpskog zivlja e sad popij kafetinda te ne zaboli glava.
Ima zlocina i od ARBIH ali ne utakvoj mjesi kao od Ratka koji je tukao svoje pravoslavce samo zato sto su ostali u Sarajevu....idi sad vidi imali me iza coska preko puta staklenog mosta :dosadno::dosadno:
 
И нико ништа?

Hajde da ti ne propadne tema ima zlocina i tacno je ali najvise od ratnog zlocinca Ratka Mladica koji je tukao Sarajevo i pofalice gdje izdaje naredbu tuci pofalice tamo nema bas puno srrpskog zivlja e sad popij kafetinda te ne zaboli glava.
Ima zlocina i od ARBIH ali ne utakvoj mjesi kao od Ratka koji je tukao svoje pravoslavce samo zato sto su ostali u Sarajevu....idi sad vidi imali me iza coska preko puta staklenog mosta :dosadno::dosadno:
 
ОБИЉЕЖАВАЊЕ 14 ГОДИНА ОД СТРАДАЊА СРБА У ЗАПАДНОЈ КРАЈИНИ

У Мркоњић Граду данас је поводом 14. годишњице страдања Срба у западној Крајини одржан округли сто о теми "Повод, узроци и посљедице агресије оружаних снага Хрватске и напада Армије БиХ на општине западне Крајине 1995. године".

Отварајући овај скуп, министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Раде Ристовић рекао је да је масовна гробница невиних жртава најрјечитије говори о злодјелима регуларне Хрватске војске.

"Иако о овим злодјелима постоје непобитни докази, правда, на жалост, још увијек ћути", истакао је министар Ристовић и подсјетио да су припадници Хрватске војске и Армије БиХ само у Мркоњић Граду "окрвавили руке усмртивши на кућном прагу више од 180 српских цивила".

Сурове статистике, рекао је Ристовић, говоре да је подручју Купреса, Гламоча, Грахова, Дрвара, Петровца, Рипча, Санског Моста, Кључа, Јајца, Шипова, Србобрана и Крупе на Уни у повампиреном походу здружених снага Армије БиХ и регуларне Хрватске војске, од јула до октобра 1995. године, страдало више од хиљаду српских војника и и цивила.

Ристовић је изразио увјерење да ће, како је нагласио, овдашња и међународна јавност схватити и прихватити да и Срби имају право на правду.

"Нека знају сви, ми нећемо одустати све док кривци не буду приведени правди и праведно осуђени за оно што су учинили", истакао је министар Ристовић.

Вршилац дужности директора Центра за истраживање ратних злочина РС Јанко Велимировић рекао је да је узрок за сва ова дешавања Сплитска декларација, коју су 22. јула 1995. године потписали тадашњи хрватски предсједник Фрањо Туђман, Харис Силајџић и Крешимир Зубак.

"Ово потписивање је имало подршку и међународних фактора, прије свега САД и Њемачке, а све под изговором наводне угрожености Бихаћа, хуманитарне катастрофе и напада српских снага из Републике Српске Крајине и Републике Српске", истакао је Велимировић и додао да су живи Силајџић и Зубак, те да ће се радити на прикупљању података за њихово пријављивање Тужилаштву БиХ.

Предсједник Савеза логораша РС Бранислав Дукић констатовао је да ни 14 година послије, пред лицем правде се нису нашли они који су починили урбицид и геноцид на подручју општина западне Крајине.

"То показује да Међунардни суд у Хагу и Суд БиХ још увијек раде под притиском међународних представника, посебно Америке која настоји да сав карактер рата на простору бивше Југославије подведе под једно - Срби су агресори, а сви други народи жртве", нагласио је Дукић и подсјетио да српски народ никад није био освајач него одувијек живи на својим просторима.

Дукић је рекао да са данашњег округлог стола треба поручити међународној заједници, Европи и Америци да "мало попусте и удаље своје прсте од РС".

"Ми можемо бити добре комшије уколико нас неко поштује", поручио је Дукић.

Делегација учесника округлог стола јутрос је положила цвијеће и прислужила свијеће на спомен обиљежје масовне гробнице на Српском православном гробљу, а парастос за све погинуле борце одбрамбено-отаџбинског рата служен је на централном споменику на Тргу српске војске.

Припадници Хрватске војске и Армије БиХ су у удруженом злочиначком походу с циљем истребљења Срба из 13 западнокрајишких општина 1995. године спалили и уништили многа села и градове, те протјерали у егзил и убили неколико стотина хиљада Срба са ових простора.

С.В.

http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=10250
 
Hajde da ti ne propadne tema ima zlocina i tacno je ali najvise od ratnog zlocinca Ratka Mladica koji je tukao Sarajevo i pofalice gdje izdaje naredbu tuci pofalice tamo nema bas puno srrpskog zivlja e sad popij kafetinda te ne zaboli glava.
Ima zlocina i od ARBIH ali ne utakvoj mjesi kao od Ratka koji je tukao svoje pravoslavce samo zato sto su ostali u Sarajevu....idi sad vidi imali me iza coska preko puta staklenog mosta :dosadno::dosadno:

Нема те
 
Hajde da ti ne propadne tema ima zlocina i tacno je ali najvise od ratnog zlocinca Ratka Mladica koji je tukao Sarajevo i pofalice gdje izdaje naredbu tuci pofalice tamo nema bas puno srrpskog zivlja e sad popij kafetinda te ne zaboli glava.
Ima zlocina i od ARBIH ali ne utakvoj mjesi kao od Ratka koji je tukao svoje pravoslavce samo zato sto su ostali u Sarajevu....idi sad vidi imali me iza coska preko puta staklenog mosta :dosadno::dosadno:

vid ti ovog zaostalog kromanjonca !!! na koliko su te banovali da mi je znati ?
jedva cekam da te oslobode stega pa da se vrnes na forum.
 
Hajde da ti ne propadne tema ima zlocina i tacno je ali najvise od ratnog zlocinca Ratka Mladica koji je tukao Sarajevo i pofalice gdje izdaje naredbu tuci pofalice tamo nema bas puno srrpskog zivlja e sad popij kafetinda te ne zaboli glava.
Ima zlocina i od ARBIH ali ne utakvoj mjesi kao od Ratka koji je tukao svoje pravoslavce samo zato sto su ostali u Sarajevu....idi sad vidi imali me iza coska preko puta staklenog mosta :dosadno::dosadno:

Vec po neznam koji put forumasima kao sto si ti, kada postuju na ovakve teme kao sto postujes ti ja postavljam pitanje: da li si bio u Sarajevu, ili bar u Bosni u picvajzu 90-ih.
Ako nisi zaobidji temu. Nemoj pisati o necemu sto si citao u novinama ili sto su ti CNN ili Sky news lansirale na TV.
Mogao bih knjigu napisati o stranim novinarima i kako su izvestavali o ratu u Bosni.
A nadm se da ce ti biti dovoljno ako ti kazem da je u zadnje vreme sve cesce prisutna ideja da se preispita uloga novinara ne samo u ratovima na prostorima ex Jugoslavije nego i u ratovima na drgim ratistima. I da se onima koji mto zasluzuju i sudi.
Za tvoju informaciju u Libanu 70-ih godina su placali palestinskoj miliciji da puca na hriscanski deo Bejruta da ovi uzvrate da bi imali sta da snimaju i o cemu da pisu.
I u Sarajevu je toga bilo, i mnogo gorih stvari
 
И нико ништа?

Gledajući ovu temu, a i još 184 slične, ispada da su nas šamarali gde god su stigli i kad god su stigli. A bogami i ko stigne. Šta je to sa Srbima, gde je onaj junački i herojski narod? Ili smo i mi negde nekog nalupali na isti način samo smo skromni i ne hvalimo se?

A možda se i preteruje nekad?

Samo da ne ispadnemo sise u ovim pričama. :(
 

Back
Top