Francuska unistena zemlja?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

aca9020

Zainteresovan član
Poruka
445
Ovako zelim da nesto kazem o danasnjoj Francuskoj.Imam tamo puno familije i dosta znam o toj zemlji e da ne duzim da krenem redom.Nekada se na dvorovima pricalo samo Francuski uzmite Ruski ili Srpski dvor,nekada je to bila zemlja kulture u svakom pogledu zaboravih Francuski jezik je bio i jezik diplomatije i moreplovaca.Nekada su slikari putovali u Pariz da bi bilo neko i nesto.
Sve ovo Francuska je odavno izgubila npr Francuske skole za decu diplomata u preko 70% zemalja su odavno zavrsene.Frankofonska udruzenja cak i Liban je jedno vreme istupio iz nje.
Parizom setaju Arapi i Crnci u Marseju u Arapsku cetvrt policija vise ne sme da udje a francuska reprezentacija da li ima BELCA.
Zelim vase misljene ajde sto unistavaju male narode kao Srbe i ostale ali vidite sta rade sa Francuzima,Englezima i Amerikancima mislim na vladare iz senke nisam verovao u te teorije ali sve vise verujem jer kao sto kazu ljudi slika govori vise od reci.
Dakle za sve neverne Tome skoknite do Pariza i Marseja sve ce vam biti jasno.
Imam jos dosta da pisem ali dosta je.
 
Ovako zelim da nesto kazem o danasnjoj Francuskoj.Imam tamo puno familije i dosta znam o toj zemlji e da ne duzim da krenem redom.Nekada se na dvorovima pricalo samo Francuski uzmite Ruski ili Srpski dvor,nekada je to bila zemlja kulture u svakom pogledu zaboravih Francuski jezik je bio i jezik diplomatije i moreplovaca.Nekada su slikari putovali u Pariz da bi bilo neko i nesto.
Sve ovo Francuska je odavno izgubila npr Francuske skole za decu diplomata u preko 70% zemalja su odavno zavrsene.Frankofonska udruzenja cak i Liban je jedno vreme istupio iz nje.
Parizom setaju Arapi i Crnci u Marseju u Arapsku cetvrt policija vise ne sme da udje a francuska reprezentacija da li ima BELCA.
Zelim vase misljene ajde sto unistavaju male narode kao Srbe i ostale ali vidite sta rade sa Francuzima,Englezima i Amerikancima mislim na vladare iz senke nisam verovao u te teorije ali sve vise verujem jer kao sto kazu ljudi slika govori vise od reci.
Dakle za sve neverne Tome skoknite do Pariza i Marseja sve ce vam biti jasno.
Imam jos dosta da pisem ali dosta je.

Да се подсетимо:
Француска је подржавала Хрвате и Муслимане, напала нас 1999. признала Косово....-
Били ме рацку за њих.
Дабогда их појели Арапи.
 
Ovako zelim da nesto kazem o danasnjoj Francuskoj.Imam tamo puno familije i dosta znam o toj zemlji e da ne duzim da krenem redom.Nekada se na dvorovima pricalo samo Francuski uzmite Ruski ili Srpski dvor,nekada je to bila zemlja kulture u svakom pogledu zaboravih Francuski jezik je bio i jezik diplomatije i moreplovaca.Nekada su slikari putovali u Pariz da bi bilo neko i nesto.
Sve ovo Francuska je odavno izgubila npr Francuske skole za decu diplomata u preko 70% zemalja su odavno zavrsene.Frankofonska udruzenja cak i Liban je jedno vreme istupio iz nje.
Parizom setaju Arapi i Crnci u Marseju u Arapsku cetvrt policija vise ne sme da udje a francuska reprezentacija da li ima BELCA.
Zelim vase misljene ajde sto unistavaju male narode kao Srbe i ostale ali vidite sta rade sa Francuzima,Englezima i Amerikancima mislim na vladare iz senke nisam verovao u te teorije ali sve vise verujem jer kao sto kazu ljudi slika govori vise od reci.
Dakle za sve neverne Tome skoknite do Pariza i Marseja sve ce vam biti jasno.
Imam jos dosta da pisem ali dosta je.

Pa dobro aco, Paris, Marsej, Lion itd puni su ljudi sa svih strana, posebno iz magreba.
Bili su kolonijalna sila, uvozili jefitinu radnu snagu i to je posledica takve politike.
Ali nije tako ako odes u unutrasnjost. Na primer, samo 50 km od Lyona imas sela i male gradove gde nema ili ima vrlo malo arapa i crnaca.
Francuska nisu veliki gradovi, nego naprotiv, sve ono izmedju velikih gradova.
Tu treba putovati i steci pravi utisak o Francuskoj
 
Francuska je prelepa zemlja..narociti mediteranski dio..ali teme nije o tome;)..nazalost istina je da je ta lepa zemlja izgubila svoju draz..gheto naselja,prljavstina,nepismenost i sve uz to je tuga za videti..kao i sve ostalo cega se dokopaju (arapi,muslimani,i slicni njima)..tako ce i Francuska uskoro biti zemlja koja ce se zaobilaziti..
 
Stroncijum je tebe razumem ali hocu da kazem da njihova kultura je izgubljena.
danas vise niko nece da uci Francuski,mija baka mi je pricala da ovde u Rumi i za vreme Austrijske vladavine Francuski se ucio a da ne govorim o Kraljevini Jugoslaviji.
U Siriji glavnom Francuskom uporistu na bliskom istoku i Libanu Francuski nece vise da studiraju uce uglavnom Engleski a onda tek Francuski a neko i Ruski.
 
Stroncijum je tebe razumem ali hocu da kazem da njihova kultura je izgubljena.
danas vise niko nece da uci Francuski,mija baka mi je pricala da ovde u Rumi i za vreme Austrijske vladavine Francuski se ucio a da ne govorim o Kraljevini Jugoslaviji.
U Siriji glavnom Francuskom uporistu na bliskom istoku i Libanu Francuski nece vise da studiraju uce uglavnom Engleski a onda tek Francuski a neko i Ruski.

Zamisli da Arapi tamo odrastu..i nikada ne nauce francuski..nece iz principa..u kuci samo pricaju arapski..gledaju samo njihov Tv program i tako vaspitaju decu..sve to rade i pljuju Francusku..a tu zive..tu rade..a natalitet neuporedivo veci u odnosu na ciste Francuze..nema tu sta mnogo da se polemise..jasno je kao dan..
 
Zamisli da Arapi tamo odrastu..i nikada ne nauce francuski..nece iz principa..u kuci samo pricaju arapski..gledaju samo njihov Tv program i tako vaspitaju decu..sve to rade i pljuju Francusku..a tu zive..tu rade..a natalitet neuporediv sa cistim Francuzima..

Koliko znam, slicno je i u Nemackoj, gde milion i kusur Turaka takodje govore samo turskim jezikom, a u po bela dana iz njihovih kuca, kvartova bije samo njihova izludjujuca muzika. To je problem vecine drzava Zapada koje su uvezle jeftinu radnu snagu, Britanci recimo lude zbog gomile Poljaka
 
Zamisli da Arapi tamo odrastu..i nikada ne nauce francuski..nece iz principa..u kuci samo pricaju arapski..gledaju samo njihov Tv program i tako vaspitaju decu..sve to rade i pljuju Francusku..a tu zive..tu rade..a natalitet neuporedivo veci u odnosu na ciste Francuze..nema tu sta mnogo da se polemise..jasno je kao dan..

Ako ako, ko "Jadni i napaćeni Aljbanci koji su patili od Srpskih zločina"- kako to i danas prenose francuski mediji:)
 
Koliko znam, slicno je i u Nemackoj, gde milion i kusur Turaka takodje govore samo turskim jezikom, a u po bela dana iz njihovih kuca, kvartova bije samo njihova izludjujuca muzika. To je problem vecine drzava Zapada koje su uvezle jeftinu radnu snagu, Britanci recimo lude zbog gomile Poljaka

Sami su krivi što ne mogu biološki da obezbede potreban broj radnika za normalnu društvenu reprodukciju, pa su prinuđeni na uvoz istih
 
Koliko znam, slicno je i u Nemackoj, gde milion i kusur Turaka takodje govore samo turskim jezikom, a u po bela dana iz njihovih kuca, kvartova bije samo njihova izludjujuca muzika. To je problem vecine drzava Zapada koje su uvezle jeftinu radnu snagu, Britanci recimo lude zbog gomile Poljaka

Jesu li to oni nemci što streljaše 100 za jednog?
Samo pitam....

Ima Boga.
Umesto "Hajl Hitler" mi ćemo Nemačkog ambasadora da pozdravljamo sa "Selam Alejkum!"
 
Zamisli da Arapi tamo odrastu..i nikada ne nauce francuski..nece iz principa..u kuci samo pricaju arapski..gledaju samo njihov Tv program i tako vaspitaju decu..sve to rade i pljuju Francusku..a tu zive..tu rade..a natalitet neuporedivo veci u odnosu na ciste Francuze..nema tu sta mnogo da se polemise..jasno je kao dan..

To je stvarno sramota, ali podsetiću da su i ostali manje-više takvi, na primer naši koji žive i rade u Austriji su na utakmici u Beču na tribini spalili austrijsku zastavu. Razumem mržnju i prezir, ali ako te već neko hrani i dao ti je smeštaj, pokaži onda bar neki minimum poštovanja
 
Stroncijum je tebe razumem ali hocu da kazem da njihova kultura je izgubljena.
danas vise niko nece da uci Francuski,mija baka mi je pricala da ovde u Rumi i za vreme Austrijske vladavine Francuski se ucio a da ne govorim o Kraljevini Jugoslaviji.
U Siriji glavnom Francuskom uporistu na bliskom istoku i Libanu Francuski nece vise da studiraju uce uglavnom Engleski a onda tek Francuski a neko i Ruski.

Pa sta onda?

Kakve veze ima to sto je Francuska izgubila primat u svetu diplomatije sa Arapima, imigracijom i bilo cim slicnim? U Francuskoj bi sve moglo da bude perfektno i opet se francuski ne bi ucio. Ovo je doba Amerike.
 
Aries to je tacno u kuci pricaju arapski i gade se Francuza.

Ja sam lično zabrinut zbog zlostavljanja Arapa od straen Francuza,
Jasno ej da se radi o režimskoj genocidnoj politici prema Arapima i da trebamo da bombardujemo mostove na Seni.
I onako su stari stotine godina i treba da se izgarde novi.
A i Notr Dam je i onako nedovršena konstrukcija, latićemo Arapima da izgrane an njenim ruževinama kakvu džamiju ili Medresu.
 
Pa sta onda?

Kakve veze ima to sto je Francuska izgubila primat u svetu diplomatije sa Arapima, imigracijom i bilo cim slicnim? U Francuskoj bi sve moglo da bude perfektno i opet se francuski ne bi ucio. Ovo je doba Amerike.

Da a znas li da oni zaziru od engleskog jezika npr..prica se strogo u poslovnim krugovima i to je to..oni su toliko prgavi i ponosni..i gledaju te sa visine kad progovoris engleski..njima je njihov jezik No1..ali oni ipak tonu...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top