Kako umutiti slatku pavlaku?

Dakle, na ambalazi pise da se muti mikserom 3-4 minuta, ali ispala mi je potpuno tecna. Mora da postoji neka caka. Pomozite:)
Slatka pavlaka (bar ona koja je na mlečnoj bazi) muti se dok ne postane čvrsta onoliko koliko želimo.
Starije žene su govorile "Dok kašičica ne stoji uspravno" :).
E sad... da li je to 3-4 ili 5-6 minuta, zaista ne znam.
Ako se muti duže, počne da se pretvara u puter.
Za biljnu ne znam.
 
Najbolja pavlaka ikad je Ambiente od Puratosa nezna glatka i ukusna a cena malo veca u odnosu na ostale. Dobraje Holla, roze pakovanje, Megle u plavom pakovanju, Hoplla /ne secam se pakovanja i to su pavlake sa naznacenom upotrebom za dekorativne svrhe. U pavlaku moze kristal secer ili prah secer . Najvaznije je da pavlaka bude u frizideru na najhladnije podesenom i to par sati minimum pre mucenja. Pavlaka razlicitih proizvodjaca se i razlicito muti , neke se brze umute nekima treba vise vremena. Kad postigne odredjenu cvrstinu na pomenute pavlake ja cak dodam jos i 200 ml vode ili mleka na litru pakovanja i nastavim sa mucenjem. Tad pavlaka postane kao slag samo jos i finija. Dodajem vodu da ne bi bilo vazdusnih jastucica i da je ne presusim. Znaci dodajem proizvoljno i mutim dok se maltene pavlaka ne ugreje od mucenja. Odlazem je u frizider i koristim tek nakon par sati. Pavlaku na tortu ne nanosim spatulom vec napunim dresir kesu sa vecim zvazdastim nastavkom i nanosim na tortu, tako razbijena lako se razmaze zagladi i bude onako kako meni odgovara za rad. S noza kad se radi povrsina torte uvek skidam visak mase i cistim nozem gladim kolac ili tortu.Uvek zasebno odvojim po proceni potrebe deo pavlake koji ostaje u frizideru dok ne izradim tortu za samo dekorisanje torte. Posle par kilograma koje umuti svaka domacica nadje svoj nacin mucenja i spremanja. Pavlaku treba izbegavati mutiti mikserom koji nema veliku brzinu u obrtu zica jer efekat nece biti isti kao kad se muti sa brzim mikserom. Litru pavlake uvek je vazno mutiti u sudu zapremine oko 3 litre i dubljim da nije neka kadica presiroka pa treba mikserom juriti po svim coskovima da se umuti , jer pavlaka se greje i nema tu puno od mucenja.Dobra caka je i da se sud ohladi u frizideru. Krem fiks za pavlaku nisam koristila jer mu je granulacija velika i samo kad moram dodajem u slag i to za slag koji stavljam izmedju korica torti i treba da bude cvrsci. Ranije sam koristila i zelatin koji otopim u malo vode da bude gladak i tek ga na pola mucenja dodam u slag, ali to je za mus torte i krem torte.Pavlaka je nesto najbolje za rad samo treba malo prakse. Takodje na torti u frizideru jako se brzo susi i bolje stoji kao samostalni fil u odnosu na slag
 
Poslednja izmena:
Vragana :zcepanje::zcepanje: imas i ti sranjskih, pardon stranjskih koje su mlecne... Kupuj samo domace nemoj da ti uvaljuju ti strejndzeri biljne masnoce , cula sam da se od toga sto je stranjsko mozak pretvara u sundjer :zper::zcepanje::zcepanje:

e, pa...ja sam "cula" da se lijepi na krvne sudove...te za pedu...ko mutavo...to nesto biljno...
a mozak...on ti ionako nije u... opasnosti...:zper:

nes ti mudrosti procitat upustvo pa umutit slatku pavlaku...ocu
rec to bez doktorata... minimum nema sanse da izvede...:mrgreen:
 
Jes vala lijepi se ne samo po krvnim sudovima , ide malo na guzicu , pa na stomak. Mozak zaista pojedinima nije u uopasnosti, tamo gde bese to zrno graska cesto se desi da ostane samo promaja i nema to veze sa biljnom ili mlecnom masnocom.:manikir:
P.S. Vragana i ja imamo nase diskusije ostali mogu slobodno da komentarisu temu , ja doktoriram pavlaku a Vragani ne treba da doktorira ona ume da cita,specijalista je za citanje uputstva:zcepanje::zcepanje::zag::cmok2:
 
boze ..... ajde od pocetka .... slatka pavlaka paket od 1l dobro rashladiti u frizideru....staviti u jak mikser i mutiti koliko je napisano na paketu....ako nemate jak mikser onda u jednu posudu stavite hladnu vodu sa ledom i na tu posudu stavite vas sud sa pavlakom i mutite dok se ne udvostruci....na litar slatke pavlake ide oko 50 gr kremfixa.....tako ja to radim.....ljubac
 

Back
Top