Догађања која нервирају/одушевљавају Зајечарце

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Иамо сам дилему да отворим нову тему или користим већ отворену ,,Зајечарски кафић`` за истицање тема о догађањима у Зајечару и реакцији грађана,пре свега Форумаша, на та догађања. Ипак, мислим ,,Зајечарски кафић`` треба оставити младима.
За почетак:

MINI PIČ TEREN U ZAJEČARU
Gradonačelnik Zaječara Boško Ničić, ambasadorom Noreške u Srbiji HAAKON BLACKENBORG, ministarka za omladinu i sport Snežana Samardžić Marković i predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić, potpisali su u Beogradu ugovor o izgradnji mini pič terena u Zaječaru.
http://www.rtz.rs/program/vesti/

Мислим да је добро имати и тај ,,пичвајс`` у ЗА па ако се и добију паре за изградњу. Али одакле паре за одржавање јер цури на све стране. Скоро истог дана,донешено је и следеће:
sreda, 15.07.2009.
VODA U ZAJEČARU SKUPLJA ZA 50 %Odlukom odbornika Skupštine, drugi dopunski budžet grada Zaječara, uvećan je za 965.975 dinara.
Odbornici su se složili i da nova cena vode za domaćinstva bude 35 dinara i 64 pare, što je za 50 % više od dosadašnje, a verifikovani su i novi iznosi uređenja i zakupnine građevinskog zemljišta.

Мајстори, прикочите мало!
 
E stvarno, sve dižu, a plate naše nikako da poskupe, naprotiv!
Nego, šta je to pič?

Па ја, мало шеретски рекох, да је то неки ,,пичвајз``.Озбиљно објашњење нашао сам у тексту ТВ Пирота, који је такође конкурисао за ову врсту терена.
http://tvpirot.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=5513&Itemid=180

Mini-pitch terni. To su tereni sa veštačkom travom, dimenzija 20 x 40 metara za mali fudbal i košarku. Takve terene su 2005. godine dobile 33 opštine, a ove godine će 40 opština dobiti sredstva za mini-pich terene. Prema Kostićevim rečima, na sastanku sa ministarkom Snežanom Samardžić-Marković, učestvovali su predstavnici 150 opština i svi su izrazili spremnost da učestvuju u ovoj akciji. Rok za dostavu aplikacionog formulara je 10. april. Akciju izgradnje 40 mini-pich terena finasiraju sa po 500.000 evra Ministarstvo za omladinu i sport, Ambasada Kraljevine Norveške i Fudbalski savez Srbije sa UEFA-om, a obaveze lokalne samouprave su da obezbedi potrebnu dokumentaciju i da pripremi teren za postavljanje veštačke trave.
 
Зајечарци воле да возе бицикле. Воле и тротоаре. Те две ствари су спојили и бицикле возе по тротоарима. Возе деца па богами и 50-тогодишњаци. Уредно са пешацима чекају на семафору зелено светло, које пешацима дозвољава прелазак улице и онако заједно са пешацима јашући опет по тротоару, одјезде ко зна куд. А главна им је посластица да возе по тргу познатијем као ,,Сквер`` у центру града. Стиче се утисак, да онај ко не окрене круг бициклом по ,,Скверу`` или није ту или је бицикл продао.
Засад незнам дали ова појава одушевљава или нервира Зајечарце. Питаћу неког обореног пешака од стране бициклисте онако док још отреса прашину са одеће. Баш ме интересује шта ће рећи?
 
zar ne postoji nista vise sto va nervira?samo to?
Има што не нервира већ забавља.
Градоначелник Б.Ничић нам је у ,,Фарми`` престижној емисији ТВ Пинк. Тек је прву ноћ преспавао тамо, па видећемо како ће одрађивати фармерске (сељачке) послове.То му је уједно и рејтинг за следеће изборе.
Кажу да су у Локалној заједници одушевљени овим потезом Градоначелника а богами и доста бирача. Али има и оних који би да га смене док је отсутан јер неби имао прилике да се буни а на Фарми је нашао и примерен посао.
Ако се убрзо врати,на сопствени захтев, значи неко му је шапнуо о смени.
 
Poslednja izmena:
Градоначелник Б.Ничић нам је у ,,Фарми`` престижној емисији ТВ Пинк
.............
Кажу да су у Локалној заједници одушевљени овим потезом Градоначелника а богами и доста бирача
..............




divno... baš mi je drago zbog vas !

očigledno je većina u toj lok. zajednici i zaslužila ovakvu kreaturu za prvog čoveka ...

pa uživajte sa sve pinkom i farmom i gradonačelnikom i farmerskom stokom.... :mrgreen:
 
Прошле недеље, екипа Комуналног предузећа је поткресивала дрвореде у улицама Зајечара.
Ове недеље те исте липе секу у корену.
Зајечарци су збуњени: дали се и липе ,,шишају`` када их шаљу на онај свет.
Види се да им недостаје газда типа Б.Ничића из ,,Фарме``.
ПС. Виђено у ул. Народног фронта.
 
To da gradonačelnik bude odsutan toliko vremena je blago rečeno neozbiljno.

Изгледа да се ускоро враћа. Моја констатација у коментару бр, 7 изгледа да је тачна.
А о озбиљности градоначелниковог потеза, што се тиче Фарме тиче, апсолутно си у праву. То значи да се може и без градоначелника.
 
Nominovani Maja i Boško!
Pevačica Maja Nikolić i gradonačelnik Zaječara Boško Ničić nominovani su za izbacivanje i neko od njih će u subotu uveče napustiti „Farmu“. Temperamentna Nišlijka je imala najmanje glasova publike, dok je Boško sam zamolio ostale da glasaju za njega jer želi da se vrati kući. Njih dvoje će u subotu izaći na „dvoboj“, odnosno test provere znanja, nakon čega će biti poznato ko ostaje, a ko odlazi sa „Farme“.
http://www.alo.rs/ljudi/19929/Viktorija_drogirala_takmicare

Очигледно да сам добро проценио да ће се Бошко пре времена вратити у Зајечар. Е, дали то има везе са оним скупљањима потписа за његову смену, засад незнам.
 
Poslednja izmena:
nervira me ..Grad lezi na dve lepe reke a nikad se ne pere. Kao da je to neznam koja cifra da kamion spusti crevo ispd brane napuni se i oper stroku ,mulj ,izmet napustenih zivotinja..Uzasno prljav grad .Ko je video ulaz u silos zna ocemu pricam ceo grad je prljav.:dontunderstand: lepa je Kraljevica ako i nju ne "srede".

Кажу, идуће године и то се питање решава. Градоначелник купује 5 слонова (за сваку Месну заједницу по један) за прање улица и заливање мушкатли. Јевтинији су у одржавању и не региструју се.
 
Кажу, идуће године и то се питање решава. Градоначелник купује 5 слонова (за сваку Месну заједницу по један) за прање улица и заливање мушкатли. Јевтинији су у одржавању и не региструју се.

morace da uzmu i par majmuna da bi imali strucne intelektualne kadrove da upravljaju sa tim masinama :rotf:
 

Back
Top