Bog,Sotona ili jedno te isto???

Dionizija

Domaćin
Poruka
3.534
Hrišćanstvo nam govori da je svrha čoveka "Da služi i moli se Bogu " Samo je jedan Bog. Samo je jedan pravi Bog. Naravno. Koji je jedini pravi Bog? na to pitanje se dobija jako zamagljen i protivrečan odgovor "Pravi bog je Gospod Bog". Da, ali ko je Gospod Bog? Ili šta je on? e tu se već počinje sa opisnim pridevima, bez jasne namere da se kaže Kako se hrišćanski Bog zove, ta namera potiče ili iz neznanja, ili nepoznavanja, ili iz nečega drugog.Evo samo neki od navoda "On je beskrajnost protkana mudrošću, ljubavlju, sažaljenjem, mirom, i milosrđem. On je tvorac raja i zemlje i svih stvari u univerzumu . . . . On je svemoguć. On je gospodar i tvorac svih stvari. On je svuda prisutan - ništa se ne može dogoditi, a da on za to ne sazna unapred ".A tada svaki čovek, prvo što pita je "Da li je stvorio bedu, ratove, smrt, bol i nesreću? " a Dušebrižnik odgovara "Ne.Te stvari i sva ostala zla i tragedije dolaze od Sotone, princa tame; ili od ljudskih slabosti i zle prirode. Bog su svo dobro i sloboda od zla; samo dobro može doći od Boga.

Pa ko do sada nije načisto šta Hrišćanstvo u stvari jeste, neka se zapita"I ko je pa sad taj Sotona? Sigurno on mora da je bog kada je u stanju da veliku nesreću sruči na ljudski rod! Šta više, stalno mi govore da je samo jedan Bog.Takođe mi govore da sve to baš potiče od Boga; i onda mi kažu da samo dobro dolazi od Boga i da sva zla dolaze od Sotone. To mi se čini da je protivrečnost.

Zamolite molim Vas nekog od Hrišćana da objasni ko je ili šta je taj Sotona kako to da sve stvari mogu da dolaze od Boga i da opet ne dolaze od Boga? Dobićete horski odgovor:
"Ðavo je pali anđeo koji je slavoljubiv. On se pobunio protiv Boga i želeo da uništi sva njegova dela. Bog je tvorac svega. On je svemoguć, sveznajući, svemudri i sadrži pravdu, milost, sažaljivost, dobro i mir. "

A kada se sve to zajedno uzme, dali je moguće da sve to biva sadržano u "jednom Bogu" ma kako on moćan bio?
 
Super tema! :D

Nego imao bi i ja jos nesto da dodam u prilog!

Citajuci Bibliju, i slusajuci razna tumacenja od strane vernika dosao sam do sledecih zakljucaka:

Banalizovano govoreci...
Oko naših duša odigrava se nekakva vrsta rata, ili možda bolje reći trke.
Bog želi da nam da šansu da odemo u raj, dok sa druge strane princ tame želi nešto duša i za svoje kraljevstvo.

Dalje koliko sam shvatio...
Bog je svevideće, najmoćnije biće koje nas je stvorilo, dalo nam slobodnu volju i želi da mi sami izaberemo pravi put, da sami svojim mozgom i svojim srcem izaberemo put pravde, dobrote, milosrđa i td...
Dakle bog je taj koji se ne meša u celu tu priču, on samo sedi gore (gde god to bilo) i mirno nas posmatra, bez mešanja, bez nekakvih sugestija, pušta nas da ga mi sami odaberemo.

Nasuprot bogu, pomenuti princ tame, igra malo prljavije. On je stalno među nama, stavlja nas na nekakve testove, prerušava se u prostitutke i nudi nam sex, zaposeda dilere droge koji nam posle nude razne opijate po diskontnim cenama i td...

E sad glavna dilema!
Kako da znamo da Biblija ustvari nije delo Đavola, princa tame koji se dosetio prljavog trika koji će mu na prevaru doneti mnogo više duša, nego što to može da pribavi prerušavanjem u prostitutke i zaposedanjem dilera droge. Napiše nekakvu knjigu koja je puna svakojakih izmišljotina, odradi dobru marketinšku kampanju za tu knjigu, potkrepi kampanju malim brojem "čuda" i ostalo je istorija. Posle toga ode u svoje tamno kraljevstvo, sedne i čeka!
Nema više prljavih hotelskih soba, i ostalih dosadnih gluposti! :super:

Bog naravno to sve zna, ali se ne želi mešati kao što ni do sada nije želeo da se meša. Jednostavno pušta ljude da opet, svojom slobodnom voljom i pameću zaključe koliko je ta knjiga koju je đavo diktirao jednostavno nelogična, puna rupa i mračnih scena.
Drugim rečima bog se uzda u ljude, noseći se mišlju da će oni pravi, i dalje uspeti da se odupru od tih laži, da će shvatiti da se on (Bog) nikada ljudima ne bi obraćao preko nekakvih knjiga (knjige su napisali ljudi), već da je sasvim logično i razumno zaključiti kako je on (Bog) u srcu i umu tih ljudi i da je to jedini put ka njemu!
 
Poslednja izmena:
Super tema! :D

Nego imao bi i ja jos nesto da dodam u prilog!

Citajuci Bibliju, i slusajuci razna tumacenja od strane vernika dosao sam do sledecih zakljucaka:
Banalizovano govoreci...Oko naših diša odigrava se nekakva vrsta rata, ili možda bolje reći trake. Bog želi da nam da šansu da odemo u raj, dok sa druge strane princ tame želi nešto duša i za svoje kraljevstvo.!
Vrlo blizu.

Dalje koliko sam shvatio...
Bog je svevideće, najmoćnije biće koje nas je stvorilo, dalo nam slobodnu volju i želi da mi sami izaberemo pravi put, da sami svojim mozgom i svojim srcem izaberemo put pravde, dobrote, milosrđa i td...
Dakle bog je taj koji se ne meša u celu tu priču, on samo sedi gore (gde god to bilo) i mirno nas posmatra, bez mešanja, bez nekakvih sugestija, pušta nas da ga mi sami odaberemo.
Vrlo blizu.



...

E sad glavna dilema!
Kako da znamo da Biblija ustvari nije delo Đavola, princa tame koji se dosetio prljavog trika koji će mu na prevaru doneti mnogo više duša, nego što to može da pribavi prerušavanjem u prostitutke i zaposedanjem dilera droge. Napiše nekakvu knjigu koja je puna svakojakih izmišljotina, odradi dobru marketinšku kampanju za tu knjigu, potkrepi kampanju malim brojem "čuda" i ostalo je istorija. Posle toga ode u svoje tamno kraljevstvo, sedne i čeka!
Pogodak u sredinu.



Bog naravno to sve zna, ali se ne želi mešati kao što ni do sada nije želeo da se meša. Jednostavno pušta ljude da opet, svojom slobodnom voljom i pameću zaključe koliko je ta knjiga koju je đavo diktirao jednostavno nelogična, puna rupa i mračnih scena.
Drugim rečima bog se uzda u ljude, noseći se mišlju da će oni pravi, i dalje uspeti da se odupru od tih laži, da će shvatiti da se on (Bog) nikada ljudima ne bi obraćao preko nekakvih knjiga (knjige su napisali ljudi), već da je sasvim logično i razumno zaključiti kako je on (Bog) u srcu i umu tih ljudi i da je to jedini put ka njemu.
Pogodak u sredinu.:worth:
 
Hrišćanstvo nam govori da je svrha čoveka "Da služi i moli se Bogu " Samo je jedan Bog. Samo je jedan pravi Bog. Naravno. Koji je jedini pravi Bog? na to pitanje se dobija jako zamagljen i protivrečan odgovor "Pravi bog je Gospod Bog". Da, ali ko je Gospod Bog? Ili šta je on? e tu se već počinje sa opisnim pridevima, bez jasne namere da se kaže Kako se hrišćanski Bog zove, ta namera potiče ili iz neznanja, ili nepoznavanja, ili iz nečega drugog.Evo samo neki od navoda "On je beskrajnost protkana mudrošću, ljubavlju, sažaljenjem, mirom, i milosrđem. On je tvorac raja i zemlje i svih stvari u univerzumu . . . . On je svemoguć. On je gospodar i tvorac svih stvari. On je svuda prisutan - ništa se ne može dogoditi, a da on za to ne sazna unapred ".A tada svaki čovek, prvo što pita je "Da li je stvorio bedu, ratove, smrt, bol i nesreću? " a Dušebrižnik odgovara "Ne.Te stvari i sva ostala zla i tragedije dolaze od Sotone, princa tame; ili od ljudskih slabosti i zle prirode. Bog su svo dobro i sloboda od zla; samo dobro može doći od Boga.

Pa ko do sada nije načisto šta Hrišćanstvo u stvari jeste, neka se zapita"I ko je pa sad taj Sotona? Sigurno on mora da je bog kada je u stanju da veliku nesreću sruči na ljudski rod! Šta više, stalno mi govore da je samo jedan Bog.Takođe mi govore da sve to baš potiče od Boga; i onda mi kažu da samo dobro dolazi od Boga i da sva zla dolaze od Sotone. To mi se čini da je protivrečnost.

Zamolite molim Vas nekog od Hrišćana da objasni ko je ili šta je taj Sotona kako to da sve stvari mogu da dolaze od Boga i da opet ne dolaze od Boga? Dobićete horski odgovor:
"Ðavo je pali anđeo koji je slavoljubiv. On se pobunio protiv Boga i želeo da uništi sva njegova dela. Bog je tvorac svega. On je svemoguć, sveznajući, svemudri i sadrži pravdu, milost, sažaljivost, dobro i mir. "

A kada se sve to zajedno uzme, dali je moguće da sve to biva sadržano u "jednom Bogu" ma kako on moćan bio?

Apolonija srce ja bih te malo ispravio u postavci teme.
Biblijski bog i Sotona jedno te isto su.
BOG ima drugi koji nema veze s biblijom uopće ,onaj koji je MOST HIGH u nevidljivom svijetu koji je nad materijalnim.
Tako da se ne mješa ta dva Boga,ovaj bibliski je s malim b a PERFEKT MOST HIGH je s velikim B.
 
upravo tako analogdigit !

kako vjernici znaju da kad razgovaraju sa bogom - mozda u stvari razgovaraju sa sotonom ?

ako je vec sotona spreman na prljave igre ..
jedna od najprljavijih igara uvijek je bila - lazno predstavljanje

Igra obrnutu igru.
I uvjerio je milijarde da je on Bog i to jedini pazi.
Koja je to lukavština bila !!
Bravo djavle svaka čast.
Samo ima nas eto već četvero ovde koji smo te prozreli.
Slava vječnom duhu slobodnih ljudi!!!
 
Hrišćanstvo nam govori da je svrha čoveka "Da služi i moli se Bogu " Samo je jedan Bog. Samo je jedan pravi Bog. Naravno. Koji je jedini pravi Bog? na to pitanje se dobija jako zamagljen i protivrečan odgovor "Pravi bog je Gospod Bog". Da, ali ko je Gospod Bog? Ili šta je on? e tu se već počinje sa opisnim pridevima, bez jasne namere da se kaže Kako se hrišćanski Bog zove, ta namera potiče ili iz neznanja, ili nepoznavanja, ili iz nečega drugog.Evo samo neki od navoda "On je beskrajnost protkana mudrošću, ljubavlju, sažaljenjem, mirom, i milosrđem. On je tvorac raja i zemlje i svih stvari u univerzumu . . . . On je svemoguć. On je gospodar i tvorac svih stvari. On je svuda prisutan - ništa se ne može dogoditi, a da on za to ne sazna unapred ".A tada svaki čovek, prvo što pita je "Da li je stvorio bedu, ratove, smrt, bol i nesreću? " a Dušebrižnik odgovara "Ne.Te stvari i sva ostala zla i tragedije dolaze od Sotone, princa tame; ili od ljudskih slabosti i zle prirode. Bog su svo dobro i sloboda od zla; samo dobro može doći od Boga.

Pa ko do sada nije načisto šta Hrišćanstvo u stvari jeste, neka se zapita"I ko je pa sad taj Sotona? Sigurno on mora da je bog kada je u stanju da veliku nesreću sruči na ljudski rod! Šta više, stalno mi govore da je samo jedan Bog.Takođe mi govore da sve to baš potiče od Boga; i onda mi kažu da samo dobro dolazi od Boga i da sva zla dolaze od Sotone. To mi se čini da je protivrečnost.

Zamolite molim Vas nekog od Hrišćana da objasni ko je ili šta je taj Sotona kako to da sve stvari mogu da dolaze od Boga i da opet ne dolaze od Boga? Dobićete horski odgovor:
"Ðavo je pali anđeo koji je slavoljubiv. On se pobunio protiv Boga i želeo da uništi sva njegova dela. Bog je tvorac svega. On je svemoguć, sveznajući, svemudri i sadrži pravdu, milost, sažaljivost, dobro i mir. "

A kada se sve to zajedno uzme, dali je moguće da sve to biva sadržano u "jednom Bogu" ma kako on moćan bio?

Super tema! :D

Nego imao bi i ja jos nesto da dodam u prilog!

Citajuci Bibliju, i slusajuci razna tumacenja od strane vernika dosao sam do sledecih zakljucaka:

Banalizovano govoreci...
Oko naših diša odigrava se nekakva vrsta rata, ili možda bolje reći trake.
Bog želi da nam da šansu da odemo u raj, dok sa druge strane princ tame želi nešto duša i za svoje kraljevstvo.

Dalje koliko sam shvatio...
Bog je svevideće, najmoćnije biće koje nas je stvorilo, dalo nam slobodnu volju i želi da mi sami izaberemo pravi put, da sami svojim mozgom i svojim srcem izaberemo put pravde, dobrote, milosrđa i td...
Dakle bog je taj koji se ne meša u celu tu priču, on samo sedi gore (gde god to bilo) i mirno nas posmatra, bez mešanja, bez nekakvih sugestija, pušta nas da ga mi sami odaberemo.

Nasuprot bogu, pomenuti princ tame, igra malo prljavije. On je stalno među nama, stavlja nas na nekakve testove, prerušava se u prostitutke i nudi nam sex, zaposeda dilere droge koji nam posle nude razne opijate po diskontnim cenama i td...

E sad glavna dilema!
Kako da znamo da Biblija ustvari nije delo Đavola, princa tame koji se dosetio prljavog trika koji će mu na prevaru doneti mnogo više duša, nego što to može da pribavi prerušavanjem u prostitutke i zaposedanjem dilera droge. Napiše nekakvu knjigu koja je puna svakojakih izmišljotina, odradi dobru marketinšku kampanju za tu knjigu, potkrepi kampanju malim brojem "čuda" i ostalo je istorija. Posle toga ode u svoje tamno kraljevstvo, sedne i čeka!
Nema više prljavih hotelskih soba, i ostalih dosadnih gluposti! :super:

Bog naravno to sve zna, ali se ne želi mešati kao što ni do sada nije želeo da se meša. Jednostavno pušta ljude da opet, svojom slobodnom voljom i pameću zaključe koliko je ta knjiga koju je đavo diktirao jednostavno nelogična, puna rupa i mračnih scena.
Drugim rečima bog se uzda u ljude, noseći se mišlju da će oni pravi, i dalje uspeti da se odupru od tih laži, da će shvatiti da se on (Bog) nikada ljudima ne bi obraćao preko nekakvih knjiga (knjige su napisali ljudi), već da je sasvim logično i razumno zaključiti kako je on (Bog) u srcu i umu tih ljudi i da je to jedini put ka njemu!

Alal vam vera na komentarima. I postavka teme i komentar su veoma jasni. I ja se pitam dokada će ovi veselnici da krpe rupe na svojoj religiji kojih je iz dana u dan sve više.
 
Bog naravno to sve zna, ali se ne želi mešati kao što ni do sada nije želeo da se meša.

Slažem se.
Kada je Bog stvorio prvog čoveka i ženu, Adama i Evu, stavio ih je u rajski vrt. Kada su bili stvoreni bili su nevini i bezgrešni. To je kakve ih je Bog napravio. Rajski vrt je bio predivni raj, snabdeven sa svim što su Adam i Eva trebali da imaju. Oni nisu morali da rade, već prosto samo da beru voće sa grana bujnih drveća. Oni su bili nevini i bez nesreće, kao deca i nisu znali ništa o čulnoj ljubavi. Imali su jedno drugo za za društvo i obožavali su i molili se Bogu koji ih je povremeno posećivao. Zašto je Bog stvorio prvo muškarca, pa zatim i ženu.Bio je usamljen.
Zašto nije naprosto napravio dodatne anđele koji bi bili više jednaki njemu, nego ta mnogo niža forma života, čovek? Može li biti da je želeo ponizne sluge kako bi mogao da gleda dole na one koji bi ga se plašili, duboko ga poštovali i klanjali mu se?
U središtu rajskog vrta, Bog je zasadio drvo znanja i rekao Adamu i Evi da ne jedu voće sa tog drveta. Satana je došao u vrt, prerušivši se u zmiju i rekao Evi da će dobiti veliko znanje, ako pojede voćku. Satana je rekao da im je Bog kazao da ne jedu voće, plašeći se da ako to urade onda će postati veliki kao što je on. Eva je nagovorila Adama da pojede jabuku. Pošto su pojeli, oni su naučili o seksualnoj ljubavi. To je bio pravi greh.
Neka neko pokuša da objasni otkud Satana u rajskom vrtu?. . . . . . . . . .

Da li je znanje zlo, da li Bog želi da ga sačuva od nas? Zašto je Bog želeo da nam uskrati dobijanje znanja? Da li je želeo da nas drži kao ponizne robove puzeći pod njegovim stopama?. Satana liči skoro kao titan Prometej, koji je u neposlušnosti prema drugim bogovima doneo čoveku znanje o vatri. Za tu uslugu čoveku, Prometej je kao Satana bio izložen mučenju i torturi za sva vremena. Nesumnjivo, ljudski život bi mnogo manje vredeo bez ljubavi, vatre i znanja. Ali Satana je slagao Evu, zato što nismo postali veliki kao Bog jedući voće. On nas je lagao prosto zato što je želeo da uništi Božije delo.
Ako je Bog svemoguć, zašto je Satani dozvolio dolazak u vrt i zavođenje Eve? Ako Bog nije želeo da jedu voće, zašto je zapravo zasadio drvo u vrtu? Ako Bog nije želeo da čovek vodi ljubav, zašto je čoveka opremio organima potrebnim za to? Ako Bog nije želeo da čovek učini prvobitni greh, zašto je dao čoveku želju za znanjem, iskustvom, avanturom i požudnom ljubavlju?
 
Slažem se.
Kada je Bog stvorio prvog čoveka i ženu, Adama i Evu, stavio ih je u rajski vrt. Kada su bili stvoreni bili su nevini i bezgrešni. To je kakve ih je Bog napravio. Rajski vrt je bio predivni raj, snabdeven sa svim što su Adam i Eva trebali da imaju. Oni nisu morali da rade, već prosto samo da beru voće sa grana bujnih drveća. Oni su bili nevini i bez nesreće, kao deca i nisu znali ništa o čulnoj ljubavi. Imali su jedno drugo za za društvo i obožavali su i molili se Bogu koji ih je povremeno posećivao. Zašto je Bog stvorio prvo muškarca, pa zatim i ženu.Bio je usamljen.
Zašto nije naprosto napravio dodatne anđele koji bi bili više jednaki njemu, nego ta mnogo niža forma života, čovek? Može li biti da je želeo ponizne sluge kako bi mogao da gleda dole na one koji bi ga se plašili, duboko ga poštovali i klanjali mu se?
U središtu rajskog vrta, Bog je zasadio drvo znanja i rekao Adamu i Evi da ne jedu voće sa tog drveta. Satana je došao u vrt, prerušivši se u zmiju i rekao Evi da će dobiti veliko znanje, ako pojede voćku. Satana je rekao da im je Bog kazao da ne jedu voće, plašeći se da ako to urade onda će postati veliki kao što je on. Eva je nagovorila Adama da pojede jabuku. Pošto su pojeli, oni su naučili o seksualnoj ljubavi. To je bio pravi greh.
Neka neko pokuša da objasni otkud Satana u rajskom vrtu?. . . . . . . . . .

Da li je znanje zlo, da li Bog želi da ga sačuva od nas? Zašto je Bog želeo da nam uskrati dobijanje znanja? Da li je želeo da nas drži kao ponizne robove puzeći pod njegovim stopama?. Satana liči skoro kao titan Prometej, koji je u neposlušnosti prema drugim bogovima doneo čoveku znanje o vatri. Za tu uslugu čoveku, Prometej je kao Satana bio izložen mučenju i torturi za sva vremena. Nesumnjivo, ljudski život bi mnogo manje vredeo bez ljubavi, vatre i znanja. Ali Satana je slagao Evu, zato što nismo postali veliki kao Bog jedući voće. On nas je lagao prosto zato što je želeo da uništi Božije delo.
Ako je Bog svemoguć, zašto je Satani dozvolio dolazak u vrt i zavođenje Eve? Ako Bog nije želeo da jedu voće, zašto je zapravo zasadio drvo u vrtu? Ako Bog nije želeo da čovek vodi ljubav, zašto je čoveka opremio organima potrebnim za to? Ako Bog nije želeo da čovek učini prvobitni greh, zašto je dao čoveku želju za znanjem, iskustvom, avanturom i požudnom ljubavlju?

Evo koliko si ti ovde rupa navela. I čekaj samo da ti BOKY dođe.
 
Slažem se.
Kada je Bog stvorio prvog čoveka i ženu, Adama i Evu, stavio ih je u rajski vrt. Kada su bili stvoreni bili su nevini i bezgrešni. To je kakve ih je Bog napravio. Rajski vrt je bio predivni raj, snabdeven sa svim što su Adam i Eva trebali da imaju. Oni nisu morali da rade, već prosto samo da beru voće sa grana bujnih drveća. Oni su bili nevini i bez nesreće, kao deca i nisu znali ništa o čulnoj ljubavi. Imali su jedno drugo za za društvo i obožavali su i molili se Bogu koji ih je povremeno posećivao. Zašto je Bog stvorio prvo muškarca, pa zatim i ženu.Bio je usamljen.?

Bog nije stvorio čovjeka već bića koja se dan danas štuju kao Bog.
To su Elohimi.
I nisu naše tjelo stvorili iz ljubavi ili neke samoće već da nas iskoriste u svoje svrhe.
To im nije uspjelo jer je bila interevencija dobrih momaka odozgor i dobili su znanje Adam i Eva i bili su radi toga istjerani iz vrta edenskoga.


Zašto nije naprosto napravio dodatne anđele koji bi bili više jednaki njemu, nego ta mnogo niža forma života, čovek? Može li biti da je želeo ponizne sluge kako bi mogao da gleda dole na one koji bi ga se plašili, duboko ga poštovali i klanjali mu se?
U središtu rajskog vrta, Bog je zasadio drvo znanja i rekao Adamu i Evi da ne jedu voće sa tog drveta. Satana je došao u vrt, prerušivši se u zmiju i rekao Evi da će dobiti veliko znanje, ako pojede voćku. Satana je rekao da im je Bog kazao da ne jedu voće, plašeći se da ako to urade onda će postati veliki kao što je on. Eva je nagovorila Adama da pojede jabuku. Pošto su pojeli, oni su naučili o seksualnoj ljubavi. To je bio pravi greh.
Neka neko pokuša da objasni otkud Satana u rajskom vrtu?.
. . . . . . . . .
Već sam ti odgovorio.


Da li je znanje zlo, da li Bog želi da ga sačuva od nas? Zašto je Bog želeo da nam uskrati dobijanje znanja? Da li je želeo da nas drži kao ponizne robove puzeći pod njegovim stopama?.
Točno.U knjigi proroka Henoka se vidi jasno da ti tvorci čovjekovog tijela nisu htjeli ni da čovjek naučiti pisati a kamoli išto drugo jer to navodno nije za čovjeka.
Pali Nefili su nam to znanje donijeli ali i znanje o ratovanju da se možemo braniti od nasilnih Elohima.Kad se to desilo poslali su Elohimi Mihaela da ljude zavadi da se pobiju među sobom.I dan danas je ta politika na djelu,zavadi pa vladaj.
 
Igra obrnutu igru.
I uvjerio je milijarde da je on Bog i to jedini pazi.
Koja je to lukavština bila !!
Bravo djavle svaka čast.
Samo ima nas eto već četvero ovde koji smo te prozreli.
Slava vječnom duhu slobodnih ljudi!!!

samo si ti mene pogresno shvatio
ja ne vjerujem ni u tvorca ni u sotonu ni u elohime ni u adama ni u enkije ni allaha niti jehovu :)

ja sam se samo osvrnuo na situaciju -shto ako postoji, mozda ih i zaebava :)
poz
 
samo si ti mene pogresno shvatio
ja ne vjerujem ni u tvorca ni u sotonu ni u elohime ni u adama ni u enkije ni allaha niti jehovu :)
Offtopic:
Ovaj post me podseti na ovo:
"Sada kad svet u postelju kreće
Na mene se tama spustiti neće,
U infracrvenom vidim sve njegovo smeće,
O kako mrzim noć."
-Marvin
:lol:

Ontopic:
Kakve crne Elohime? Jel se to maže na leba?
 
Hrišćanstvo nam govori da je svrha čoveka "Da služi i moli se Bogu " Samo je jedan Bog. Samo je jedan pravi Bog. Naravno. Koji je jedini pravi Bog? na to pitanje se dobija jako zamagljen i protivrečan odgovor "Pravi bog je Gospod Bog". Da, ali ko je Gospod Bog? Ili šta je on? e tu se već počinje sa opisnim pridevima, bez jasne namere da se kaže Kako se hrišćanski Bog zove, ta namera potiče ili iz neznanja, ili nepoznavanja, ili iz nečega drugog.Evo samo neki od navoda "On je beskrajnost protkana mudrošću, ljubavlju, sažaljenjem, mirom, i milosrđem. On je tvorac raja i zemlje i svih stvari u univerzumu . . . . On je svemoguć. On je gospodar i tvorac svih stvari. On je svuda prisutan - ništa se ne može dogoditi, a da on za to ne sazna unapred ".A tada svaki čovek, prvo što pita je "Da li je stvorio bedu, ratove, smrt, bol i nesreću? " a Dušebrižnik odgovara "Ne.Te stvari i sva ostala zla i tragedije dolaze od Sotone, princa tame; ili od ljudskih slabosti i zle prirode. Bog su svo dobro i sloboda od zla; samo dobro može doći od Boga.

Pa ko do sada nije načisto šta Hrišćanstvo u stvari jeste, neka se zapita"I ko je pa sad taj Sotona? Sigurno on mora da je bog kada je u stanju da veliku nesreću sruči na ljudski rod! Šta više, stalno mi govore da je samo jedan Bog.Takođe mi govore da sve to baš potiče od Boga; i onda mi kažu da samo dobro dolazi od Boga i da sva zla dolaze od Sotone. To mi se čini da je protivrečnost.

Zamolite molim Vas nekog od Hrišćana da objasni ko je ili šta je taj Sotona kako to da sve stvari mogu da dolaze od Boga i da opet ne dolaze od Boga? Dobićete horski odgovor:
"Ðavo je pali anđeo koji je slavoljubiv. On se pobunio protiv Boga i želeo da uništi sva njegova dela. Bog je tvorac svega. On je svemoguć, sveznajući, svemudri i sadrži pravdu, milost, sažaljivost, dobro i mir. "

A kada se sve to zajedno uzme, dali je moguće da sve to biva sadržano u "jednom Bogu" ma kako on moćan bio?

Slazem,se,fina tema,samo sto za mene nema vecu vaznost nego trka mrava.

Bog je stvorio sve,pa i Sotonu. Ko se ne slaze sa tim,neka mu bude kako zeli. Moje je da verujem, a ne da se prepirem i ratujem sa drugim religijama. Srdacan pozdrav. :kpozdrav:
 
Offtopic:
Ovaj post me podseti na ovo:
"Sada kad svet u postelju kreće
Na mene se tama spustiti neće,
U infracrvenom vidim sve njegovo smeće,
O kako mrzim noć."
-Marvin
:lol:

Ontopic:
Kakve crne Elohime? Jel se to maže na leba?

"Prvih deset miliona godina je bilo uzasno.
I drugih deset miliona godina je takodje bilo uzas.
Trecih deset miliona godina mi se uopste nije dopalo.
A odande je sve krenulo nizbrdo..." :hahaha:
 
upravo tako analogdigit !

kako vjernici znaju da kad razgovaraju sa bogom - mozda u stvari razgovaraju sa sotonom ?

ako je vec sotona spreman na prljave igre ..
jedna od najprljavijih igara uvijek je bila - lazno predstavljanje

ovde ima puno istine :aha:

zato da bi se to izbeglo treba Boga oslovljavati Imenom Jehova i onda nema zabune kome se obracamo

A Sotona je Bog ovog sveta jer vlada ovim svetom i vecinom covecanstva

obamanjujuci ih na raznenacine..

jedan od nacina je i lazna religija...

a koja je prava

lako je doci i do toga...

zasto se vecina vernika ne obraca Bogu po imenu?

znaci ne zove ga ...

nego se klanja Sotoni

zna se sta je Sotonino

i ko obozava njegove stvari njegov je

kao sto se zna sta pripada Bogu :))))
 
Poslednja izmena:
=Apolonija;10450158]Hrišćanstvo nam govori da je svrha čoveka "Da služi i moli se Bogu " Samo je jedan Bog. Samo je jedan pravi Bog. Naravno. Koji je jedini pravi Bog? na to pitanje se dobija jako zamagljen i protivrečan odgovor "Pravi bog je Gospod Bog". Da, ali ko je Gospod Bog? Ili šta je on? e tu se već počinje sa opisnim pridevima, bez jasne namere da se kaže Kako se hrišćanski Bog zove, ta namera potiče ili iz neznanja, ili nepoznavanja, ili iz nečega drugog.Evo samo neki od navoda "On je beskrajnost protkana mudrošću, ljubavlju, sažaljenjem, mirom, i milosrđem. On je tvorac raja i zemlje i svih stvari u univerzumu . . . . On je svemoguć. On je gospodar i tvorac svih stvari. On je svuda prisutan - ništa se ne može dogoditi, a da on za to ne sazna unapred ".A tada svaki čovek, prvo što pita je "Da li je stvorio bedu, ratove, smrt, bol i nesreću? " a Dušebrižnik odgovara "Ne.Te stvari i sva ostala zla i tragedije dolaze od Sotone, princa tame; ili od ljudskih slabosti i zle prirode. Bog su svo dobro i sloboda od zla; samo dobro može doći od Boga.

Bog Stvoritelj je Jehova...

a Sotona je uzrocnik sveg zla...

trebalo bi se pitati zasto ak ose zna da je Bog Jehova

zasto ga venici ne prizivaju ( vecina)

koga oni u stvari obozavaju :think:

reci samo Bog nista ne znaci...

pa i za Sotonu se u Bibliji kaze da je Bog ovoga sveta

koji zaslepljuje umove nevernika da do njih ne dodje svetlo jevandjelja o Isusu Hrisu..

Sotona je bivsi andjeo heruvim ili kako se kaze pali andjeo


Pa ko do sada nije načisto šta Hrišćanstvo u stvari jeste, neka se zapita"I ko je pa sad taj Sotona? Sigurno on mora da je bog kada je u stanju da veliku nesreću sruči na ljudski rod! Šta više, stalno mi govore da je samo jedan Bog.Takođe mi govore da sve to baš potiče od Boga; i onda mi kažu da samo dobro dolazi od Boga i da sva zla dolaze od Sotone. To mi se čini da je protivrečnost.


kaze se da je jedan Bog u smislu da je jedan Bog stvoritelj Jehova koji je sve stvorio...

a ima puno bogova koje ljudi obozavaju a koji su u stvari pali andjeli...


Zamolite molim Vas nekog od Hrišćana da objasni ko je ili šta je taj Sotona kako to da sve stvari mogu da dolaze od Boga i da opet ne dolaze od Boga? Dobićete horski odgovor:
"Ðavo je pali anđeo koji je slavoljubiv. On se pobunio protiv Boga i želeo da uništi sva njegova dela. Bog je tvorac svega. On je svemoguć, sveznajući, svemudri i sadrži pravdu, milost, sažaljivost, dobro i mir. "

A kada se sve to zajedno uzme, dali je moguće da sve to biva sadržano u "jednom Bogu" ma kako on moćan bio?

pa nije sve sadrzano u jednom Bogu...

Bog je DOBRO

a Sotona i ostali pali andjeli - demoni su ti koji tvore zlo svojom voljom...

kao sto je i covek svojevolujno zgresio..

Zasto je protivrecnost da dobro dolazi od Boga a zlo odSotone?

sta je tu protivrecno...

mozda je tesko shvatiti kako nastaje zlo?

i sta je zlo?

Posto je Bog LJUBAV i dobro on postavlja standarde za dobro...

i samo odsustvo dobra je zlo....

ne mora se tvoriti zlo, dovoljno je ne ciniti dobro...

znaci lako je da bozja inteligentna stvorenja andjeli i ljudi

s obzirom da imaju svoju volju...

svoje voljno predju tu granicu dobra i zakona koje postavlja Bog

i da time nastane zlo...

Satane je prvi u univezumu zgresio protiv Boga i time je postao uzrocnik zla....

i tako dalje ...

:heart:
 
Poslednja izmena:
Pa ko do sada nije načisto šta Hrišćanstvo u stvari jeste, neka se zapita"I ko je pa sad taj Sotona? Sigurno on mora da je bog kada je u stanju da veliku nesreću sruči na ljudski rod! Šta više, stalno mi govore da je samo jedan Bog.Takođe mi govore da sve to baš potiče od Boga; i onda mi kažu da samo dobro dolazi od Boga i da sva zla dolaze od Sotone. To mi se čini da je protivrečnost.

Kazu, Bog je milostiv, a Isus je stradao na krstu.
Citala sam sta je Vladika Nikolaj Velimirovic pisao u jednoj knjizi, i on takodje kaze kako je Bog milostiv. Ali, da bi sprijecio veliko zlo, mora se desiti malo. Ovoga puta je stradanje Isusovo bilo radi sprecavanja mnogo vecih stradanja.

On je svemoguc, ali, on je stvorio ljude, dao im igracke, a mi sa njima treba da radimo kako znamo, nije on vaspitacica da sprecava decu da se igraju.

Ja jos nisam nacisto oko toga sta mislim o Bogu i Hriscanstvu. Za mene je Bog energija. Hriscanstvo psihologija. Vera, potreba da se obuzda rulja, vera u nesto bitno i veliko, vera bez koje se ne moze... Hriscani je usmerise ka Bogu Ocu, svedrzitelju tvorcu...

Sotona je losa karma:D
 

Back
Top