Bog,Sotona ili jedno te isto???

ja ne mogu da verujem kolko vernici, kad naidju na problem , krpe ga toliko komlikovanom pricom da to zakrpe, da ta prica ima svoje rupe i to je tolko nebulozno i komlikovano da je smesno..
Bog Stvoritelj je Jehova...

a Sotona je uzrocnik sveg zla...

trebalo bi se pitati zasto ak ose zna da je Bog Jehova

zasto ga venici ne prizivaju ( vecina)

koga oni u stvari obozavaju

reci samo Bog nista ne znaci...

pa i za Sotonu se u Bibliji kaze da je Bog ovoga sveta

koji zaslepljuje umove nevernika da do njih ne dodje svetlo jevandjelja o Isusu Hrisu..

Sotona je bivsi andjeo heruvim ili kako se kaze pali andjeo
kako neko moze da veruje u ovako ensto, makar bilo simbolicki ?
 
Постоје: Творац,Савршено Биће(Божији Син - Исус Христос) и Дажбог (Дагон,Дајбог)(несавршено биће) кога су Срби славили као врховног Бога.
То је то Свето Тројство о коме се говори а које нико не уме да објасни.
Отац,Син и Свети Дух.
 
Po bibliji sotona i jehova/jahve su u koperaciji i surađuju.
Moglo bi se reći sotona je sin jehovin.
Pročitajte pa mi recite je li to tako ili nije????

Job glava 1

6 A dogodi se jednoga dana, te dođoše sinovi Božji i stupiše pred Gospoda. I Sotona se pojavi među njima.
--------- Znači sinovi božiji došli i sotona je među njima,tj kao ravnopravni član,naglasak među njima,nije pored njih nego među njima. Kako taj sotona međ njima ali nije on pali odmetnuli anđeo ??---------------------------

7 I Gospod upita Sotonu: "Odakle dolaziš?" Sotona odgovori Gospodu: "Prohodio sam zemljom i putovao po njoj."

8 Tada reče Gospod Sotoni: "Jesi li opazio i slugu mojega Joba? Nema takva čovjeka na zemlji. Pošten je i pravedan, boji se Boga i kloni se oda zla."

9 Sotona odgovori Gospodu: "Je li možda Job uzalud se tako Boga bojao?

10 Ne ograđuješ li njega i kuću njegovu i sve, što mu pripada? Djelo ruku njegovih blagoslivljaš, i njegov se posjed proširuje dalje u zemlji.

11 Ali pruži samo jednom ruku svoju i dotakni se imanja njegova, pa neće li otvoreno ustati proti tebi!"

12 Tada reče Gospod Sotoni: "Dobro, sve imanje njegovo neka je u tvojoj vlasti! Samo na njega samoga ne smiješ staviti ruku!" I Sotona ostavi Gospoda.
 

Back
Top