Facebook Chat

Rudjer

Iskusan
Poruka
5.513
Kad se prijavin ma chat, vidim prijatelje sa zelenim svelom i sa belim. Sa zelenim su online, a sta su ovi beli? Jesu li i oni dostupni za chat ali trenutno nemaju sagovornika ili su prijavljeni na FB, ali nisu na chatu?
 
Ako pređeš kursorom miše preko tog "sivo-belog kružića" pisaće "Zaposlenost".
Posle određenog vremena neaktivnosti, dobijaš status Zaposlen (kada npr. igraš igricu...).
Za dodatne informacije poseti ovo.
 
Ruska internetska grupacija Digital Sky Technologies želi kupiti povlaštene dionice najveće internetske društvene mreže - Facebook u vrijednosti od oko 200 milijuna dolara. Razmišlja i o kupnji redovitih dionica za koje bi izdvojila između 100 i 150 milijuna dolara, piše The Wall Street Journal, a prenosi Poslovni.hr.
http://naslov.hr/novosti_it/Rusi.ulazu.u.Facebook/komentari/cgcjge
Podsjetimo, zadnje veće ulaganje u Facebook ostvario je Microsoft, koji je prije dvije godine za 240 milijuna dolara preuzeo 1,6-postotni udjel u toj američkoj internetskoj mreži. Facebook je također u nekoliko navrata odbio ponude divova poput Googlea, Yahooa ili Microsofta koji su ga željeli kupiti.

Prošli je mjesec Facebook registrirao 200 milijuna korisnika, a svakog dana njegove stranice posjeti 100 milijuna korisnika, koji u prosjeku imaju 120 prijatelja. Servis je dostupan na 40 jezika, a 70 posto korisnika dolazi izvan SAD-a.
 
Rusi imaju vkontakte koji je veoma sličan FB-u, ali je isključivo za korisnike Rusije i Ukrajne.
Znam dosta rusa, i nijedan ne koristi FB.
Mada, ako gledamo s druge strane, to što Rusi hoće da kupe ne znači da će (samo) u Rusiji da se koristi.. Hoću da kažem da, jednostavno, nemaju potrebu da "otvaraju" servis koji već imaju. Razlog zbog kog "hoće da kupe FB" je verovatno političko-poslovne prirode...i nema veze sa građanima Rusije..
 
Rusi imaju vkontakte koji je veoma sličan FB-u, ali je isključivo za korisnike Rusije i Ukrajne.
Znam dosta rusa, i nijedan ne koristi FB.
Mada, ako gledamo s druge strane, to što Rusi hoće da kupe ne znači da će (samo) u Rusiji da se koristi.. Hoću da kažem da, jednostavno, nemaju potrebu da "otvaraju" servis koji već imaju. Razlog zbog kog "hoće da kupe FB" je verovatno političko-poslovne prirode...i nema veze sa građanima Rusije..

62 jezika..:super:Inace ja sam pomagao da translatuju na srpski jezik!
 
Rusi imaju vkontakte koji je veoma sličan FB-u, ali je isključivo za korisnike Rusije i Ukrajne.
Znam dosta rusa, i nijedan ne koristi FB.
Mada, ako gledamo s druge strane, to što Rusi hoće da kupe ne znači da će (samo) u Rusiji da se koristi.. Hoću da kažem da, jednostavno, nemaju potrebu da "otvaraju" servis koji već imaju. Razlog zbog kog "hoće da kupe FB" je verovatno političko-poslovne prirode...i nema veze sa građanima Rusije..
Rusi ulaze u Facebook sa 200milijuna dolara investicija Digital Sky Technologies, ruska investicijska grupa koja se prvenstveno bavi investiranjem u nove tehnologije, ponudila je ulaganje „teško“ 200 milijuna dolara u najpopularniju svjetsku društvenu mrežu, Facebook. Kako u ponedjeljak javljaju američki poslovni mediji, očekuje se da bi Rusi za takvo ulaganje tražili jedno mjesto u upravi Facebooka. DTS je također navodno ponudio otkup dionica zaposlenika uz procjenu vrijednosti cijele tvrtke od oko 6,5 milijarda dolara.
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=f0ef88b7-a808-4e30-984b-207b31fe3001
Vlasnici tog izuzetno popularnog internetsko servisa nedavno su odbili slično ulaganje uz procjenu vrijednosti od 8 milijarda dolara jer su potencijalni ulagači tražili mjesto u upravi.
 

Back
Top