КПС шверцује оружје у Прешево

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
КПС шверцује оружје у Прешево
МУП Србије доставиће Еулексу снимке који доказују да је оружје и експлозив коришћен у терористичким нападима код Прешева стигао са Косова и да у кријумчарењу тог наоружања учествују и активни припадници Косовске полицијске службе, рекао је јуче директор полиције Милорад Вељовић.

Он је новинарима у Палати Србија рекао да је министар унутрашњих послова Ивица Дачић, на основу снимака које МУП поседује, од Еулекса затражио да предузме мере из своје надлежности и најавио да ће те доказе доставити представницима мисије ЕУ на Косову.

– Истрага је показала да су оружје и експлозив, који су коришћени за напад на Жандармерију у селу Лучане и на стамбену зграду у Прешеву, стигли са Косова и Метохије. Доставићемо снимке где се конкретно види како се оружје дистрибуира са Косова и Метохије у Копнену зону безбедности. Тим оружјем се рањавају полицајци, а експлозив који је пребачен подмеће се под објекте и возила Жандармерије – казао је Вељовић.

Он је рекао да је запрепашћен податком да у тим пословима учествују и активни полицијски службеници и додао да очекује реакцију Еулекса.
http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/KPS-shvercuje-oruzje-u-Preshevo.sr.html

Дакле, званични органи кавазидржаве Косово директно помажу терористе изван марионетске творевине Република Косово.
А ЕУЛЕКС, да ли се оглашава ? Њих по обичају баш брига...
 
КПС шверцује оружје у Прешево

– Истрага је показала да су оружје и експлозив, који су коришћени за напад на Жандармерију у селу Лучане и на стамбену зграду у Прешеву, стигли са Косова и Метохије. Доставићемо снимке где се конкретно види како се оружје дистрибуира са Косова и Метохије у Копнену зону безбедности. Тим оружјем се рањавају полицајци, а експлозив који је пребачен подмеће се под објекте и возила Жандармерије – казао је Вељовић.

Он је рекао да је запрепашћен податком да у тим пословима учествују и активни полицијски службеници и додао да очекује реакцију Еулекса.
http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/KPS-shvercuje-oruzje-u-Preshevo.sr.html

Дакле, званични органи кавазидржаве Косово директно помажу терористе изван марионетске творевине Република Косово.
А ЕУЛЕКС, да ли се оглашава ? Њих по обичају баш брига...

А шта се који мој наша Полиција прави блесава - као нису знали... опет онај
СМРДЉИВИ СЦЕНАРИО "СЛУЧАЈ ШПЕГЕЉ" - ПА ШТО ИХ НИСУ ПОХАПСИЛИ
ИЛИ ПОБИЛИ НЕГО СНИМАЈУ ФИЛМОВЕ мамицу им ништачку...

И коме се жале *** ЕУЛЕКСУ ??? - ОНОМЕ КО ИХ И ОРГАНИЗУЈЕ И УПУЋУЈЕ ШТА ДА РАДЕ.. бедници......
 
А шта се који мој наша Полиција прави блесава - као нису знали... опет онај
СМРДЉИВИ СЦЕНАРИО "СЛУЧАЈ ШПЕГЕЉ" - ПА ШТО ИХ НИСУ ПОХАПСИЛИ
ИЛИ ПОБИЛИ НЕГО СНИМАЈУ ФИЛМОВЕ мамицу им ништачку...

И коме се жале *** ЕУЛЕКСУ ??? - ОНОМЕ КО ИХ И ОРГАНИЗУЈЕ И УПУЋУЈЕ ШТА ДА РАДЕ.. бедници......

Коштуњави је исти хоштаплер као остале такозване демократе. Није ништа боље било ни кад је он имао власт.

Кад је имао прилику да спасе Србију и прихвати коалицију са СРС, он је издао.
 
Коштуњави је исти хоштаплер као остале такозване демократе. Није ништа боље било ни кад је он имао власт.

Кад је имао прилику да спасе Србију и прихвати коалицију са СРС, он је издао.

Хехехе... па замисли само како би се зезнуо да је подржао тог издајника гробара и оног *******ог - е мој Теодосије, Коштуница је живи геније, прочитао је продане душе...
 
Хехехе... па замисли само како би се зезнуо да је подржао тог издајника гробара и оног *******ог - е мој Теодосије, Коштуница је живи геније, прочитао је продане душе...

Еремито мој србине, тако паметан човек као ти да се зајебе и подржи коштуницу!

коштуница је испоручивао србе у гаћама хашком трибуналу, па је допустио да се полиција иживљава над србима који су хтели да спрече антисрпски митинг у Нови Сад који је славио стрељање Драже.
 
Da vecinu KPSa cine terorirsti! :dash:

Па није ни чудо што пшеш небулозе кад стално трескаш главом о зид...

Priča Srbe Stojanovića iz sela Boljevce kod Kosovske
Kamenice o zločinu pripadnika OVK

Gledao sam kako mi albanski teroristi kolju brata

Autor: Nedeljko Zejak | 19.07.2009. - 00:02, (извор: Блиц)
zejak-v.jpg


Kosovska Kamenica - Posle desetogodišnjeg ćutanja, Srba Stojanović iz sela Boljevce kod Kosovske Kamenice, odlučio je da progovori o zločinu koji je 3. decembar 1999. godine učinio najcrnjim datumom u njegovom životu. Tog dana albanski teroristi su ga prvo naterali da sahrani rođenog brata koga su na njegove oči zaklali, a zatim da i sebi pripremi grobnicu. Dok je kopao raku, iskoristio je trenutak nepažnje zlikovaca i utekao.

Prvih dana NATO bombardovanja, Stojanović i njegov brat Živorad, zvani Živa, obojica radnici „Geosonde“, krenuli su iz Beograda svojim kućama na Kosovo. Dok su tamo boravili, stiglo im je obaveštenje iz preduzeća da su ostali bez posla. Odlučili su da ostanu s porodicama i posle agresije, uvereni da nemaju čega da se plaše.
Sredinom novembra 1999. godine u njihove kuće su upali pripadnici KFOR-a. Po anonimnoj prijavi Albanaca, obojicu su uhapsili američki vojnici i sproveli ih u zatvor Sojevo kod Gnjilana. Ispostavilo se da su prijave bile lažne i posle šest dana tamnovanja, Amerikanci su ih, u pratnji šestorice Albanaca, kamionom prebacili do autobuske stanice u Gnjilanu.
– Samo su nas izbacili iz kamiona i kazali: „Sad ste slobodni“. U stvari, Amerikanci su nas stavili u čeljusti zverima. Jer, čim smo sišli, na njihove oči je na nas nasrnula veća grupa Albanaca obučenih u maskirne uniforme sa oznakama UČK (OVK). Niko od vojnika KFOR-a ni da pogleda prema nama. Samo su seli su u kamion i otišli. Albanci nas gaze nogama, biju, čupaju za kosu i odvlače u jednu kancelariju na autobuskoj stanici. Tamo su nam u usta stavili maramice i obavili ih trakom. Mlatili su nas više od jednog sata. Poželeo sam da umrem. Zatim su nas onako izmrcvarene ubacili u kombi i doveli do motela „Kosovo“ u selu Bresaljce – priča Stojanović.
Iz motela su zločinci poveli braću na stratište.
– Taj 3. decembar ću pamtiti dok sam živ. Izveli su nas bose u obližnju šumu, a temperatura je bila ispod nule. Nastavili su s mrcvarenjem. Tuku nas drvenim palicama, žiletima seku dlanove, a glavu zabijaju u smrznutu zemlju. S vremena na vreme sipaju nam vodu na glavu. Bilo ih je devetorica. Njih šestorica, s puščanim cevima uperenim u glavu, odveli su Živu dvadesetak metara dalje. Gledao sam kako ga kolju… Čuo sam njegove krike… Kad su se vratili, rekli su mi: „Idi, sahrani brata, i iskopaj sebi grob.“ Dok sam kopao raku, iskoristio sam trenutak njihove svađe i pobegao. Celu noć sam proveo u reci sakriven iza stene. Ujutru sam izašao na magistralni put Gnjilane–Priština, iskočio pred vozilo KFOR-a i zamolio vojnike da odemo na mesto zločina. Prvo su me odveli u policijsku stanicu u Gnjilanu, a zatim sam sa patrolom međunarodne policije otišao do Bresaljca i u šumi našao Živorada zaklanog – priča Srba.
On dodaje da su ubice poznate i da je jednog od njih identifikovao.
– Uhapsili su ga, ali, nažalost, i ubrzo oslobodili. Nadam se da će, ipak, Euleks policija pokrenuti postupak i da će zločinačka devetočlana grupa odgovarati – kaže Stojanović.
Iza Živorada je ostala supruga sa sedmoro dece.
– Gledam najstarijeg Miroslava. Imao je devet godina kad mu je otac ubijen. Dete je vezano za ovaj kraj, ali od čega da živi? Od branja pečuraka i od litre kozjeg mleka. Nigde posla. A molili smo, nema vrata koja nismo otvorili. Svuda su nas dočekivala samo obećanja i sažaljenje – veli Srba.
Živoradova supruga Zorica dodaje:
– Neka dođe neko da vidi šta je od Živoradovog domaćinstva ostalo. Samo sirotinja i nemoć – kaže Zorica, i pokazujući jedinu Živoradovu fotografiju, onu iz lične karte, po kojoj je telo njenog supruga identifikovano u američkoj bolnici u Gnjilanu.

********************************************
 

Back
Top