Biljna kozmetika

martta

Primećen član
Poruka
899
:rumenko:Mene ova tema najvise zanima, nadam se i vas.

Imam puno recepata za razne prirodne biljne preparate za negu lica i tela koje mozemo
napraviti i same bez puno para a ucinak je veliki, preveliki.:D

Npr. sad idu maline.
One omeksavaju, osvezavaju, ciste suvu i osetljivu kožu lica.
Priprema se tako sto cete pola solje malina dobro izgnjeciti ali ne viljuskom ili
kasikom, nego cistim rukama, ili keramickim tuckom i tu dodati kasicicu meda i
1 dcl mleka.Tako pripremljeno mleko nanesite tuferom na lice i masirajte nekoliko minuta
a potom isperite toplom vodom.
Tako pripremljen biljni preparat cuva se u frizideru maksimalno 4-5 dana.

Imate li svoju biljnu tajnu?:)
 
Kažu da je sok od limuna dobar za čišćenje masne kože. Ja probala više puta, ali mi se lice posle toga više izmasti nego pre tretmana.

Krastavac je dobar jer hidrira kožu, a sad mu je sezona. Čula sam da je najbolje staviti kore od krastavca na lice, jer ona sadrži najviše aktivnih materija. I da je dobar protiv podočnjaka.
Još sam čula da se nakon ovog tretmana lice ne ispira!. Što je najbolje, prija svakom tipu kože! :)
 
Ah sapuni..pa još sa maslinovim uljem..divno..
Ja ću vam odati jednu svoju tajnu pa kud puklo da pukne..

Često nismo zadovoljni efektom koji obični sapuni ostavljaju na koži našeg lica,
napravite sami svoj idealni sapun. :D
Prvo rastopite nekoliko komada kvalitetnijeg i ph neutralnog kupovnog sapuna, to je lakša varijanta..i dostupna svima...
U vruću smesu pomešanu s malo vode dodajte latice cveća, listiće lekovitog bilja po izboru,
kukuruzni griz ili zobene pahuljice za efekat pilinga, kao i eterična ulja i ulje istisnuto iz kapsule E vitamina...mogućnosti su velike..
Postignute kreacije ulijte u maštovite kalupe, bilo da su to dečije posudice ili manje tacnice.
Pri kreaciji sapuna ograničenja samo može da napravi nedostatak vaše mašte.
 
Lubenica.
Pored toga sto je izvanredna letnja osvezavajuca poslastica, koja posebno povoljno deluje na prociscavanje bubrega i rashladjena predstavlja najprijatnije osvezenje, lubenica se i kao prijatelj lepote potvrdila sa mnogo razloga.
Naime, dovoljno je da sokom ili kriskama protrljati lice i da odmah primetite osvezenje na kozi.
Uz to veoma dobro cisti kozu, tako da se sve to brzo i lako obavi trljanjem koze komadicima rashladjene lubenice.
Lubenica i u nekom biljnom losionu leci kozu onda kada se pojave bubuljice, miteseri i razna necistoca.
 
Piling od nane za masnu kožu

-2 soljice ocisćene zobi(ima po supermarketima,mala zuta kesica)
-1 soljica badema
-2 kasicice susene lavande
-2 kasicice susene nane
-2 soljice bele kozmeticke gline(ima po apotekama)

Sameljite zob, bademe i bilje u sitni prah, najbolje u blenderu. Izmesajte mleveno bilje s glinom, i stavite u zatvorenu posudu.

Za upotrebu: izmesajte vrhom punu kasicicu te mesavine s vodom dok nastane pasta. Masirajte kozu lica ili tela pa dobro isperite vodom.
 
Lubenica.

Lubenica i u nekom biljnom losionu leci kozu onda kada se pojave bubuljice, miteseri i razna necistoca.

Da, to rekose i za paradajz...ali on ima kiselinu koja nagriza...i posle neadekvatne upotrebe, moze da izazove crvenilo i da, ako je lice do tada bilo " problematicno " napravi reakciju u vidu zapaljenja od nekoliko dana...Nista strasno, samo ce te biti crveni kao bulke...:rumenko:

TReba biti oprezan...jeste to sve zdravo, ali nije univerzalno...pozeljno je probati svaki taj " preparat " na maloj povrsini koze zbog eventualne reakcije...naravno, kad se radi o maskama i sl...necete krastavac za podocnjake staviti na nos....
 
NEVEN je prirodni lek za mnoge tegobe, opekotine od sunca, modrice, ogrebotine, ali i kožne infekcije.
Posebno je poznata njegova efikasnost u lečenju kožnih probleme, suve kože, promrzlina...

RECEPT

- 4 kašike maslinovog ili bademovog ulja
- 2 kašike osušenih cvjetova nevena
- nekoliko kapi vodice od ljubičice, narandžinog cvijeta ili ruže

Priprema: zagrejte ulje na pari. Ubacite suve listove i nastavite da grejete na blagoj vatri još 30 minuta.
Sklonite sa vatre, pustite da se smesa ohladi i dodajte neku od cvetnih voda.
 

Back
Top