opet ja, fotosop me pojede

16121953

Zainteresovan član
Poruka
184
ne mogu da putujem nigde, resih da se druzim sa fotosopom i da sebe ubacujem u fotografije nekih lepih predela.
Ili, grupna fotografija a mene nema, pa mi zao, hocu da se ubacim ali ne znam kako.
Pitanje 1. Kako da sebe udenem u fotografiju i da budem odgovarajuce velicine, a ne sitnija ili krupnija
u odnosu na okolinu ?
Pitanje 2. Kako da nekog izbacim sa slike a da se to ne primeti ?
Molim vas za odgovor a Ivanu specijalni pozdrav.
 
Tesko je objasniti ovako u recenici ali da pokusam:
1. za povecanje ili smanjenje slike idi na Image koji se nalazi u meniju pa potom na image size i tamo ukucas mere koje su u pixelima.Postoji laksi nacin,ali je teze objasniti,znaci mozes i da ides na edit koji se takodje nalazi u meniju pa na transform,pa na scale,potom ce slika biti uokvirena ides strelicom na cosak okvira i kada se strelica promeni stisni i pomeraj mis kako vec odgovara.
2. to je malo komplikovanije,to se moze raditi alatkom Clone Stamp a ona radi tako sto drzis pritisnut alt taster i potom kliknes na neki deo slike,potom pustis alt i videces da je taj deo prekopirao,znaci tako se moze obrisati osoba ili neki predmet,prekopiranjem dela slika na kojima se ne nalazi ta osoba na deo slike na kojoj se nalazi.
Huh......Ja kako sam objasnio,mislim da sam tek sad zakomplikovao :D..........
 
to sto ti zelis je komplikovano, ukoliko zelis iole ozbiljnije rezultate, a citajuci tvoje pitanje, stekao sam dojam da ne baratas sa pshopom.

sliku koju zelis da `nalepis`, mozes povecati/smanjiti alatkom `freetransform`, ako ti je to od neke pomoci...

...i OBAVEZNO raditi u `layer`-ima


pozdrav, pa javi sta si uradio(okaci neku fotku)

----------------
Now playing: Toto - [The No. 1 Hits 1983 #16] Africa [foobar2000 v0.9.6.6]
via FoxyTunes
 
izvinite sto se kasno javljam, bila sam na jezeru, izgorela, posle me bolela glava i evo sada da vam se zahvalim na pokusaju da mi pomognete.
Stramonium (objasni mi sta ti to znaci), dobar ti savet, skinula sam, ne brdo, planinu tutorijala o FS a ti mi predlazes neki bazicni, super, posalji mi adresu gde da ga nadjem, ali na srpskom, ne mogu sada da ucim engleski - kad strucne izraze o FS ne razumem ni na srpskom.
Nics, iskustvo se stice uz pomoc i rad, bez pomoci, rada biti ne moze i zato mi tvoj savet nije od pomoci.
Ti sto mislis stvarno, hvala ti na objasnjenju, pokusacu da uradim sto si kaz*o, pa cu ti javiti sta sam i da li sam nesto uradila.
branoooo, zato sto je komplikovano zato i trazim pomoc, da nemam pojma da radim u PS to je tacno ali da hocu da naucim to mi je velika zelja, odusevljena sam PS, pokusacu sa freetransform.a da kacim slicice do te lekcije nisam dosla, ako te ne mrzi ti mi korak po korak napisi kako se kace slike i ja cu ti poslati sta sam uradila a uradila sam sliku: ja sa Amisima negde u Americi, ali kako da je okacim, ha,ha,ha.To su za mene, sada, spanska sela.
 

Back
Top