Harper's Island

Tzar

Elita
Poruka
19.651
HarpersIslandlogo.jpg


Serija koju sam sa iscekivanjem pratio u prethodnih nekoliko nedelja. Moram priznati da mi je bas prirasla srcu - kako zbog kvaliteta tako i zbog jedne od mojih omiljenih glumica. Ali o tome kasnije. ;)

Harper's Island je odlicna serija sa malo drugacijim konceptom. Za razliku od drugih serija Harper's ima samo jednu sezonu. Radnja serije odigrava se i zavrsava u 13. epizoda.

Zanrovski se moze svrstati u mesavinu trilera, misterije, avanture i horora.

Radnja prati sudbinu likova koje povezuje Harper's island. Neki su rodjeni na ostrvu, neki su ga posecivali kao mali, ostali su njihovi prijatelji i rodjaci.

Serija pocinje veselim dogadjajem. Dvoje mladih odlucuju da se vencaju na ostrvu na kojem su se upoznali jos kao deca. Mlada je cerka lokalnog bogatasa, koji zakupljuje hotel i brod koji ce prevesti svatove do ostrva.

harpers-island-cast-cbsjpg.jpg


Mlada je Trish Wellington, koju moram da dodam fantasticno glumi Katie Cassidy :heart:
Obozavam je do imbecilnosti - sto bi rekao Radovan. :D

trishwellington.jpg


Mladozenja je Henry Dunn (Christopher Gorham). Mladic koji je kao dete dolazio na ostvro, gde je upoznao svoju buducu mladu Trish, ali i stekao najbolju prijateljicu Abby.

henrydunn.jpg


Abby Mills (Elaine Cassidy - nije u srodstvu sa Katie :heart:) mladozenjina najbolja prijateljica - cerka lokalnog serifa. Veoma znacajan lik jer se mnogo toga u seriji vrti oko nje, njene porodice i njene proslosti.

abbymills.jpg
 
Poslednja izmena:
Serif Charlie Mills - Abbyn otac. Krije mnoge tajne iz proslosti, koje ce isplivati na povrsinu kad se njegova cerka posle 7 godina vrati na ostvro.

Glumi ga Jim Beaver kojeg mnogi kao i Katie Cassidy znaju iz serije Supernatural.

sheriffcharliemills.jpg


Glava porodice i otac mlade Trish. Bogati biznismen sa velikom porodicom koju cine dve cerke, zet, unuka i mlada supruga.

thomaswellington.jpg


Kum. Jedan od nekolicine mladozenjinih prijatelja, ali kum samo zato sto je Abby zensko. :) Veseo momak, kome ce glavna preokupacija biti kako da preotme lepu Chloe od njenog verenika Engleza Cal-a.

christopersullivan.jpg


Henrijev ujak Marty. Pored J.D.-a, cudnog Henrijevog brata jedini rodjak sa Henrijeve strane. Inace, veseo momak koji se samo trudi da zastiti Henrija i J.D. Glumi ga veteran Harry Hamlin. :)

martydunn.jpg


Likova u seriji je veoma mnogo. Tako da cu na kraju dodati jos samo Jimmyja - lokalnog momka, ribara i Abbyinog bivseg decka.

jimmymance.jpg


I po mom mishljenju najnegativniji lik u seriji - Madison mladinu sestricinu.

madisonallen.jpg


Kao i u svakom dobrom hororu - idilu i spokoj malog ostrva, kao i svadbeno veselje prekida malo ubistvo medju prijateljima.

Ko je ubica i ko ce preteci od gostiju - pogledajte u ovoj fantasticnoj seriji. :ok:

Linkovi: imdb, wiki, tv.com
 
e da znas da ti nije fora :P

nisi stavio sliku od Chloe :(


ae ja cu :D

chloe_carter.jpg


Chloe Carter is one of Trish's bridesmaids and Cal's girlfriend. She is sexy, flirty, impulsive, and always looking for ways to live life to the fullest. She has a surprising curiosity for John Wakefield. She is an intelligent woman searching for romance and love.
 
Poslednja izmena:
Ti sve isprica o ovoj seriji, i sad nije interesantno da je gledam :D

Pa kako sve. Predstavili smo samo 10 likova od 50 koliko ima u seriji. Svaki lik ima neku svoju pricu. :D

Pokusao sam da predstavim seriju, a da ne spojlerisem previse. To nije bas lako. Izostavio sam zaplet, rasplet, mnoge znacajne likove... Ovo sto sam napisao je bas sam uvod. Mozda pola prve epizode... :)
 
Fantasticna serija!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Da dodam:ono sto se meni svidja je sto nema razvlacenja dogadjaja.U 10 min desi se milion stvari,u 10 sec nesto presudno za seriju.Gledate epizodu za epizodom,kao jedan duzi film,sve se nastavlja.I kad se taj "film"zavrsi,shvatite da ni nije bio toliko dugacak,treba vam jos :)
 
Poslednja izmena:
e da znas da ti nije fora :P

nisi stavio sliku od Chloe :(


ae ja cu :D

chloe_carter.jpg


Chloe Carter is one of Trish's bridesmaids and Cal's girlfriend. She is sexy, flirty, impulsive, and always looking for ways to live life to the fullest. She has a surprising curiosity for John Wakefield. She is an intelligent woman searching for romance and love.
Mnogo mi je simpa ta cura.....
Sad sam se zaljubio
:cmok:
Fantasticna serija!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Da dodam:ono sto se meni svidja je sto nema razvlacenja dogadjaja.U 10 min desi se milion stvari,u 10 sec nesto presudno za seriju.Gledate epizodu za epizodom,kao jedan duzi film,sve se nastavlja.I kad se taj "film"zavrsi,shvatite da ni nije bio toliko dugacak,treba vam jos :)

Serija je extra ne kajem se sto sam gledao utisak je kranje pozitivan stim sto imam par komentara.Prvo mi se nije dopalo to sto kao sto neko rece mnogo stvari se desi za kratko vreme, da su abrem napravili bas dugometraznu seriju mislim da bi bila veliki hit!
Druga stvar je to sto reziser nije obratio paznju na neke bzvz stvari npr nekomestrada pola porodice on place prvih 15 sekindi i posle je spreman za novo ubijanje.Trece, reziser nam kolko sam ja obratio paznju nije dao odgovor na pitanje, tacnije nije likovima dao odgovor na pitanje sta se desilo sa devojkom koja je policena bezninom i potom zapaljena.:hahaha:
Kraj me je malo iznervirao i zato mrzim ovakve filmove/serije kad steknes paznju junaka glavnog kao dobrog lika i na kraju ti ***** utisak, to me je iznerviralo ali sam svestan toga da je on zapravo kljuc citavog dogadjanja u seriji pa je svima oprosteno:mrgreen:
Generalno seriju sam poceo sinoc da gledam i sad sam je zavrsio i odusevljen sam, za svaku pohvalu, kazem samo, krivo mi je sto nije dugometrazna serija pa da je prikazu na tv-u, ali sam ja i ovo kratko vreme uzivao gledajuci!

I kao sto rekoh Cameron Richardson je mnogo lepa:rumenko:
 
Sta mislite jel ce biti neki nastavak neka dopuna nesto....:per:
Mnogo mi zao sto sam 13 epizoda, jel imaju dusu oni reziseri...Ovakvu super radnju su mogli barem na 60 epizoda da razvucu:confused:
:(
Meni se bas to svidja,sto nema razvlacenja.Pocela sam da gledam Bekstvo iz zatvora,pa nisam ni nastavila.100 epizoda beze iz zatvora.Strasno...kao u spanskin serijama.
 
Gledala sam i ja, i inače volim misterije, ali nisam baš oduševljena - osrednji kvalitet, ništa posebno :neutral: Ideja je u suštini dobra, ali je protraćena u procesu realizacije.
Na kraju ima i neobjašnjenih delova zapleta. Glumci su se u suštini baš trudili. Kada sam nakon par epizoda rešila da odustanem saznala sam da će se pojaviti Callum Keith Rennie :heart:, pa sam zbog njega ipak odgledala do kraja. :rumenko:
 
Au, poslednja epizoda je bas bolesna. Mislim na ono
do kolena jesmo od kolena nismo.

Other than that, mislim da su pokrili sve ili vecinu sporednih momenata. Tako da sam zadovoljan krajem. Druga stvar je sto sam prizeljkivao drugaciji kraj.
Kraj u kojem Katie (Trish) sazna istinu o tome ko joj je unistio porodicu i onda pobije negativce u Charles Bronson stilu. To bi bio bas onako pravedan kraj. :)
 
Gledala sam i ja, i inače volim misterije, ali nisam baš oduševljena - osrednji kvalitet, ništa posebno :neutral: Ideja je u suštini dobra, ali je protraćena u procesu realizacije.
Na kraju ima i neobjašnjenih delova zapleta. Glumci su se u suštini baš trudili. Kada sam nakon par epizoda rešila da odustanem saznala sam da će se pojaviti Callum Keith Rennie :heart:, pa sam zbog njega ipak odgledala do kraja. :rumenko:

Prijateljice, nemoj da mi siris negativnu energiju na temi. :D ;)
 
Meni samo zao Chloe. Bas je bila bedak ta scena na mostu. Ali mozda je i bolje sto je ta prica s njom i Cal-om tako zavrsena, deluje bolje nego da je ona pokusala da bezi ili sta god.

:heart: Chloe

:)

Ne znam zasto. Ali ja sam imao utisak da ce Chloe da prezivi taj skok u vodu. I da se kasnije naravno vrati da pomogne dobricama. :)

To ne bi bilo nista manje neverovatno od onog pada koji Katie prezivi bez ogrebotine. Ok, jedna je Katie. Ali moglo bi to da prodje... ;)
 
Poslednja izmena:
Au, poslednja epizoda je bas bolesna. Mislim na ono
do kolena jesmo od kolena nismo.

Other than that, mislim da su pokrili sve ili vecinu sporednih momenata. Tako da sam zadovoljan krajem. Druga stvar je sto sam prizeljkivao drugaciji kraj.
Kraj u kojem Katie (Trish) sazna istinu o tome ko joj je unistio porodicu i onda pobije negativce u Charles Bronson stilu. To bi bio bas onako pravedan kraj. :)
Pa ono, nije bas bolesna, jesu oni bili brat i sestra ali on je voleo ti to ne shvatas!:rumenko::lol:
E, skinuo prvih pet epizoda i bacam se na gledanje.
C,c,c...Moram da trckaram za vama.
Ti bre sto si spor...Ja sam isto tako jednu skinem dok nju odgledam skinem drugu i tako u krug, za ceo dan sam zavrsio celu seriju!
Meni samo zao Chloe. Bas je bila bedak ta scena na mostu. Ali mozda je i bolje sto je ta prica s njom i Cal-om tako zavrsena, deluje bolje nego da je ona pokusala da bezi ili sta god.

:heart: Chloe

:)
I meni mada sam se kao jos neko nadao da ce da prezivi pad pa posle se neocekivano pojavi ali *** :sad2:
Ne znam zasto. Ali ja sam imao utisak da ce Chloe da prezivi taj skok u vodu. I da se kasnije naravno vrati da pomogne dobricama. :)

To ne bi bilo nista manje neverovatno od onog pada koji Katie prezivi bez ogrebotine. Ok, jedna je Katie. Ali moglo bi to da prodje... ;)
Ma ko svrlja Katie :D
Sve u svemu,serija je dobra i zato sto su svi dobili bas ono sto nisu ocekivali ;)

Jeste dobra je....
Ponosim se sto sam je odgledao;)
 

Back
Top