Prijemni ispit za srednje skole 2010-2011 - Generacija 1995!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
znam, znam, ovu temu sam prerano zapoceo, ali nisam mogao da izdrzim, a da ovo ne pitam...
cuo sam da ce na prijemnom iz matematike, umesto dosadasnjih 5, biti izmenjena 10 pitanja... Da li je to tacno?

Hehe,stvarno i ja mislim da se mnogo rano opterecujes tim ;)
Veruj mi,samo se odmori i opusti u toku leta,ne da imas dovoljno vremena da spremis prijemni,nego...
Ja sam polagala taj famozni prijemni pre mesec dana i taj osecaj kad to prodje je i olaksanje i neka praznina...svi se mnogo potresaju oko toga. Ako krenes na vreme,a veruj mi dovoljna su ti 3 meseca da razvalis prijemni,nece biti potrebe da se dize frka...
Cekaj jel se ti to plasis tih 10 zadataka?
Nisu mi bili jasni ni ovi koji su ove godine polagali...boze od 5 zadataka napljuvase sve redom i Ministarstvo i drzavu..cemu??? Nisi glup toliko da ne znas da uradis isti zadatak koji si mesecima vezbao samo sa drugim brojevima ili redom odgovora...nije to nista strasno,jeste da je u jednom zadatku resenje bilo koren iz 61,ali boze moj...:D

Tako da,samo opusteno,ne znam kakav si ucenik ali neka ti cilj bude sledece godine da se spremis za prijemni i da imas sto bolji prosek,a osmi je toliko lak,da to ne bi trebalo nikome da bude problem...
Ako imas neka pitanja,tu sam :)
 
ja sam najbolji ucenik u mojoj generaciji, 2 puta sam bio 1. u opstini iz matisha, i mnogo mi gore ide srpski... nego, hteo bih da budem spreman, citao sam temu vezanu za prijemni ove godine i, msm... uzas... bas umete da zaplasite sledece generacije... Ne plasim se tih zadataka, nego bih samo hteo da znam na cemu sam!

ovo ti pricam iz iskustva... npr. na pismenom iz matematike, trebamo da dobijemo visinu nekog trougla, i resenje je skrroz uvrnuto...npr 5kvadr. korena iz 50/3...i onda stvarno dodju situacije, iako znas da je sve dobro, da posumnjas u svoj rad...razmislao sam celog casa o tom zadatku, i mislim - dobicu 4, kad ono, 5, bez greske... e zbog toga sam ovo pitao, nije da se opterecujem, nego, hocu da znam na cemu sam, da bih dobro spremio prijemni~!
 
ja sam najbolji ucenik u mojoj generaciji, 2 puta sam bio 1. u opstini iz matisha, i mnogo mi gore ide srpski... nego, hteo bih da budem spreman, citao sam temu vezanu za prijemni ove godine i, msm... uzas... bas umete da zaplasite sledece generacije... Ne plasim se tih zadataka, nego bih samo hteo da znam na cemu sam!

ovo ti pricam iz iskustva... npr. na pismenom iz matematike, trebamo da dobijemo visinu nekog trougla, i resenje je skrroz uvrnuto...npr 5kvadr. korena iz 50/3...i onda stvarno dodju situacije, iako znas da je sve dobro, da posumnjas u svoj rad...razmislao sam celog casa o tom zadatku, i mislim - dobicu 4, kad ono, 5, bez greske... e zbog toga sam ovo pitao, nije da se opterecujem, nego, hocu da znam na cemu sam, da bih dobro spremio prijemni~!

Kakav je to najbolji učenik u generaciji koji ne zna srpski ?
 
Kakav je to najbolji učenik u generaciji koji ne zna srpski ?

ma ja znam srpski, isto najbolje u raz., ali ga znam slabije od matisha... ili je to moja predrasuda... vidi: matematika je precizna nauka i to: ili je ovako ili nije ovako. a srpski, npr. pitanje, sta je pisac hteo da kaze...to moze biti svakako, svako ima drugacije misljenje o pischevim recima... razumes li me sad...?
 
Vidis kako ti neradnici krste kazu da se opustis;)
Ja kazem da ne trebas mnogo da se opustas, radi sta hoces, ako mislis da ne znas a zelis da znas, sedni vezbaj taj trud ce ti se kasnije isplatiti u srednjoj...Ovi iz mog odeljenja me gledaju kad uvidim nesto u zadatku neku caku nadjem neki dobar sistem za resavanje, kao da sam pao sa Marsa, a to nije nikakvo bubanje ili ,,bdenje,, nad zbirkom i knjigom iz matisa nego cista vezba koju sam praktikovao hteo nehteo jos od osovne skole kod najbolje profesorke matematike Zorice:heart:

;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top