Medicinska skola - smer Farmaceutski tehnicar
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 62

Tema: Medicinska skola - smer Farmaceutski tehnicar

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Medicinska skola - smer Farmaceutski tehnicar

da li je tacno da se na ovom smeru najvise uci, i da je tezi od gimnazije?

Aktivan član Max007 (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Medicinska skola - smer Farmaceutski tehnicar

NE!!!

Buduća legenda Petar BSK (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    277

imas 7 hemija,pa ako ti ide hemija....tek ces da vidis sta je hemija u 8. razredu ....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pretpostavljao sam, o usnovnoj mi najbolje idu prirodne nauke...ali najvise sam se pomucio da shvatim hemiju... ti si isao na farmaciju?

Učlanjen
    23.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    277

moja sestra,nisam ja XD....

Učlanjen
    23.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    277

To je dobar smer,mislim posle mozes da nadjes dobar posao....mada ako znas hemiju,u 8. razredu je hemija mnogo teza,inace sad sam zavrsio osmi razred xD,pa mi je sve sveze XD....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

zanima me ima li u ovom smeru neka takmicenja...? iz matematike ili srpskog npr.? engleskog?

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio Nidza995 Pogledaj poruku
    zanima me ima li u ovom smeru neka takmicenja...? iz matematike ili srpskog npr.? engleskog?
    Kako mislis da li ima takmicenja na smeru ft???/Mislis na gradska,republicka takmicenja????Ako na njih mislis,naravno da ima.......Pogledaj ovu temu,mozda ti pomogne http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=183372 ....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

da, mislim na opstinska, gradska i republicka takmicenja... ja mislim da takva takmicenja postoje samo iz hemije, fizike.....iz prirodnih nauka, jer farmacija bas i ne izucava srpski jezik... da li mogu ucenici iz medicinske da se takmice sa ucenicima iz gimnazije, ili iz nekih drugih skola? i ako mogu, iz kojih predmeta?

Učlanjen
    23.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    277

ne razumem sta ce ti to xD...

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

da, mislim na opstinska, gradska i republicka takmicenja... ja mislim da takva takmicenja postoje samo iz hemije, fizike.....iz prirodnih nauka, jer farmacija bas i ne izucava srpski jezik... da li mogu ucenici iz medicinske da se takmice sa ucenicima iz gimnazije, ili iz nekih drugih skola? i ako mogu, iz kojih predmeta?
    Pa,sto ne bi mogli????To bi ti bilo isto kao da neko ko je prirodni smer u gimnaziji ne moze da ide na takmicenje iz srpskog!!!!Kako mislis da se u medicinskoj ne izucava srpski????!?!???Pa,radimo iz istih citanki kao i gimnazije i sve druge strucne skole..............

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ACCA91 Pogledaj poruku
    Pa,sto ne bi mogli????To bi ti bilo isto kao da neko ko je prirodni smer u gimnaziji ne moze da ide na takmicenje iz srpskog!!!!Kako mislis da se u medicinskoj ne izucava srpski????!?!???Pa,radimo iz istih citanki kao i gimnazije i sve druge strucne skole..............
    e, pa nisam znao da se uce iz istih citanki... to mnogo objasnjava... nego, npr. u kvizu Zdravo evropo, ucestvovale su samo gimnazije. kako to objasnjavas?

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

e, pa nisam znao da se uce iz istih citanki... to mnogo objasnjava... nego, npr. u kvizu Zdravo evropo, ucestvovale su samo gimnazije. kako to objasnjavas?
    Nisu ucestvovale samo gimnazije nego sve skole koje su htele da se prijave,pa su onda bile neke kvalifikacije,pa ko prodje u glavni deo.Ja sam gledao par epizoda u kojima su bile neke tehnicke skole i valjda medicinska iz Novog Sada.......A,koliko znam,moja skola se i nije prijavila.....Jedino istorija se ne uci iz knjiga za gimnaziju,jer imamo samo dve godine .

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nisu ucestvovale samo gimnazije nego sve skole koje su htele da se prijave,pa su onda bile neke kvalifikacije,pa ko prodje u glavni deo.Ja sam gledao par epizoda u kojima su bile neke tehnicke skole i valjda medicinska iz Novog Sada.......A,koliko znam,moja skola se i nije prijavila.....Jedino istorija se ne uci iz knjiga za gimnaziju,jer imamo samo dve godine .
    pa ni to isto nisam znao... sta mislis, da li na farmaceutskom fakultetu bolje prolaze ucenici koji su dosli iz gimnazija ili iz medicinske? mozda malo opterecujem, ali, znas li i koji se predmeti polazu za prijemni na farmaceutski fakultet?

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

pa ni to isto nisam znao... sta mislis, da li na farmaceutskom fakultetu bolje prolaze ucenici koji su dosli iz gimnazija ili iz medicinske? mozda malo opterecujem, ali, znas li i koji se predmeti polazu za prijemni na farmaceutski fakultet?
    Kasnije za snalazenje na faxu,sve zavisi samo od tebe. Spremaju se hemija i matematika,a za medicinu hemija i biologija....Moje misljenje je da je bolje da upises medicinsku,ako mislis da ti je to ok,jer ipak,imaces solidnu srednju zavrsenu,posle koje,ako ne zavrsis fax,mozes solidan posao da nadjes,a i mozes da vidis da li je farmacija ono sto ti se svidja....Mislim,ne mozes bas pogresiti u izboru,ako ti se ovo mota po glavi,ali ipak moze da ti se svidi nesto drugo...Dosta njih kasnije nastavi medicinu,odustane od farmacije....Pitaj slobodno ako te zanima jos nesto....Inace i hemija se radi isti kao i gimnaziji pm smera,plus imas i jos neke vrste hemije(toksikoloska,sanitarna,biohemija...)....

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Jel se dvoumis samo izmedju gimnazije i farmaceutskog tehnicara,ili i jos nesto dolazi u obzir???

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kasnije za snalazenje na faxu,sve zavisi samo od tebe. Spremaju se hemija i matematika,a za medicinu hemija i biologija....Moje misljenje je da je bolje da upises medicinsku,ako mislis da ti je to ok,jer ipak,imaces solidnu srednju zavrsenu,posle koje,ako ne zavrsis fax,mozes solidan posao da nadjes,a i mozes da vidis da li je farmacija ono sto ti se svidja....Mislim,ne mozes bas pogresiti u izboru,ako ti se ovo mota po glavi,ali ipak moze da ti se svidi nesto drugo...Dosta njih kasnije nastavi medicinu,odustane od farmacije....Pitaj slobodno ako te zanima jos nesto....Inace i hemija se radi isti kao i gimnaziji pm smera,plus imas i jos neke vrste hemije(toksikoloska,sanitarna,biohemija...)....
    znaci, za bilo koji farmaceutski faks, spremaju se samo matematika i hemija? iz kojih skola se sve moze upisati ovaj fakultet?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jel se dvoumis samo izmedju gimnazije i
    farmaceutskog tehnicara,ili i jos nesto dolazi u obzir???
    meni je svejedno, ali ipak, pre bih upisao med. jer, kako ti kazes, ako ne zavrsim faks....ode mast u propast. samo, da, zaboravio sam da te pitam, farmaceutski faks, moze se upisati i iz nekog drugog smera u medicinskoj? ili samo iz farmaceutskog?

Ističe se stella93 (avatar)
    Učlanjen
    02.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    83

težak smer u svakom slučaju ali je bolje i to nego gimnazija. pritom ne kažem da je gimnazija teška nego ima puno morona koji ti se smuče već posle mesec dana....
    Vreme nije uzalud potroseno ako uzivas dok ga uzalud trosis :)

-'Bem ti i skolu i drzavu u kojoj se Sretenje nadoknadjuje :roll:

Početnik
    Učlanjen
    06.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Naravno da postoje takmicenja i iz opsteobrazovnih predmeta (srpski, engleski,biologija, fizika...) i iz strucnih predmeta (npr. anatomija, latinski...).
    Iz matematike, latinskog, hemije itd., takmice se samo ucenici medicinskih skola (dakle, ne takmicis se iz matematike sa ucenicima iz matematicke gimnazije ili iz latinskog sa onim iz filoloske ili drugih gimnazija).
    Zelim ti uspeh na takmicenjima!
    Poslednji put ažurirao/la trtmrt : 17.07.2009. u 10:16

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio trtmrt Pogledaj poruku
    Naravno da postoje takmicenja i iz opsteobrazovnih predmeta (srpski, engleski,biologija, fizika...) i iz strucnih predmeta (npr. anatomija, latinski...).
    Iz matematike, latinskog, hemije itd., takmice se samo ucenici medicinskih skola (dakle, ne takmicis se iz matematike sa ucenicima iz matematicke gimnazije ili iz latinskog sa onim iz filoloske ili drugih gimnazija).
    ja cu tek sledece godine da upisem ovu skolu, hvala na zeljama...

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio trtmrt Pogledaj poruku
    Moja drugarica iz razreda je isla na takmicenje iz hemije zajedno sa gimnazijalcima,tako da i to moze.........

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

meni je svejedno, ali ipak, pre bih upisao med. jer, kako ti kazes, ako ne zavrsim faks....ode mast u propast. samo, da, zaboravio sam da te pitam, farmaceutski faks, moze se upisati i iz nekog drugog smera u medicinskoj? ili samo iz farmaceutskog?
    Posle bilo kog smera u medicinskoj mozes upisati farmaciju.......A,moze jos iz zubotehnicke,gimnazije i nisam siguran,ali mislim i iz hemijske...
    Poslednji put ažurirao/la ACCA91 : 17.07.2009. u 12:57

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ako je neko u medicinskoj u farmaceutskom smeru, neka mi se javi pa da malo procaskamo...

Slične teme

1. Medicinska skola u Pančevu...?
    Autor Why_me u forumu Vojvodina
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 05.10.2008., 21:11

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •