Krvarenje iz nosa kod dece...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 36

Tema: Krvarenje iz nosa kod dece...

Starosedelac Luna (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2825

Podrazumevano Krvarenje iz nosa kod dece...

Trazila sam temu na forumu i nisam mogla da nadjem a zaista me zanima Vase misljenje.
    Naime,mom mladjem sinu koji sada ima 7 godina povremeno curi krv iz nosa.Nekada samu u tragu ali nekada i malo jace.Situacije u kojima mu se to desi su trcanje,kijanje,prstic u nosu a,ponekad i iz cista mira.Vodila sam ga kod lekara jer ovaj problrm postoji od njegove prve godine i receno mi je da ima obostrano slabe kapilare i da ce to proci.Moja pitanja su sledeca:
    1.Da li krvarenje iz nosa moze da bude opasno?
    2.Neki lekari su mi savetovali da u situacijama kad mu krvari nos naredna tri dana stavljam naizmenicno tampone od vate natopljene .....kapima a opet drugi kazu da sitne cestice vate ne dozvoljavaju ranici da pravilno zaraste.Da li da stavljam te tampone ili ne?
    3.Da li bi trebala da ga odvedem na ono "spaljivanje" kapilara i koliko je to preporucljivo?
    4.Hoce li to ikada prestati?
    Napominjem da on ima alergijski rinitis.Svaki savet ce mi dobro doci jer se ja jako ,jako uplasim i uspanicim.Hvala

Aktivan član
    Učlanjen
    28.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Krvarenje iz nosa kod dece...

Medicina mi uopšte nije specijalnost,ali znam da je moj otac kao mali išao na "spaljivanje" kapilara u nosu i danas posle mnogo godina nema nikakvih problema sa istim.

Buduća legenda WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    108

Spaljivanje (tecnim azotom) moze a i ne mora da popravi situaciju (naime, posle nekog vremena duzeg ilikraceg moze - a i ne mora - da dodje do revaskularizacije spaljenog krvnog suda). Krvarenje iz nos anije opasno, ja sam protivnik dugotrajnog tamponiranja ukoliko krvarenje moze samo i spontano da prestane, ukoliko nemoze i cesto je vodite dete ORL lekaru na procenu.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2825

Citat Original postavio WithdrawnWater Pogledaj poruku
    Spaljivanje (tecnim azotom) moze a i ne mora da popravi situaciju (naime, posle nekog vremena duzeg ilikraceg moze - a i ne mora - da dodje do revaskularizacije spaljenog krvnog suda). Krvarenje iz nos anije opasno, ja sam protivnik dugotrajnog tamponiranja ukoliko krvarenje moze samo i spontano da prestane, ukoliko nemoze i cesto je vodite dete ORL lekaru na procenu.
    Hvala na odgovoru i poslusacu Vas savet te cu izbegavati tamponiranje jer krv spontano stane.
    Jos jednom hvala

Buduća legenda dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Citat Original postavio Luna72 Pogledaj poruku
    Trazila sam temu na forumu i nisam mogla da nadjem a zaista me zanima Vase misljenje.
    Naime,mom mladjem sinu koji sada ima 7 godina povremeno curi krv iz nosa.Nekada samu u tragu ali nekada i malo jace.Situacije u kojima mu se to desi su trcanje,kijanje,prstic u nosu a,ponekad i iz cista mira.Vodila sam ga kod lekara jer ovaj problrm postoji od njegove prve godine i receno mi je da ima obostrano slabe kapilare i da ce to proci.Moja pitanja su sledeca:
    2.Neki lekari su mi savetovali da u situacijama kad mu krvari nos naredna tri dana stavljam naizmenicno tampone od vate natopljene .....kapima a opet drugi kazu da sitne cestice vate ne dozvoljavaju ranici da pravilno zaraste.Da li da stavljam te tampone ili ne?
    3.Da li bi trebala da ga odvedem na ono "spaljivanje" kapilara i koliko je to preporucljivo?
    Napominjem da on ima alergijski rinitis.Svaki savet ce mi dobro doci jer se ja jako ,jako uplasim i uspanicim.Hvala
    To je osnovni problem.
    "Niko toliko ne brine o sebi kao oni koji nikom drugom nisu potrebni"
    Duško Radović

Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2825

Citat Original postavio dr Pogledaj poruku
    To je osnovni problem.
    To sam i mislila.Sta da radim?On stalno kija i ima zapusen nos.

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Jeste li konsultovali alergologa?
    Postoje terapije koje vrlo uspesno kupiraju simptome.
    Duško Radović

Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2825

Jeste li konsultovali alergologa?
    Postoje terapije koje vrlo uspesno kupiraju simptome.
    Prepisu mu sirup koji pije 15 dana i to je to.Njemu je ceo imunoloski sistem veoma cudan jer je i na dve vakcine imao izuzetno teske reakcije(DTP i MMR)Jednostavno kazu da je on takav i to je to ,a ja ga gledam 7.godina i pitam se kad ce prestati da kija i da li ce mu bar nekoliko dana nos biti cist.

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Naravno, ne bi imao alergijski rinitis da nije takav .
    Gde se malisan leci?
    Duško Radović

Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2825

Naravno, ne bi imao alergijski rinitis da nije takav .
    Gde se malisan leci?
    Leci ga njegov pedijatar privatno u svojoj ambulanti ovde u gradu.Tetka mi je doktorka u Klinickom centru u Beogradu,bas je alergolog pa sam razmisljala da ga odvedem kod nje jer ovaj njegov problem ne prolazi i postaje mu bas opterecenje.

Primećen član damajante (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Ne mogu da ti dam medicinski savet, jer nisam edukovana za to, ali mogu da ti prenesem svoje iskustvo ako nešto znači - Do puberteta sam imala neverovatne probleme sa krvarenjem iz nosa, Danju, noću, dal kinem, da li iz čista mira. Nekada je lilo sto se kaže, kao iz slavine...Tamponi non stop, podigni levu ruku, nagni glavu unazad, a krv ti se sliva u grlo..išla sam i na spaljivanje kapilara - nije pomoglo. A onda je prestalo nekako sa prvom menstruacijom. Krv je našla svoj pravi put . Šalu na stranu, ako to može da bude nasledno, onda je kod mene takav slučaj, moj otac je imao krvarenje iz nosa do puberteta, sestričina isto...U svakom slučaju, iako su bila obilna, ta krvarenja nisu uticala na krvnu sliku. Jako su neprijatna - ne znam da li je to pravi izraz, i za dete i naravno roditelje. U svakom slučaju, mi smo kada krene, glava nad lavabo, hladna voda na vrat i čelo, tampon od vate mekan, čisto da ne lije, glava unazad. I nikada nije bilo pravila da li će iz leve ili desne nozdrve da krene...I dan danas se šalim kako sam imala lep nosić, i da bi bio najlepši da nije bilo tih tampona.

Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2825

Citat Original postavio damajante Pogledaj poruku
    Ne mogu da ti dam medicinski savet, jer nisam edukovana za to, ali mogu da ti prenesem svoje iskustvo ako nešto znači - Do puberteta sam imala neverovatne probleme sa krvarenjem iz nosa, Danju, noću, dal kinem, da li iz čista mira. Nekada je lilo sto se kaže, kao iz slavine...Tamponi non stop, podigni levu ruku, nagni glavu unazad, a krv ti se sliva u grlo..išla sam i na spaljivanje kapilara - nije pomoglo. A onda je prestalo nekako sa prvom menstruacijom. Krv je našla svoj pravi put . Šalu na stranu, ako to može da bude nasledno, onda je kod mene takav slučaj, moj otac je imao krvarenje iz nosa do puberteta, sestričina isto...U svakom slučaju, iako su bila obilna, ta krvarenja nisu uticala na krvnu sliku. Jako su neprijatna - ne znam da li je to pravi izraz, i za dete i naravno roditelje. U svakom slučaju, mi smo kada krene, glava nad lavabo, hladna voda na vrat i čelo, tampon od vate mekan, čisto da ne lije, glava unazad. I nikada nije bilo pravila da li će iz leve ili desne nozdrve da krene...I dan danas se šalim kako sam imala lep nosić, i da bi bio najlepši da nije bilo tih tampona.
    Svaki savet je dobro dosao jer i sama znas koliko je to uzasno.Nikad ne znam kad ce mu krenuti pa sam stalno u pripravnosti.Nadam se da ce i njemu jednog dana prestati .Hvala ti na prenetom iskustvu

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Leci ga njegov pedijatar privatno u svojoj ambulanti ovde u gradu.Tetka mi je doktorka u Klinickom centru u Beogradu,bas je alergolog pa sam razmisljala da ga odvedem kod nje jer ovaj njegov problem ne prolazi i postaje mu bas opterecenje.
    Mislim da je to pravo resenje.
    Duško Radović

Zainteresovan član nesha72 (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

...nisam tako stručan da bi ti dao bilo koji savet... ali kao otac ....samo mogu da kažem da je dete presrećno što ima tako divnu majku poput tebe koja se brine da na bilo koji način (pa i ovako, kroz traženje saveta na forumu) pomogne svom detetu...od srca Vam želim sve najbolje i da se mališi što pre nadje načina da reši problem i ozdravi !
    ...ne brže od života !!!

Zaslužan član Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    190

uh moj mali buraz je od 5-te do kad nije napunio 10 god imao ozbiljnih problema sa time , desavalo se da po 2-3 sata ne mogu da zaustave krvarenje, i onda odjednom prestalo..
    drugo rodjena sestra, isto tako do neke 13-te malo je zakacim po nosu dok se bijemo odma reka iz nosa..i prestalo..
    ako sam ikako pomogo..
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Aktivan član sead_man (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Meni je curila non-stop, otisao sam kod ORL doktora, isao na inhalacije i udisao neki vrag 10 dana , nesto za obnovu sluznice nosa., stavljao sam kapi, i pio vitamin c, posto se cesto desava da krv curi zbog nedostatka vitamina c. To mi je sve doktorka rekla, stalo je posle tri nedelje, posle jedno dva meseca mi je curilo po malo, dva dana za redom, ja se vec smorio, medjutim, od tada proslo 4 meseca i nista.
    Slab je onaj koji je izgubio veru u sebe.

Starosedelac tehduduk (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    769

ja pola zivota kuburim sa epistaksom, jedino su mi spaljivali kapilare. posle 20-te se veoma proredilo. nije opasno

Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2825

Hvala vam svima na savetima i razumevanjuNadam se da ce i njemu to krvarenje jednom prestati.

Nov član
    Učlanjen
    30.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja sam kao mali imao problema sa kapilarima. Desavalo se da mi danima curi krv iz nosa. krv jednostavno nije mogla da se zaustavi tada sam morao da idem kod doktora da mi daju neku injekciju da bi mi se zaustavila krv. Kao mali secam se ruznih slika beli peskiri natopljeni krvlju uh sav se najezim. Zapecivali su mi kapilare u levoj nozdrvi jer drugacije nije moglo. Spaljivanje kapilara nije dobro i doktori su rekli da ne bi smeli da mi to vise rade jel bih molo da mi ode krv na mozak kad pukne kapilar sledeci put. Doktori su jednostavno rekli kad porastem da ce mi se pojacati imunitet i da jednostavno krvarenje ce prestati. I hvala bogu bili su u pravu ja sada imam 28 godina i krv iz nosa mi povremeno curi tj tacnije reci kad mi oslabi imunitet onda mi curi krv iz nosa malo nista strasno recimo u zimskom periodu kad imam grip i recimo leti ponekad se desi za vreme velikih vrucina to je normalno sve u svemu 2 do 3 puta godisnje i jedna papirna maramica je dovoljna da zaustavi takvu vrstu krvarenja.
    Poslednji put ažurirao/la gost 4554 : 31.07.2009. u 00:12

Početnik
    Učlanjen
    20.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Potpuno isti problem imam sa mladjim detetom, sve sto ste opisali desava se i mom sinu. i isti je odgovor lekara, slabi kapilari!!

Nov član
    Učlanjen
    06.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Draga Luna72, sin moje sestre ima slicnih problema...isla je kod dr,cak ga je vodila i na nekakvo snimanje glave,ali sve je hvala Bogu u redu....dr je preporucio uzimanje jedne tablete c vitamina dnevno,jer on ojacava kapilare....sad mu se to krvarenje proredilo,pa tako da mu i c vitamin daje redje-samo kad mu nos krvari ,pa jos par dana....

Primećen član Daisy 82 (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio damajante Pogledaj poruku
    Kod mene je bila potpuno ista situacija samo sto me nisu vodili na spaljivanje kapilara i nekako je prestalo samo od sebe sa pocetkom menstruacija.
    Uvijek mi se otvarao kapilar u lijevoj nozdrvi, nekad i po vise puta dnevno.
    Cim sam malo vise trcala ili kada je bilo toplo napolju krv bi krenula.
    Sjecam se jednom kada smo isli na more bukvalno su mi dali pamucnu pelenu da drzim.
    Sada se i ne sjecam kada mi je poslednji put isla krv iz nosa.
    U tim situacijam nisam radila nista posebno sem sto sam kvasila vrat da se rashladim i pritisnem nos visocije, krv i dalje kaplje ali polako pocne da se zgrusava.

Zaslužan član november child (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1594

..kad je moj techa ishao na to spaljivanje kapilara u nosu, pitao je da li ce sad da prestane
    da mu krvari nos svaki chas..a lekari mu odgovorili:
    - garanciju ne dajemo, ali reklamacije primamo..
    ..think again...

Nov član
    Učlanjen
    01.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne bi bilo lose da detetu povadis nalaze jetre ALT, AST i belorubine, moj savjet iz iskustva nece te kosat a otklonices sumnju za jetru. Jetra kad ne fukcionise dobro tad moze doci do krvarenja iz nosa.

Elita Лулница (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1898

Smile Re: Krvarenje iz nosa kod dece...

I moj momak je imao problema sa tim, doduše retko - ali to ga nije (na svu sreću) sprečilo da bude dobar sportista!

Evo nekih predloga za jačanje kapilara ishranom jer ne volim mnogo lekove
    Pomažu: - borovnica, grožđe, kesten, čaj od heljde, ...
    Znam za to! I da treba unositi dosta vitamina C!

ps. Nadam se da će ti sinčić imati što manje problema sa tim! Cmokni ga za mene

"Моја љубави, дигла си ме толико високо, да и када бих пао - до земље бих се наживео!" :)
    Матија Бећковић

Slične teme

1. krvarenje iz nosa
    Autor vyruz u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.09.2008., 19:32
  2. Krvarenje iz nosa
    Autor viktorijabg u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 29.10.2006., 13:27
  3. krvarenje iz nosa
    Autor *misutka* u forumu Zdravlje