kokteli i slicno

jagodica

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.185
evo vam neshto, lici na bolu ali je od piva i caja. to je iz jedne knjizice o koktelima (violeta ilic) i fino je

za 8 osoba:

1/2 l caja (mislim da bas caja a ne kamilica nana itd..mislim mozete da probate, ja sam sa cajem)
1/2 flase sirupa od pomorandze (to je valjda pola litra...?? ne secam se:I ali racunam za 8 osoba..)
1 flasa svetlog piva
sveze voce :)

dobro ohladite sve sastojke, pa u velikoj posudi pomesajte sirup, pivo i caj. dodajte voce naseckano na kockice. stavite u frizider da se dobro rashladi i posulzite (pise u sampanjskim kupama)
 
Bloody Mary (klasika, ali mozda neko ne zna...preuzeto sa sajta http://www.njamnjam.co.yu/
ima tamo zanimljivih stvarcica...)

42g vodke
80g soka od paradajza
malo soka od limuna
1/2 kašike Worcestershire sosa
2-3 kapi Tabasco sosa
1 kriška zelenog limuna
so i biber

Izmućkajte sve sastojke osim limuna sa ledom i procedite u čašu sa ledom. Dodajte so i biber po ukusu. Dodajte krišku limuna i služite.
 
tirionelf:
Bloody Mary (klasika, ali mozda neko ne zna...preuzeto sa sajta http://www.njamnjam.co.yu/
ima tamo zanimljivih stvarcica...)

42g vodke
80g soka od paradajza
malo soka od limuna
1/2 kašike Worcestershire sosa
2-3 kapi Tabasco sosa
1 kriška zelenog limuna
so i biber

Izmućkajte sve sastojke osim limuna sa ledom i procedite u čašu sa ledom. Dodajte so i biber po ukusu. Dodajte krišku limuna i služite.
Prava Bloody Mary je krajnje jednostavno piće (koktel uslovno) u kome nema nikakvih limuna, sosova, mućkanja... Pravi se tako što se u čašu sipa 2/ 3 paradajz soka, a zatim lagano preko noža ili kašike naliva vodka koja pliva preko paradajza. Sve se meša u trenutku ispijanja kada se čaša nagne. Ko voli malo ljući ukus može preko paradajza da doda malo bibera pre nalivanja vodke. To je sve. Koktel je stekao popularnost upravo zbog tih odvojenih slojeva. :wink:
P.S. Nema nikakvog leda. Sve se sipa već dobro ohlađeno.
 
Espanol:
tirionelf:
Bloody Mary (klasika, ali mozda neko ne zna...preuzeto sa sajta http://www.njamnjam.co.yu/
ima tamo zanimljivih stvarcica...)

42g vodke
80g soka od paradajza
malo soka od limuna
1/2 kašike Worcestershire sosa
2-3 kapi Tabasco sosa
1 kriška zelenog limuna
so i biber

Izmućkajte sve sastojke osim limuna sa ledom i procedite u čašu sa ledom. Dodajte so i biber po ukusu. Dodajte krišku limuna i služite.
Prava Bloody Mary je krajnje jednostavno piće (koktel uslovno) u kome nema nikakvih limuna, sosova, mućkanja... Pravi se tako što se u čašu sipa 2/ 3 paradajz soka, a zatim lagano preko noža ili kašike naliva vodka koja pliva preko paradajza. Sve se meša u trenutku ispijanja kada se čaša nagne. Ko voli malo ljući ukus može preko paradajza da doda malo bibera pre nalivanja vodke. To je sve. Koktel je stekao popularnost upravo zbog tih odvojenih slojeva. :wink:
P.S. Nema nikakvog leda. Sve se sipa već dobro ohlađeno.
Hvala...
Ali, "jednostavno" je vrlo elastican pojam...za neke od nas (koji jos uvek nismo saznali gde nam je kuhinja u kuci, a kamoli napravili nesto, pa makar to bio i najjadniji koktel) je i Bloody Mary krvav posao! :wink:
 
tirionelf:
Espanol:
tirionelf:
Bloody Mary (klasika, ali mozda neko ne zna...preuzeto sa sajta http://www.njamnjam.co.yu/
ima tamo zanimljivih stvarcica...)

42g vodke
80g soka od paradajza
malo soka od limuna
1/2 kašike Worcestershire sosa
2-3 kapi Tabasco sosa
1 kriška zelenog limuna
so i biber

Izmućkajte sve sastojke osim limuna sa ledom i procedite u čašu sa ledom. Dodajte so i biber po ukusu. Dodajte krišku limuna i služite.
Prava Bloody Mary je krajnje jednostavno piće (koktel uslovno) u kome nema nikakvih limuna, sosova, mućkanja... Pravi se tako što se u čašu sipa 2/ 3 paradajz soka, a zatim lagano preko noža ili kašike naliva vodka koja pliva preko paradajza. Sve se meša u trenutku ispijanja kada se čaša nagne. Ko voli malo ljući ukus može preko paradajza da doda malo bibera pre nalivanja vodke. To je sve. Koktel je stekao popularnost upravo zbog tih odvojenih slojeva. :wink:
P.S. Nema nikakvog leda. Sve se sipa već dobro ohlađeno.
Hvala...
Ali, "jednostavno" je vrlo elastican pojam...za neke od nas (koji jos uvek nismo saznali gde nam je kuhinja u kuci, a kamoli napravili nesto, pa makar to bio i najjadniji koktel) je i Bloody Mary krvav posao! :wink:
Zato i postoje ovakvi forumi. Da si popio koktel po onom receptu (užas od kombinacije, paradajz, Vorčester, limun, biber...)nikad više ne bi probao Bloody Mary, koja je ustvari divno i lako piće zahvaljujući jednostavnoj kombinaciji. Piju je i anti- alkosi bez problema. :wink:
 
Espanol:
tirionelf:
Espanol:
tirionelf:
Bloody Mary (klasika, ali mozda neko ne zna...preuzeto sa sajta http://www.njamnjam.co.yu/
ima tamo zanimljivih stvarcica...)

42g vodke
80g soka od paradajza
malo soka od limuna
1/2 kašike Worcestershire sosa
2-3 kapi Tabasco sosa
1 kriška zelenog limuna
so i biber

Izmućkajte sve sastojke osim limuna sa ledom i procedite u čašu sa ledom. Dodajte so i biber po ukusu. Dodajte krišku limuna i služite.
Prava Bloody Mary je krajnje jednostavno piće (koktel uslovno) u kome nema nikakvih limuna, sosova, mućkanja... Pravi se tako što se u čašu sipa 2/ 3 paradajz soka, a zatim lagano preko noža ili kašike naliva vodka koja pliva preko paradajza. Sve se meša u trenutku ispijanja kada se čaša nagne. Ko voli malo ljući ukus može preko paradajza da doda malo bibera pre nalivanja vodke. To je sve. Koktel je stekao popularnost upravo zbog tih odvojenih slojeva. :wink:
P.S. Nema nikakvog leda. Sve se sipa već dobro ohlađeno.
Hvala...
Ali, "jednostavno" je vrlo elastican pojam...za neke od nas (koji jos uvek nismo saznali gde nam je kuhinja u kuci, a kamoli napravili nesto, pa makar to bio i najjadniji koktel) je i Bloody Mary krvav posao! :wink:
Zato i postoje ovakvi forumi. Da si popio koktel po onom receptu (užas od kombinacije, paradajz, Vorčester, limun, biber...)nikad više ne bi probao Bloody Mary, koja je ustvari divno i lako piće zahvaljujući jednostavnoj kombinaciji. Piju je i anti- alkosi bez problema. :wink:
Da, ziveli forumi :D ! Mada, ranije negde popih dobru bm...ali ne secam se kako se pravila...duh :oops: ...
Barem uvek mogu doci ovde, izigravati budalu i nauciti nesto. :wink:
 
Espanol:
WELCOME! Zašto bi bio budala? Druži se lepo sa nama, niko se pametan nije rodio. :lol:
Hvala na dobrodoslici! :D
Meni se sve cini da mi je rodjenje bila svetla tacka mozdane evolucije, a da vremenom samo zaglupljujem :roll: ...ali nema veze...dolazicu povremeno da vidim sta ima zanimljivo (da preklinjem majku da napravi :oops: ) i da cimam za recepte...(ko zna, mozda i pronadjem kuhinju uskoro :P )
A po forumskoj aktivnosti Espanola, nadam se da to nece biti problem... :wink:
 
tirionelf:
Espanol:
WELCOME! Zašto bi bio budala? Druži se lepo sa nama, niko se pametan nije rodio. :lol:
Hvala na dobrodoslici! :D
Meni se sve cini da mi je rodjenje bila svetla tacka mozdane evolucije, a da vremenom samo zaglupljujem :roll: ...ali nema veze...dolazicu povremeno da vidim sta ima zanimljivo (da preklinjem majku da napravi :oops: ) i da cimam za recepte...(ko zna, mozda i pronadjem kuhinju uskoro :P )
A po forumskoj aktivnosti Espanola, nadam se da to nece biti problem... :wink:
Samo ti budi redovan i nema da brineš. I nemoj da cimaš majku, zavrni malo sam rukave, pojma nemaš koliko je kulinarstvo zabavno. Obraduj i ti majku nekom lepom klopom. :lol:
 
Espanol:
tirionelf:
Espanol:
WELCOME! Zašto bi bio budala? Druži se lepo sa nama, niko se pametan nije rodio. :lol:
Hvala na dobrodoslici! :D
Meni se sve cini da mi je rodjenje bila svetla tacka mozdane evolucije, a da vremenom samo zaglupljujem :roll: ...ali nema veze...dolazicu povremeno da vidim sta ima zanimljivo (da preklinjem majku da napravi :oops: ) i da cimam za recepte...(ko zna, mozda i pronadjem kuhinju uskoro :P )
A po forumskoj aktivnosti Espanola, nadam se da to nece biti problem... :wink:
Samo ti budi redovan i nema da brineš. I nemoj da cimaš majku, zavrni malo sam rukave, pojma nemaš koliko je kulinarstvo zabavno. Obraduj i ti majku nekom lepom klopom. :lol:
Pa, pokusacu da se motam po temi...
Rado bih da iznenadim majku, ali i ona jadna sa strepnjom gleda na moje prisustvo u kuhinji :? ...mada, nije ni ona "domacica", ne kuva cesto, ali kad napravi jelo...uh... 8)
Verujem da kuvanje moze biti zanimljivo, ali me u startu odbija pomisao na sve one sudove posle :shock: ...znam, znam, lencuga sam...
:cry:
 
meni omiljeni koktel je margarita...
zna li neko tacan recept?

tekila, sok od lajma, tucani led, so....i tajni sastojak kog nikako ne mogu da provalim...

mada sam pila i grozomorne varijante sa sokom od ananasa....fuj...
 
tanka knjizica...mozda nije profi posto bladi meri prave sa limunom a ovde ne pominju lajm..verovatno ima i masa recepata po netu

4-5 kocaka leda
6/5 tekile
2/5 tripl seka
4/5 sveze iscedjenog soka limuna

U zamrzivacu ohladite koktelsku casu za suve mesavine (? e mrzi me da citam sta je to). lagano joj ovlazite ivicu pa zabodite u finu morsku so da dobijete slani venac. potom u sejker stavite kocke leda, dodajte ostale sastojke, promuckajte i pazljivo procedite u casu, pazeci da pri tom ne ostetite venac. posluzite odmah, kako se so sa ivice casa ne bi pocela osipati.
aj pa ko ima tekilu i tripl sek nek zove..tripl sek je nesto na bazi pomorandze (liker) ali ne znam sta bi moglo da lici na njega..??
 

Back
Top