Ostavljen pas

natasa76

Obećava
Poruka
68
Blizu Pet centra neko je izbacio psa iz auta i otisao (tako mi je rekao cuvar objekta u blizini). Pas je jako mlad i po proceni veterinarke nema vise od osam meseci. Umiljat je, a kada trci izgleda graciozno kao srna. Naravno, izgubljen je i uplasen. Cuvar ce obratiti paznju na njega koliko moze. Muzjak je i srednje je velicine. Ako je neko zainteresovan da ga uzme dovescu ga i pobrinucemo se oko eventualne sterilizacije, vakcinacije i sta god da je potrebno. Sirite dalje...Pozz

 
Ovog jadnicka je udario auto. Ugruvan je. Srecom nije nista polomljeno. Kada je cuvar tamo, on je zasticen, ali kada ne radi teraju ga svi, a lokalni psi ga jure. Pas je beskrajno tuzan i utucen. Pre se videla radost u ocima kada dodjem da ga nahranim, ali sada me gleda uplaseno. Mnogo mi ga je zao. Da li neko moze da ga prihvati dok mu ne nadjemo dom? Bojim se da ce nastradati, jer nije navikao na zivot na ulici. Molim vas, pomozite
 
Vazi. Hvala ti puno. Ja sam podstanar na zalost, a covek u cijem smo stanu ne dozvoljava drzanje pasa. Da nije tako imala bi ih ko zna koliko, a ovako pomazem koliko mogu. Obozavam zivotinje. Razumes vec.:)
Pozz i hvala jos jednom.
 
Posto sam se tokom vikenda cula sa Natasom oko ovog psa, evo kako stoje stvari. Dali smo oglas u Halo oglasima i na Orkinom sajtu. Kuca nije dobro Lezi u zbunju jadnicak i tesko se krece, bukvalno se vuce.Vise uopste ne izgleda isto kao na slikama sto je postavila, a i u neko auto ulje se uvaljao, pa jos gore izgleda jadnicak. Znatno je mrsaviji, a o kretanju i izrazu lica da ne pricam. Predlog je bio da se vodi na stand za udomljavanje, medjutim u ovakvom stanju to nije mogu’e I Natasa i ja smo pitale puno ljudi da ga prihvati, mngoi imaju i dvoriste i uslove ali ne zele, a ne moze se na silu.

Natasa je zvala azile cim ga je nasla i prebukirani su. Nema mesta ni u jednom u Beogradu. Otvoreno su joj rekli da nema sanse. Psa je vodila kod veterinara koji ga je pregledao na licu mesta i rekao mu nista nije polomljeno i da je ugruvan. Obzirom da je to bila dijagnoza na terenu i da nista nije snimano, sutradan kada je Natasa otisla da ga obidje mucenk je bio bas lose i ona je i zamolila drugog veterinara iz kraja da ga i on pogleda, tako da ce od sutra ce biti na terapiji i ako ne urodi plodom morace na snimanje. Vet smatra da mu je u najgorem slucaju pukla karlica. To znaci operaciju, ajde i to, nego je najveci problem sto ga nemamo gde dok se oporavlja. U svakom slucaju prognoze za ovu kucu vise su nego lose. Natasa se trudi da bude optimista, i nada se da nije nista slomljeno. Sutra ce primiti jos dve injekcije, a u medjuvremenu mozemo samo da cekamo. Natasa ce svakako uradicu sve da ga spasi, a ja cu uciniti sve sto mogu da joj pomognem. To isto molim i sve ljubitelje zivotinja na ovom forumu, u suprotnom, kuca nece preziveti.
 
Poslednja izmena:
Ne pitajte nista i ja imam nepokretnog psa!!! PREPORUKA-Pravac veterinarski. Tamo ima jedan bruka lekar, upravo lecim jednu malenu!!! Ajde probajte nakratko da ga smestite u neciji stan, ja sam prebukirana!! Javite sta se desava!!!
 
Psu je bolje. Dolazi vet svakoga dana. Trenutno o njemu vode brigu cuvari objekta u blizini. Izasli su u susret jer su se sazalili i dok je na terapiji oni ce ga pustiti da lezi kod njih. Stalno su mi pred ocima te tuzne okice.
U medjuvremenu mu trazimo dom, ali niko ga nece.:(
 
Verujem da bi se svuda snasao ako su ljudi koji ga prihvate u redu. Slobodno ih pitaj, pa ako su zainteresovani odvescemo ga kada se skroz oporavi. Naravno, podrazumeva se da ne bude vezan na lancu. Pozdrav i hvala ti puno.
 

Back
Top