Da li je Bog viđen ili nije?

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Tko tu koga lud zbunjenog ili zbunjei ludog malo ???
Što mislite o ovome?

Bog je viden:
” A govorio je Gospod s Mojsijem licem u lice, kao što govori netko s prijateljem svojim.”
( Izlazak 33, 11)
” U godini smrti kralja Uzije vidjeh Svemogucega gdje sjedi na prijestolju visoku i uzvišenu. Skut je njegov ispunjavao hram.”
(Izaija 6, 1)
“… I ugledah kralja, Gospoda nad vojskama, vlastitim ocima!”"
(Izaija 6, 5)
” Vidjeh najedanput priliku, što je izgledala kao covjek. Od dijela, što je izgledao kao bedra njegova, dolje bio je oganj, i od dijela, što je izgledao kao bedra njegova, gore izgledalo je kao jaka svjetlost.”
(Ezekiel 8, 2)
Bog nije viden:
” Boga nitko nije vidio nikada.”
(Ivan 1,18)
” Koji jedini ima besmrtnost i prebiva u svjetlosti, kojoj se ne može pristupiti; kojega nitko od ljudi nije vidio, a niti može vidjeti; kojemu cast i vlast vjecna! Amen.”
(1 Timoteju 6, 16)
” Boga nije nikad nitko vidio. Ako ljubimo jedan drugoga, Bog ostaje u nama, i ljubav je njegova savršena u nama”
(1 Ivanova Poslanica 4, 12)
 
Jakov i Agara su ga vidjeli licem u lice i ostali živi.

E sad se to sve kosi s novim zavjetom.
Onda se ne radi o istom Bogu ili ovi ne znaju što pišu pa su u kontradiktornosti u zapisima.
Ili nisu znali da će izaći elektronska biblija pa da će se preko nje sve uočavati ,sve zablude i kontradikcije.
 
Jakov i Agara su ga vidjeli licem u lice i ostali živi.

E sad se to sve kosi s novim zavjetom.
Onda se ne radi o istom Bogu ili ovi ne znaju što pišu pa su u kontradiktornosti u zapisima.
Ili nisu znali da će izaći elektronska biblija pa da će se preko nje sve uočavati ,sve zablude i kontradikcije.

Procitaj jos jednom sta sam napisao: Boga Oca niko i nikad nije vidio osim Isusa Hrista.
Agara je vidjela andjela, samo je cula glas (Boga), a Jakov se rvao sa nekim "bogom" koji je toliko svemoguc da ni Jakova nije mogao da obori i boji se svjetlosti dana. ;)
 
Poslednja izmena:
Procitaj jos jednom sta sam napisao: Boga Oca niko i nikad nije vidio osim Isusa Hrista.
Agara je vidjela andjela, samo je cula glas (Boga), a Jakov se rvao sa nekim "bogom" koji je toliko svemoguc da ni Jakova nije mogao da obori i boji se svjetlosti dana. ;)

Nemam ništa protiv te teze!!
Obrati se piscima biblije da izmjene i obrišu višak i ostave samo tu tvoju pretpostavku d abi ljudi imali samo zaključak da nitko nije vidio i točka.
Ja sam ionako u prolazu.
 
Ako zamišljamo Boga kao nekoga sedobradog starca koji nas zove po imenu i izdaje naređenja, onda sam ubeđen da niko nikada nije video Boga.

Postoji jedna stara indijska priča koja otprilike ide ovako:
Bogu je jednoga dana dosadio narod, pa je rešio da pobegne od njega. Ali, gde god bi se sakrio (na najvišu planinu, na dno okeana, na Mesec...) neko od ljudi bi tu zavirio. Na kraju mu je jedan od anđela predložio da se sakrije u ljudsko srce, jer je to, izgleda, jedino mesto u koje ljudi ne zalaze.

Poenta priče je da je Bog tu oko nas i u nama, pa ako zaista želimo da Ga potražimo trebamo preturiti po sopstvenom srcu
 
Ako zamišljamo Boga kao nekoga sedobradog starca koji nas zove po imenu i izdaje naređenja, onda sam ubeđen da niko nikada nije video Boga.

Postoji jedna stara indijska priča koja otprilike ide ovako:
Bogu je jednoga dana dosadio narod, pa je rešio da pobegne od njega. Ali, gde god bi se sakrio (na najvišu planinu, na dno okeana, na Mesec...) neko od ljudi bi tu zavirio. Na kraju mu je jedan od anđela predložio da se sakrije u ljudsko srce, jer je to, izgleda, jedino mesto u koje ljudi ne zalaze.

Poenta priče je da je Bog tu oko nas i u nama, pa ako zaista želimo da Ga potražimo trebamo preturiti po sopstvenom srcu

:klap::klap::klap:
:super::super::super:
 
Ako zamišljamo Boga kao nekoga sedobradog starca koji nas zove po imenu i izdaje naređenja, onda sam ubeđen da niko nikada nije video Boga.

Postoji jedna stara indijska priča koja otprilike ide ovako:
Bogu je jednoga dana dosadio narod, pa je rešio da pobegne od njega. Ali, gde god bi se sakrio (na najvišu planinu, na dno okeana, na Mesec...) neko od ljudi bi tu zavirio. Na kraju mu je jedan od anđela predložio da se sakrije u ljudsko srce, jer je to, izgleda, jedino mesto u koje ljudi ne zalaze.

Poenta priče je da je Bog tu oko nas i u nama, pa ako zaista želimo da Ga potražimo trebamo preturiti po sopstvenom srcu

:worth::worth::worth::worth::klap::klap::klap::klap::worth::worth::worth::worth:
 

Back
Top