Počelo sudjenje jos jednom heroju u Hagu!

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Tejlor odbacio optužbe za zločin
14. jul 2009. | 11:49 | Izvor: Beta
Hag -- Bivši predsednik Liberije Čarls Tejlor, kome se u Haškom sudu, sudi za ratne zločine u Sijera Leoneu, nazvao je lažima, optužbe koje mu se stavljaju na teret.

15820806454a5c54c13a211645958205_extreme.jpg

Čarls Tejlor (Beta)

Na pitanje svog advokata Kortnija Grifitsa šta misli o optužbi da je "sve od teroriste do silovatelja", on je rekao da je "vrlo, vrlo žalosno to što ga zbog dezinformacija, laži i glasina optužbe dovede u vezu s takvim kvalifikacijama".

"Imam 14 dece i unučadi, ceo život sam se borio za ono što sam mislio da je ispravno i što je u interesu pravde. Vređaju me takve kvalifikacije. Pogrešne su i zlonamerne", rekao je Tejlor na suđenju u Hagu.

Tejlor, koji je prvi svedok odbrane, zakleo se da će govoriti "samo istinu" i izjasnio se da nije kriv po 11 tačaka optužnice za koje je optužen, a koje uključuju ubistva, silovanja i regrutovanje dece.

Njemu se sudi od januara 2008. godine, zbog uloge koju je imao u građanskom ratu u Sijera Leoneu, tokom kojeg je poginulo 120.000 ljudi.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=07&dd=14&nav_category=78&nav_id=371236


 

Back
Top