Sta mislite:

argonaut

Zainteresovan član
Poruka
444
"Once you have a clear vision the whole universe bends to your thought ..."
Grubo prevedeno: Kada tocno i jasno znas sta hoces, snagom misli pokreces univerzum!
Kakva su vasa iskustva, stavovi...
 
To je utopija. Čovek je samo beznačajni virus u Univerzumu. Mada, taj virus ima izražen kompleks više vrednosti, neki primerci još uvek veruju da Univerzum postoji isključivo zbog njih. Oni jedini mogu verovati u takvu maksimu.
 
Sizif:
To je utopija. Čovek je samo beznačajni virus u Univerzumu. Mada, taj virus ima izražen kompleks više vrednosti, neki primerci još uvek veruju da Univerzum postoji isključivo zbog njih. Oni jedini mogu verovati u takvu maksimu.

Ups.. Sizife ispade ti stjena....
Ma salim se ali izgleda nisi bas najbolje razumio. U stvari mozda i jesi. Dakle ti tvrdis da je navedena tvrdnja bullsh... Dobro onda jedno podpitanje za tebe,dali si zadovoljan svojom efikasnoscu kada je postizanje ciljeva u pitanju?
 
Delimicno je u pravu argonaut a delimicno i Sizif.Moc covekova je enormna,covek,kada sabere sebe i pokrene svu svoju snagu,moze mnogo!Sa druge strane Sizif je u pravu tako sto je covek ograniceno bice i sve njegove moci su ogranicene.MEDJUTIM,Gispod je rekao:ako imate vere kao ovo zrno gorusicino,moci cete narediti planini ovoj da se digne i baci u more!Da ne bi ko ovo shvatio samo simbolicno,neka procita zitije sv.Marka Traceskog gde se ovo cudo opisuje.Dakle,covek kada je u jedinstvu sa Bogom je svemocan,posto je Bog svemocan!
 
Ljudska istorija kad bi se sva sabrala na jednom mestu, videli bi koliko je jaka povezanost ljudi i njihovih razmišljanja. Čovek je biće koje voli da mašta i sanja uvek o onom što mu izgleda nedopustivo, ili neostvarivo, i tako se malo ceni ono što se ima ili ono što se može, a više se poštuje ono što se ne može, zar ne mislite i vi tako? 8)
 
ms:
Ljudska istorija kad bi se sva sabrala na jednom mestu, videli bi koliko je jaka povezanost ljudi i njihovih razmišljanja. Čovek je biće koje voli da mašta i sanja uvek o onom što mu izgleda nedopustivo, ili neostvarivo, i tako se malo ceni ono što se ima ili ono što se može, a više se poštuje ono što se ne može, zar ne mislite i vi tako? 8)
Da ne mislis da je zabranjeno voce najsladje?
 
ms:
krvolok:
ms:
Za ljudsku misao ne postoje granice. Sve je moguće, dok se ne dokaže suprotno?


Opet ti !!! Ili hoces reci : DOK TI NE ZABRANE, DA DOKAZUJES SUPROTNO !!!


Krvolok, mojne me zaebavaš tu... :lol:

Ništa ja tu neću ILI HOĆEŠ REĆI da reknem...to su tvoje upadice 8)

Ma nemam ja nista protiv da ti reknes, samo sto mozes tako da bacis kosku Hektoru ili ( nedaj Boze ! ) Analiticaru, pa od ovo par razbarusenih misli, da naprave citavu disertaciju ( sa sve pevanjem i pucanjem, a ako se umesa jos poneko, koga ne smem ni da prizovem, bice od ove razbibrige i sutanja u cevanice, zavrtanja ruku, itd. ), pa reko, da reknem a da bi te sprecio da reknes, da se ovo sve ublazi !!! :lol:
 
krvolok:
ms:
krvolok:
ms:
Za ljudsku misao ne postoje granice. Sve je moguće, dok se ne dokaže suprotno?


Opet ti !!! Ili hoces reci : DOK TI NE ZABRANE, DA DOKAZUJES SUPROTNO !!!


Krvolok, mojne me zaebavaš tu... :lol:

Ništa ja tu neću ILI HOĆEŠ REĆI da reknem...to su tvoje upadice 8)

Ma nemam ja nista protiv da ti reknes, samo sto mozes tako da bacis kosku Hektoru ili ( nedaj Boze ! ) Analiticaru, pa od ovo par razbarusenih misli, da naprave citavu disertaciju ( sa sve pevanjem i pucanjem, a ako se umesa jos poneko, koga ne smem ni da prizovem, bice od ove razbibrige i sutanja u cevanice, zavrtanja ruku, itd. ), pa reko, da reknem a da bi te sprecio da reknes, da se ovo sve ublazi !!! :lol:


Krvolok, ja poštujem i dobro razumem i Hektora i Analitičara, kao i sve ostale likove sa ovog foruma, a tebi savetujem da prestaneš sa prozivkama drugih ljudi o kojima ne znaš ništa.
 
Imam isti osecaj da kad nesto zelim i fokusiram misli na to,ceo kosmos se transformise da mi ispuni zelje.Vise puta sam se iz nemogucih situacija izvlacio srecno i neobjashnjivo, ako su i slucajnosti mnogo ih je bilo
 
apotekarka:
Kada vidiš cilj, ne možeš promašiti put.
Draga apotekarko ovo je zaista ljepo receno i univerzalna je istina. Iako smo skloni da im se podsmjevamo u nasem narodu ima jako puno neprocjenjivih starih mudrosti. Npr. "Pregaocu i bog pomaze" je jedna od njih i moze se iskombinovati sa prethodnim stavom o jasno definiranim ciljevima.
Imam slicna zapazanja kao i mandrak. Ono sto je veoma bitno medjutim jeste da budemo jako precizni kada je u pitanju ono sto zelimo.
Postoji jako dobra knjiga koju cu rado podjeliti sa svakim koga interesuje ( tj dacu im adresu sa koje mogu da je download-uju i isprintaju), jedina caka je sto je na engleskom. Knjiga se bavi sticanjem materijalnog bogatstva, posto je to glavna preokupacija vecine ljudi, medjutim itekako je spiritualna. Osnovna premisa je da Bog zeli da svako od nas bude bogat i zivi u izobilju i svako ima jednaku sansu da dostigne ovaj cilj. Problem je medjutim u tome sto vecina ljudi hoce da se bogati na kompetitivan nacin, ali da ne bih ovo elaborirao koga zanima nek procita knjigu
 
argonaut:
apotekarka:
Kada vidiš cilj, ne možeš promašiti put.
Draga apotekarko ovo je zaista ljepo receno i univerzalna je istina. Iako smo skloni da im se podsmjevamo u nasem narodu ima jako puno neprocjenjivih starih mudrosti. Npr. "Pregaocu i bog pomaze" je jedna od njih i moze se iskombinovati sa prethodnim stavom o jasno definiranim ciljevima.
Imam slicna zapazanja kao i mandrak. Ono sto je veoma bitno medjutim jeste da budemo jako precizni kada je u pitanju ono sto zelimo.
Postoji jako dobra knjiga koju cu rado podjeliti sa svakim koga interesuje ( tj dacu im adresu sa koje mogu da je download-uju i isprintaju), jedina caka je sto je na engleskom. Knjiga se bavi sticanjem materijalnog bogatstva, posto je to glavna preokupacija vecine ljudi, medjutim itekako je spiritualna. Osnovna premisa je da Bog zeli da svako od nas bude bogat i zivi u izobilju i svako ima jednaku sansu da dostigne ovaj cilj. Problem je medjutim u tome sto vecina ljudi hoce da se bogati na kompetitivan nacin, ali da ne bih ovo elaborirao koga zanima nek procita knjigu


Ovo je bila taoistička poslovica, ali neke stvari su univerzalne.
 

Back
Top