Zdravstveni radnici u Norveskoj

Norveska norveska..
Nego citao sam u nekim postovima nize da moze Nor.ambasada da se kontaktira za sve informacije u vezi rada ovde (kao med.sestra i brat i tako).
Pa kontaktirajte ih.
Inace Poljaci ,ovi iz Latvije i slicne zemlje clanice EU vam obrase sve poslove dok se vi vucete po kursevima.Njima netreba viza niti ista.Ima ih ko g_v_n_.
Ko ce vam pomovi ovde na forumu.Dzaba gubljenje vremena.
Ja zivim u No vec 10 godina al kako ja da vam nadjem posao ovde.Nit sam blizu zdravstvenog sektora niti koga znam tamo.
Zato lepo u NO ambasadu ,sredite diplome ,mozda kurs jezika ,finn.no i srecno.
Ili lepo turisticka viza pa ovde trazite posao.Ali od slanja diploma i cekanja slaba vajda.Nego od bolnice do bolnice ,licno.
Hoces posao? Idi pa ga uzmi!
 
copy & paste sa nekog drugog foruma:

Da li si specijalista ili lekar opste prakse?Ukoliko si lekar opste prakse-savet zavrsi specijalizaciju pa onda put pod noge. U svakom slucaju potrebno ti je znanje jezika. Znam za jednog lekara kako je aplicirao
1 prevesti sva dokumenta na norveski jezik
2 pohadjao je casove norveskog u Bg-u
3 podneo zahtev za polaganje testa norveskog jezika u Norge
4 sa svim tim otisao u ambasadu Norveske ug Bg-u
5 dobio vizu za polaganje testa
6 polagao test u Norge o svom trosku
7 vratio se za Srbiju i cekao odgovor
8 dobio odgovor o polozenom testu
9 ponovo ambasada sa svim ranijim dokumentima + bergen test+papir o slobodnom mestu specijaliste u bolnici u Norveskoj
10 put za Norge
 
copy & paste sa nekog drugog foruma:

Da li si specijalista ili lekar opste prakse?Ukoliko si lekar opste prakse-savet zavrsi specijalizaciju pa onda put pod noge. U svakom slucaju potrebno ti je znanje jezika. Znam za jednog lekara kako je aplicirao
1 prevesti sva dokumenta na norveski jezik
2 pohadjao je casove norveskog u Bg-u
3 podneo zahtev za polaganje testa norveskog jezika u Norge
4 sa svim tim otisao u ambasadu Norveske ug Bg-u
5 dobio vizu za polaganje testa
6 polagao test u Norge o svom trosku
7 vratio se za Srbiju i cekao odgovor
8 dobio odgovor o polozenom testu
9 ponovo ambasada sa svim ranijim dokumentima + bergen test+papir o slobodnom mestu specijaliste u bolnici u Norveskoj
10 put za Norge

hvala medicinska sestra sam
 
Norveska norveska..
Nego citao sam u nekim postovima nize da moze Nor.ambasada da se kontaktira za sve informacije u vezi rada ovde (kao med.sestra i brat i tako).
Pa kontaktirajte ih.
Inace Poljaci ,ovi iz Latvije i slicne zemlje clanice EU vam obrase sve poslove dok se vi vucete po kursevima.Njima netreba viza niti ista.Ima ih ko g_v_n_.
Ko ce vam pomovi ovde na forumu.Dzaba gubljenje vremena.
Ja zivim u No vec 10 godina al kako ja da vam nadjem posao ovde.Nit sam blizu zdravstvenog sektora niti koga znam tamo.
Zato lepo u NO ambasadu ,sredite diplome ,mozda kurs jezika ,finn.no i srecno.
Ili lepo turisticka viza pa ovde trazite posao.Ali od slanja diploma i cekanja slaba vajda.Nego od bolnice do bolnice ,licno.
Hoces posao? Idi pa ga uzmi!

Cula sam i Rumuni uzimaju posa a na finn.no sam konkurisala na 2 mesta u aske kommune ulleval hospital i rikshospitalet :)))
Ambasada ne posreduje prilikom trazenja posla raspitala sam se.
Mislim da je najpametnije da se dodje turisticki i juri onda posao koliko kosta turisticki tu doci,smestaj ovo,ono???
 
Ima dosta foruma o ovoj temi na netu i verovatno se ponavljam ali hocu da pomognem koliko mogu. Nakon dobijanja licence za rad kao Hjelpepleier sa tom licencom i ostalim dokumentima ciji spisak stoji na zvanicnom sajtu aplicirate za vizu za trazenje posla koja se daje do 90 dana. Ja sam dobio prosle godine samo na 45 dana iz neobjasnjivih razloga. Morate imati pozivno pismo sa garancijom nekog iz Norveske ili dokaz da imate oko 450 kruna na racunu za svaki provedeni dan u Norge.
Za dolazak u Norge neophodno je pristojno poznavanje jezika, pozeljno je znanje i engleskog. Ja nisam dobio posao jer sam veoma malo znao Norveski.
Postoji problem i ako prodjete intervju jer poslodavac zahteva da imate dozvolu za rad a kad je zatrazite u policiji oni vam trazite da imate posao. Morate da molite i jedne i druge. Moguce je da poslodavac ucini ustupak i pomogne vam oko toga.
U roku od dve godine morate da date jedan ispit da bi vam licenca za rad bila vazeca i dalje.
Pozz
 
Norveska norveska..
Nego citao sam u nekim postovima nize da moze Nor.ambasada da se kontaktira za sve informacije u vezi rada ovde (kao med.sestra i brat i tako).
Pa kontaktirajte ih.
Inace Poljaci ,ovi iz Latvije i slicne zemlje clanice EU vam obrase sve poslove dok se vi vucete po kursevima.Njima netreba viza niti ista.Ima ih ko g_v_n_.
Ko ce vam pomovi ovde na forumu.Dzaba gubljenje vremena.
Ja zivim u No vec 10 godina al kako ja da vam nadjem posao ovde.Nit sam blizu zdravstvenog sektora niti koga znam tamo.
Zato lepo u NO ambasadu ,sredite diplome ,mozda kurs jezika ,finn.no i srecno.
Ili lepo turisticka viza pa ovde trazite posao.Ali od slanja diploma i cekanja slaba vajda.Nego od bolnice do bolnice ,licno.
Hoces posao? Idi pa ga uzmi!
jel postoji mogucnost da ti neko posalje papire a ja lepo diplomu pod ruku prevedenu bez autorizacije krenem za poslom(nevezano za zdravstvenu struku)
 
Nemam pojma ja cu vrlo verovatno otici turisticki i onda tamo traziti posao ne vezan za zdravstvo tj licencu pa ako ostanem slacu dokumenta na autorizaciju i onda ici dalje i uciti jezik.A sto se tice norveskog ja sam zavrsila pocetnicki kurs ne znam ga ni ja najbolje bas.
 
Bez obzira sto si medicinska sestra onaj gore copy&paste ti je predlog kako mozes da dodjes do posla.
Drugo trebace ti love da dodjes i budes ovde.
Cene karti vidi na norwegian.no
Imas li nekog ovde gde bi mogla da budes/spavas.
Ako ne bogami trebace tebi dosta love za prevoz,hranu,smestaj.
Ovde nema nista za dzabe.Dobro dosla u kapitalizam.
Uglavnom bez obzira koliko to sve kosta gledaj na to kao na investiciju u TVOJU BUDUCNOST!!!
Ako vec dodjes ovde nemoj da se setas okolo i gluvaris vec bukvalno od bolnice do bolnice i juri posao.Licno ti,zajebi slanje molbi i cekanje.
Prevedi diplome na engleski/norveski u Beogradu jer je ovde to skupo (5000dindzi po dokumentu) i sa njima kreni u akciju.
Predstavi se kao pozitivna osoba koja HOCE BAS TAJ POSAO.
 
Kao prvo -POZDRAV SVIMA KOJI SU SE USUDILI DA KRENU U SVE OVO....

Radim u Norveskoj kao hjelpepleier vec godinu dana i prezadovoljna sam. Pre svega --manite se prica da dodjete turistickom vizom jer vam to ne otvara vrata za dobijanje radne dozvole .Turisticki mozete biti 3 meseca max i natrag -bez prava da radite ovde. Znaci JOBB SØKER VISUM je jedino resenje,a da bi nju dobili morate imati pre svega AUTORIZACIJU za hjelpepleier. Mi sa prostora bivse YU na mozemo odmah dobiti dozvolu kao med. tehnicari....ali kao stepenicu ispod toga mozemo. Znaci sva dokumentacija u predhodnom postu navedena mora da se prevede na engleski ili jos bolje norveski. Profesor Raic je to radio do skora ,ne znam radi li jos. Posaljete sve to naravno sa popunjenim formularom na netu gde trazite autorizaciju kao hjelpepleier. http://www.safh.no/ ovo je link potreban za to. Evo cak i linka za semu http://www.safh.no/english/forms/applicationform1.pdf
Kad sve to predate i posaljete na njihovu adresu potrebno je 4-6 meseci da se dobije odgovor. U medjuvremenu ce vam stici uplatnica koju MORATE platiti inace necet se obraditi molba koju ste poslali. To je oko 100 eura ,mozda malo manje.
Za vreme cekanja autorizacije -MOJ VAM JE PREDLOG DA PRIONETE NA UCENJE JEZIKA- to je jedina prepreka svima nama......nece to u pocetku biti ko zna sta ali MORA se znati osnova .....kazem MORA inace uzalud vam trud sviraci....
poznajem par ljudi koji su bili strasno losi sa jezikom a dobili posao ali kao sto je neko pre mene naveo....Poljaci i slicni njima napravise haos....mnogo se nasih vratilo praznih ruka zbog jezika-DAKLE KNJIGU U SAKE i na kurs...SAGA je skola skandinavskih jezika u BG....

kad dobijete autorizaciju i naucite malo jezika pravac ambasada....pozeljno je da imate pozivno pismo prijatelja iz Norveske koji ce vas primiti privremeno ,ali i taj problem resava SAGA....
jedino sto je mozda problem ali ne i ne resiv je novac koji morate pokazati aambasadi da imate na racunu
U pitanju je oko 7200 e na racunu kao garanciju da mozete sami sebe izdrzavati....Da se razumemo - ne morate toliki novac ponete 2 000 e je mozda dovoljno za pocetak. Stan,hrana, prevoz, ...sl.

ONO STO JE NAJVAZNIJE-NIKO VAM NE TRAZI POSAO NEGO VI SAMI.....Kartu u ruke , internet....spisak svih domova sa adresama i od VRATA DO VRATA....ne cekajte oglase na finn.no
ja sam dobila posao u patronazi....gde nije bilo oglasa.....
CV, SØKNAD( molba) , i sve sto imate sa soom pa u potragu


S.R.E.C.N.O.!!!


Nadam se da sam bar malo pomogla :)
 
Postoji nova agencija u Beogradu koja Vam je na usluzi ukoliko ste zdravstveni radnici,ako nekoga zanima da za godinu dana bude u Norveskoj sa dobrim znanjem jezika i svim papirima neka se javi za blize informacije.
Bas lepo zvuci.Ja sam stomatolog,muz je ing.elektrotehnike i interesuje nas odlazak.Norveska se preporucuje po forumima kao pogodna za novi pocetak.Gde mogu blize informacije da dobijem?
 
Za one iz Nisa ili okoline, u Nisu predaje casove norveskog posebno za zdravstvene zena koja i posreduje oko zaposljavanja i dokumenata. Meni je pomogla. Putujem za nekoliko nedelja.

Kontakt telefon: 064/0865824 Gordana

Ako imas vremena- napisi mi par recenica na pm o tvom iskustvu nostrifikacije diplome med tehnicara i o trazenju posla. Bio bih ti jako zahvalan.
Pozdrav!
 
Prvo sto se tice Norveske nemojte da mislite da je to zemlja za novi pocetak , nas narod se tesko prilagodjava ovim uslovima zivota u Norveskoj , narod ovde je totalno drugaciji , trenutno u Norveskoj pada sneg i temperatura je od -5 do 3 stepena u okolini Osla a severnije je i do -19 , ja radim u Norveskoj ali ne kao dortor i ja sam mislio da zivim u ovoj zemlji sa jakim standardom, ali kad sam video kakav je ovde zivot i kako narod zivi reko sam Srbija je Srbija . Ovde dolazim samo sezonski da radim i za koji dan vracam se u Srbiju , tako savetujem svima da rade preko leta . Sto se tice zdravstvenih radnika nemojte se loziti na te oglase u Srbiji , da bi ste radili u bolnici u Norveskoj morate perfektno da naucite jezik sto nije lako a to nemozete nauciti dok nedodjete u Norveskoj . Za taj poduhvat treba van dosta novca jer je norveska jako skupa za zivot , najbolje ce proci oni koji imaju nekog u Norveskoj .
 
Doktore, preteruješ stvarno i uzalud širiš lažni pesimizam. Na ovom linku se jasno vidi da je maksimalna dnevna temperatura 8 stepeni a ne 3 stepena kao što ti kažeš.

http://www.pent.no/

A prosečna temperatura u Oslu ovih dana je od 0 do 4 stepena. A u Tromsu je sad 0-1 stepen a ne -19 kao što ti pričaš. A Tromso ti je na severu Norveške. I gde si našao sneg od 30 cm nije mi jasno. Jeste da tamo (PONEGDE) pada sneg ali nije baš toliko dubok. I to je, uglavnom, na planinama. Dakle, sve zavisi na kom kraju Norveške i na kojoj nadmorskoj visini živiš. Pa to bi isto bilo ko kad bi Kopaonik uzeo za prosek temperature u Srbiji i da kažeš da u Srbiji zima traje 9 meseci, da je non-stop sneg i led itd.

Ne znam zašto to radiš ali očigledno ti je namera da odvratiš ljude od odlaska u Norvešku !
 
Kolega Ivan nelupaj ti gluposti ja sirim pesimizam , sto se tice snega nemozes da me ti ucis da li ga ima ili nema ja sam u Norveskoj i snega ima , a zivim blizu Hemsedala jedno 150 km od osla i radim u sumarstvu , po ceo dan sam napolje i znam sta je sneg i hladnoca .
 
znaci stigao sneg. Ludilo.. Sad ce ja mislim da krene i ovogodisnja sezona skijanja u Hemsedalu (a tu su sve same planine za one koji neznaju pa i nije cudo sto ima snega). Strava. Ljudi ,tj ti sto zivis tu nauci se skijati,snowboard ,divota,cist vazduh,sport.A ti bi pre u Srbiju da udises duvanski dim,dizel i ugalj a. Jad i beda.
Nas kako se kaze u Norveskoj "nepostoji lose vreme ,samo lose odelo!"
 

Back
Top