Novi milenijum = novi svet

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Ljudi, tako ste me ''navukli'', sad vas stalno posećujem. :mrgreen:

Čitala sam razne teme, ali nisam pronašla neku (ili je i nema) koja bi se bavila potencijalima koje je ljudski rod dobio ulaskom u novo doba.
Da pojasnim da mislim na period posle 2000. godine.

O kakvim potencijalima je reč?

Meni, za sada laiku, samo putem opservacije običnih stvari (po površini) čini se da se ljudima pružila mogućnost da zavire malo i u druge svetove, i da ono što je nekada bio tabu i tajno znanje, sada počinje da pomalja svoju glavu, da se ukazuje svima, a ne samo ovima što su boravili u tajnim kanalima. Na svetlost dana izlaze knjige čiji su sadržaji u vezi sa drugim dimenzijama, forum i internet u globalu prepun je priča koje su, pretpostavljam, pre 20, 30, 50 i ne znam već koliko godina (da ne idem daleko u prošlost) bile čudne, đavolske. Sama priča o ''energiji'', koja je nailazila na veliki otpor zvanične religije, sada biva prihvaćena, sada se o njoj razmatra... Sada se kroz knjige ljudi usmeravaju na duhovni razvoj, na postizanje i očuvanje višeg nivoa svesti... Kada su religije u pitanju, oseća se i uticaj Istoka, budizma, šamanizma... Iako je veliki broj onih koji nisu spremni da prihvate te novine (a ja odovorno tvrdim da u osnovi sva učenja su ista), velika je stvar što su one uopšte i došle i što je time ljudima ukazano na nešto drugačije, pomerena im misao, pokrenuta... (pod uslovom da čovek to želi)...

Zanima me da li će te mogućnosti da se uvećavaju u narednom periodu, da li će se ljudska svet u spiritualnom smislu širiti, i kakve veze planete imaju sa otvaranjem novih ''vrata'' sa fantastičnim znanjima za nas, ljude?
 
ja mislim da je 21. vek, vek za nas da promenimo stvari koje su prethodne generacije uprskale. Nameravam da se bačim u politicke vode i da odmah prezumem Evropsku agenciju za zashtitu zivotne sredine i da sredim gluposti koje su generacije pre mene cinile za nashu dragu prirodu. A onda cu da se kandidujem za predsednika Nemacke. Vreme je da se ona pospana Angela Merkel izbaci i da zavlada partija Zelenih. Imam dosta planova ali ocekujem da ce sledece generacije biti ponosne na mene.

Ali najvishe od svega bih voleo da budem premijer Izraela i da napadnem Iraq. Uf to bi mi bio slag na torti.
 
Hahaha pa ovo ti je era tabua,odnosno riba sta ocekujes?:)
Sad si se navukla,i sad je gotovo:mrgreen:
Pa ovako,pitanje ti je jako uopsteno,a i poslacu ti neke tekstove da bi ti bilo malo razumljivije:) pa samim tim sto je ovo era riba,ljudska svest se siri,a planete koje se sporo krecu uticu na dogadjanja na zemlji i na covecanstvo....e sad,to su sve nagadjanja,ali opet zasnovana na necemu,u stvari na celu istoriju covecanstva,a i zemje,imaju itekako smisla...ljudska svest ce se sigurno siriti ''spiritualno'' jer Neprtun ulazi u ribe,i to ce obeleziti naredne generacije,ali opet posto je Pluton u jarcu,ne zemlji pocinje vec sad polako da vlada podcinjenost pojedinca vlasti....jos ako se uzme da Uran ulazi u ovna,a to je razvitak novog modernog oruzja,bice cupavo...ali meni je najzanimljivije kad pluton bude usao u ribe,nagadja se susret sa novim oblicima zivota,a to je era vodolije:)
 
Hahaha pa ovo ti je era tabua,odnosno riba sta ocekujes?:)
Sad si se navukla,i sad je gotovo:mrgreen:
Pa ovako,pitanje ti je jako uopsteno,a i poslacu ti neke tekstove da bi ti bilo malo razumljivije:) pa samim tim sto je ovo era riba,ljudska svest se siri,a planete koje se sporo krecu uticu na dogadjanja na zemlji i na covecanstvo....e sad,to su sve nagadjanja,ali opet zasnovana na necemu,u stvari na celu istoriju covecanstva,a i zemje,imaju itekako smisla...ljudska svest ce se sigurno siriti ''spiritualno'' jer Neprtun ulazi u ribe,i to ce obeleziti naredne generacije,ali opet posto je Pluton u jarcu,ne zemlji pocinje vec sad polako da vlada podcinjenost pojedinca vlasti....jos ako se uzme da Uran ulazi u ovna,a to je razvitak novog modernog oruzja,bice cupavo...ali meni je najzanimljivije kad pluton bude usao u ribe,nagadja se susret sa novim oblicima zivota,a to je era vodolije:)

Kakvi bi to bili novi oblici života?
Kada bi era vodolije trebalo da nastupi.

Ma, nema, stvarno sam se navukla. :mrgreen: Kada su u pitanju ovakve teme, ja brzo razvijem zavisnost. :)

Po ovome kako kazuješ, to opet znači da će većina ljudi biti kontrolisana, ali opet, retki pojedinci moći će da se sretnu i sa drugim dimenzijama... nekako tako... ;)

Ako grešim, oprostite, ja samo pišem vođena nekom svojom logikom, a i intuicijom... kako čujem da mi se ''odnegde'' šapuće...
 
Odakle znam:lol: novi oblici zivota....van nase planete:) ili neka evolucija...,neko bi se sad sigurno podsmehnuo,ali ljudi nisu jedini na ovoj planeti,niti su sada,a niti su bili:)tako da nista se ne zna;) uglavnom u toj simbolici.Jer Uran donosi novo,a Pluton ide do srzi....a kad je u ribama...ribe nemaju srz,one su neistrazene dubine,spoojis ta tri,i dobijes odgovor,logicno:)
Era vodolije pocinje za tacno 51 godinu,i misija moje generacije koji imamo Plutona u sco je da ocistimo sve sto nije spremno za eru vodolije...jarceve,ovnove,i tako to...sitnu ribu:mrgreen::lol:

A vecina ljudi nece biti kontrolisana,jer era vodolije predstavlja slobodu u svakom smislu:)
Era riba predstavlja spiritualno...jednobozacke vere (hriscanstvo,islam..) ali je ljudska svest jako ogranicena,sto si ti rekla tabui....a evo ti primer za eru ovna....ratovi,ratovi,i cim se zavrsila, na pocetku ere riba pojavi se Isus (slucajno???) da pomiri svet.....

Ne ne,retki pojedinci...celo covecanstvo:)....e posle ere vodolije ide Jarac....a to ce biti katastrofa.

A to da ce samo retki pojedinci moci da se sretnu sa raznim dimenzijama...paa imas razne sekte...droge:whistling::mrgreen: salim se.
 
Poslednja izmena:
Naravno da hoce:)....to je era inteligencije,slobode, nema tu rata, medjusobno,to je istrazivacka era:) ne verujem da ce biti posledica jer kolektivna svest ce biti tada najjaca:) a vidi vodolijom vladaju Uran i Saturn;) uostalom sve sto bude raspusteno,kad nastupi jarac,nema niko da mrdne;)

Tebe ovo ne interesuje zato sto si jarac,vec zbog Ve i Ma u ribama;)

A u eri jarca,cist kapitalizam,i jaka vlada koja kontrolise ceo svet.
 
Naravno da hoce:)....to je era inteligencije,slobode, nema tu rata, medjusobno,to je istrazivacka era:) ne verujem da ce biti posledica jer kolektivna svest ce biti tada najjaca:) a vidi vodolijom vladaju Uran i Saturn;) uostalom sve sto bude raspusteno,kad nastupi jarac,nema niko da mrdne;)

Tebe ovo ne interesuje zato sto si jarac,vec zbog Ve i Ma u ribama;)

A u eri jarca,cist kapitalizam,i jaka vlada koja kontrolise ceo svet.

A šta znači Ve i Ma u Ribama? :roll:

Koliko će trajati Era vodolije?
 
Hahaha pa ovo ti je era tabua,odnosno riba sta ocekujes?:)
Sad si se navukla,i sad je gotovo:mrgreen:
Pa ovako,pitanje ti je jako uopsteno,a i poslacu ti neke tekstove da bi ti bilo malo razumljivije:) pa samim tim sto je ovo era riba,ljudska svest se siri,a planete koje se sporo krecu uticu na dogadjanja na zemlji i na covecanstvo....e sad,to su sve nagadjanja,ali opet zasnovana na necemu,u stvari na celu istoriju covecanstva,a i zemje,imaju itekako smisla...ljudska svest ce se sigurno siriti ''spiritualno'' jer Neprtun ulazi u ribe,i to ce obeleziti naredne generacije,ali opet posto je Pluton u jarcu,ne zemlji pocinje vec sad polako da vlada podcinjenost pojedinca vlasti....jos ako se uzme da Uran ulazi u ovna,a to je razvitak novog modernog oruzja,bice cupavo...ali meni je najzanimljivije kad pluton bude usao u ribe,nagadja se susret sa novim oblicima zivota,a to je era vodolije:)

Cico, samo preko mog mrtvog, atletski gradjenog, muzevnog tela.

I sam si postavio vrlo kontradiktornu tvrdnju. Po tebi Pl u Jarcu cini da jedinka bude podcinjena matici, dok ti Uran u Ovnu simbolishe indiviudalizam i borbu. Vidish koliko si kontradiktoran.:dash: Nikad valjani premijer od tebe.

Inace, sta definishesh novi oblici zivota? Znash da smo mi "upoznali" bakterije sa drugih planeta? Sad bi te zgromio da mogu. Toliko me podscecash na Republikaca:rtfm:
 
Hahaha pa ovo ti je era tabua,odnosno riba sta ocekujes?:)
Sad si se navukla,i sad je gotovo:mrgreen:
Pa ovako,pitanje ti je jako uopsteno,a i poslacu ti neke tekstove da bi ti bilo malo razumljivije:) pa samim tim sto je ovo era riba,ljudska svest se siri,a planete koje se sporo krecu uticu na dogadjanja na zemlji i na covecanstvo....e sad,to su sve nagadjanja,ali opet zasnovana na necemu,u stvari na celu istoriju covecanstva,a i zemje,imaju itekako smisla...ljudska svest ce se sigurno siriti ''spiritualno'' jer Neprtun ulazi u ribe,i to ce obeleziti naredne generacije,ali opet posto je Pluton u jarcu,ne zemlji pocinje vec sad polako da vlada podcinjenost pojedinca vlasti....jos ako se uzme da Uran ulazi u ovna,a to je razvitak novog modernog oruzja,bice cupavo...ali meni je najzanimljivije kad pluton bude usao u ribe,nagadja se susret sa novim oblicima zivota,a to je era vodolije:)

A šta znači Ve i Ma u Ribama? :roll:

Koliko će trajati Era vodolije?

Objasnjenje se moze naci u jevrejskom horokopu. Oni imaju eru bika itd. Pa cu da se raspitam.
 
Cico, samo preko mog mrtvog, atletski gradjenog, muzevnog tela.

I sam si postavio vrlo kontradiktornu tvrdnju. Po tebi Pl u Jarcu cini da jedinka bude podcinjena matici, dok ti Uran u Ovnu simbolishe indiviudalizam i borbu. Vidish koliko si kontradiktoran.:dash: Nikad valjani premijer od tebe.

Inace, sta definishesh novi oblici zivota? Znash da smo mi "upoznali" bakterije sa drugih planeta? Sad bi te zgromio da mogu. Toliko me podscecash na Republikaca:rtfm:

Ja cica:lol:...:rumenka:bouuuze....ajde da probamo preko tog muzevnog,atletskog tela...Pl u jarcu,da potpuna kontrola od strane vlasti i sistema:)a Uran u ovnu,Bernarde Blacku,razvitak modernog oruzja:mazi: a ne gerila, sta si ti citao?:lol:

A el bi me zgromio:lol: I'mmm wondering....
 
Cico, samo preko mog mrtvog, atletski gradjenog, muzevnog tela.

I sam si postavio vrlo kontradiktornu tvrdnju. Po tebi Pl u Jarcu cini da jedinka bude podcinjena matici, dok ti Uran u Ovnu simbolishe indiviudalizam i borbu. Vidish koliko si kontradiktoran.:dash: Nikad valjani premijer od tebe.

Inace, sta definishesh novi oblici zivota? Znash da smo mi "upoznali" bakterije sa drugih planeta? Sad bi te zgromio da mogu. Toliko me podscecash na Republikaca:rtfm:

Smanji dozivljaj.....da ti ga ja ne smanjim..
 
Ja cica:lol:...:rumenka:bouuuze....ajde da probamo preko tog muzevnog,atletskog tela...Pl u jarcu,da potpuna kontrola od strane vlasti i sistema:)a Uran u ovnu,Bernarde Blacku,razvitak modernog oruzja:mazi: a ne gerila, sta si ti citao?:lol:

A el bi me zgromio:lol: I'mmm wondering....

jiii :per: ja mislim da je pre to da ce doci do rusjenja velikih sila usa i kine i procvat drugih. da ce doci do javnosti (jarac) neke tajne organizavije (Pl) itd. A tome ce doprineti Uran u Ovnu, jer ce se zajednica vishe nauci i razvitku posvetiti nego oruzju. Ali videcesh, samo cekaj da postanem naucnik. Ja mislim dacmo u ovome milenijumu garant 100% razviti brzinu svetlosti, ako ne za nekih 50ak godina. I teleportaciju. A zivot sa drugih prostora, smo vec upoznali, ali proricem za 60 godina prvi susret sa visokointeligentnim bicima.

Smanji dozivljaj.....da ti ga ja ne smanjim..

really? :mrgreen: on iskljucivo raste. da kucnem u drvo.
 
jiii :per: ja mislim da je pre to da ce doci do rusjenja velikih sila usa i kine i procvat drugih. da ce doci do javnosti (jarac) neke tajne organizavije (Pl) itd. A tome ce doprineti Uran u Ovnu, jer ce se zajednica vishe nauci i razvitku posvetiti nego oruzju. Ali videcesh, samo cekaj da postanem naucnik. Ja mislim dacmo u ovome milenijumu garant 100% razviti brzinu svetlosti, ako ne za nekih 50ak godina. I teleportaciju. A zivot sa drugih prostora, smo vec upoznali, ali proricem za 60 godina prvi susret sa visokointeligentnim bicima.



really? :mrgreen: on iskljucivo raste. da kucnem u drvo.

Za pedesetak godina? Nema šanse.

Mi već imamo susrete sa viskointeligentim bićima, pitanje je kada će to postati nama ''jasnije''. A pitanje je i šta to ''jasnije'' znači.

Najviše će se genetika razvijati. Da se radi na produžetku ljudskog života, na veštačkoj oplodnji, ali radiće se iz drugih razloga: da roditelji BIRAJU osobine deteta, po meni će to biti malo više mehanizovano...
Još kada sam čula da postoji mogućnost da se razviju sposobnosti (fiziološke) za život u vodi i na satelitima (zemlja će biti ugrožena, njenom ugrožavanju smo svedoci, sve to ima itekako logike), pomisih da je nama dobro.
E, a ovu temu će čitati neki naši potomci i ko zna šta će misliti o nama, kao: vidi ove pećinske ljude... :mrgreen:
Mislim da je lepo uzeti u obzir i kako će se razvijati humanost i prirodnost. To je paradoks (ali paradoksi sasvim funkcionišu): postojaće kolektivizam, a sa druge strane nestaće ovaj vid druženja. Ja to vidim kao manje emotivnu epohu iliti eru.
Šta me navodi da ovako razmišljam?
Recimo, pročitala sam pretpostavku po kojoj je kosmos naseljen mnogo inteligentnijim bićima od nas. Ok, to smo spomenuli, apsolvirali. Ja, međutim, uvek pokušavam da nađem koja je NAŠA prednost, u ovom slučaju nas, Zemljana, u odnosu na njih. I tu govore nešto ovako: da smo mi u prednosti jer mi imamo koliku-toliku individualnost, a oni funkcionišu na principu grupa, slično pčelinjoj košnici, u kojoj je sve skladno, svako zna i ispunjava svoje obaveze, vlada blagostanje i ljubav, ali... nešto fali? Da! Pogodite šta... Taj osećaj posedovanja vlastite ličnosti, ne samo pripadanje kolektivu.

Time ja dolazim do odgovora na sopstveno današnje pitanje: šta je prednost vremena u kom živimo?

Zato što imamo individualno dovoljno jako da ga osetimo, a sa druge strane, određeno drugim faktorima, za one sa višim stepenom svesti, individualnost koja može da doprinosi kolektivnom, pa i kolektivnom osvešćivanju.

Ne ostaje nam ništa drugo nego da radimo na sebi, da unapređujemo vlastite sisteme i da ta znanja i iskustva delimo i prenosimo drugima. Mislim da je to neki najbolji, najplemenitiji i najuzivšeniji smisao.
Pod ovim, svakako, podrazumevam samo POZITIVNE VIBRACIJE.
 
jiii :per: ja mislim da je pre to da ce doci do rusjenja velikih sila usa i kine i procvat drugih. da ce doci do javnosti (jarac) neke tajne organizavije (Pl) itd. A tome ce doprineti Uran u Ovnu, jer ce se zajednica vishe nauci i razvitku posvetiti nego oruzju. Ali videcesh, samo cekaj da postanem naucnik. Ja mislim dacmo u ovome milenijumu garant 100% razviti brzinu svetlosti, ako ne za nekih 50ak godina. I teleportaciju. A zivot sa drugih prostora, smo vec upoznali, ali proricem za 60 godina prvi susret sa visokointeligentnim bicima.



really? :mrgreen: on iskljucivo raste. da kucnem u drvo.

E Bernarde,nemoj da te ja kucnem jednom,pa nece da raste vise.dobro

Ne verujem da ce biti procvat sila,vec jedna organizacija,jer premala ce biti ova Zemlja za vise od jedne,a Uran u ovnu,zna se sta je Uran,i zna se ko je ovan,to samo moze dati oruzje,i ne lupetaj vise,kakav naucnik i teleportacija...a ja ti kazem da cemo se susresti,i ne moraju to biti visokointeligentna bica,Vulkanci,j.bt nisu ovo zvezdane staze,sta ce biti e stvaarno ne znam.
 
Zar nismo vec usli u Eru Vodolije? :think:

ali opet posto je Pluton u jarcu,ne zemlji pocinje vec sad polako da vlada podcinjenost pojedinca vlasti....jos ako se uzme da Uran ulazi u ovna,a to je razvitak novog modernog oruzja,bice cupavo...

Da, Stojanovic je o tome pisao, on smatra da ce doci do rata 2011-2012, kada se napravi kvadrat Urana i Plutona... :think:

ali meni je najzanimljivije kad pluton bude usao u ribe,nagadja se susret sa novim oblicima zivota

:lol:
 
Zar nismo vec usli u Eru Vodolije? :think:


Ne,bar ja mislim da nismo, po ovom mom ulazimo tacno 2060.:)
Da, Stojanovic je o tome pisao, on smatra da ce doci do rata 2011-2012, kada se napravi kvadrat Urana i Plutona... :think:

E da,to ce biti najgadnije,Na prvim stepenima ovna,i na prvim stepenima jarca,ali baas gadno pogotovo kad se poklope egzaktno...neizbezno.samo da nas ne bombarduju:lol:

:lol:

:lol::bye:
 
Poslednja izmena:

Back
Top