Zar ne moze bez droge i alkohola?????

to je tragedija , i svi mi se mozemo osecati krivim zbog toga i ostalih slucajeva, bas danas mi je zena pricala kako je jedan mladi covek krao maslinovovo ulje i prodavao ga samo da bi imao za drogu .TO JE ZALOSNO I TRAGICNO,dali se ikako moze pomoci tim ljudima?Moramo biti svesni da to nerade samo mladi ,nazalost...........i gde je tome kraj?
 
Iskreno, ne sažaljevam takve slučajeve... Ako neko ne zna šta je loše za njega i ne zna da stane, onda s njim nešto nije u redu... Mog druga su navukli na drogu (heroin) i bio je odvratan (u svakom smislu) i bio je dosta samo jedan trenutak da shvati šta je imao i šta ima... Bez ičije pomoći je prestao... Eno ga, radi u jednoj uglednoj firmi na solidnom radnom mestu...
 
Imam sasvim dovoljno godina da bih mogla da razlikujem kada je neko udaren kolima,pretucen ili izboden. A mozda i jeste dobio infarkt kao rezultat onoga sto je na zalost kombinovao???
To se nije desavalo u operi, vec kod Dunavskog parka na putu za tvrdjavu. A videla sam i drustvo koje je bilo sa njim ni oni nisu izgledali kao hor Beckih decaka.
Kako god glupo je izgubljen jedan mlad zivot.
 
Nema kraja. Mislim da nema pomaka dok takvi ljudi sami ne skontaju šta rade, niko ih ne može naterati da prekinu dok oni to ne odluče ili dok tako, ne osvanu ispred nekog ulaza... Samo me zanima odakle im ideja da počnu uopšte sa takvim "sportom"?!
pocnu oni jako svjesni u toga u sto ulaze, nije ovo sredji vijek sa spaljivanjem informacija, ali ne razmisljaju dalje od nocas
ako uopste
jedino mi moze biti zao sto su se rodili, za smrt su sami krivi
 
Ne treba bas uvek govoriti da je doticni sam kriv za to sto se desilo i gotovo.Naravno,jeste on kriv,ali nije i iskljucivi krivac.Krivi su pre svega oni sto iskoristavaju tu mladez i diluju im drogu,e sada zasto se ovi hvataju u tu zamku posebna je prica.Ovde kod nas vazi neko opsteprihvaceno misljenje da je ok ponekad popusiti marihuanu i da su kao to svi radili,a da ne valja petljati se sa teskim drogama.Greska.Lake droge uvek vuku ka tezim,retko kada ne postoji ta uzrocna veza.Uvek ce doticni kada vec postane "iskusan" u "degustaciji" marihuane zeleti da nadje neki novi "feeling" kako to oni govore i zelece da bar malo proba tezu drogu jer ce mu marihuana delovati slabom.
Sto se tice alkohola i njegovog preteranog konzumiranja,ni tu se ne treba previse cuditi,jer se odavno proturaju teze da su Srbi veseljacki narod koji voli da potegne iz flase sa ili bez razloga.To nam serviraju i preko svih mogucih medija.A svako voli da se nekom prijatelju pohvali kako se onomad "ekstra napio" i doziveo nezaboravan provod.A sa vecim brojem takvih "provoda" vec se stvara navika.Kao da se covek ne moze dobro provesti bez alkohola ili eventualno sa jednim picem.Ako je za to potreban alkohol,onda to dovoljno govori o nesigurnosti takve licnosti.
 
jednom rijecju - nije kriv jer je povodljiv
16k3pzb.gif
 
Ne treba bas uvek govoriti da je doticni sam kriv za to sto se desilo i gotovo.Naravno,jeste on kriv,ali nije i iskljucivi krivac.Krivi su pre svega oni sto iskoristavaju tu mladez i diluju im drogu,e sada zasto se ovi hvataju u tu zamku posebna je prica.Ovde kod nas vazi neko opsteprihvaceno misljenje da je ok ponekad popusiti marihuanu i da su kao to svi radili,a da ne valja petljati se sa teskim drogama.Greska.Lake droge uvek vuku ka tezim,retko kada ne postoji ta uzrocna veza.Uvek ce doticni kada vec postane "iskusan" u "degustaciji" marihuane zeleti da nadje neki novi "feeling" kako to oni govore i zelece da bar malo proba tezu drogu jer ce mu marihuana delovati slabom.
Sto se tice alkohola i njegovog preteranog konzumiranja,ni tu se ne treba previse cuditi,jer se odavno proturaju teze da su Srbi veseljacki narod koji voli da potegne iz flase sa ili bez razloga.To nam serviraju i preko svih mogucih medija.A svako voli da se nekom prijatelju pohvali kako se onomad "ekstra napio" i doziveo nezaboravan provod.A sa vecim brojem takvih "provoda" vec se stvara navika.Kao da se covek ne moze dobro provesti bez alkohola ili eventualno sa jednim picem.Ako je za to potreban alkohol,onda to dovoljno govori o nesigurnosti takve licnosti.

Bunch of c**p... -.-

Našuketao si se, samo tako... Kao Maxim po diviziji... (:
 
Bunch of c**p... -.-

Našuketao si se, samo tako... Kao Maxim po diviziji... (:

A zasto mislis tako?Mislis da to nije istina?Pogledaj na primer samo broj saobracajnih nesreca i smrtnih ishoda,a sta mislis da su svi vozili trezni?Svi vole da piju,a vole i da voze,pa to ne moze dobro da zavrsi.Sad,drugo je sto je to "po Srpski".Za drogu tek da ne pricam.
Treba jasno razgraniciti neke stvari,sta valja a sta ne i kakve su posledice pre svega.Naravno da ne mislim da je neko od nas kriv za tog nesrecnika,ali nemojte me bukvalno shvatati.Valjda vam je jasno da sam mislio na nase celo drustvo i okruzenje u kojem zivimo.A po koriscenju porocnih sredstava smo prva ili druga zemlja u Evropi a po broju stanovnika i to narocito mladih smo daleko od te pozicije.Pa da li je to normalno?Sve sto na zapadu odbacuju,mi prihvatamo.
 

Back
Top