che guevara

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
32.552
citam nesto hectorijusa naseg kolegu forumasa pa mi pade na pamet ernesto.
kakav je on bio revolucionar i kakav bi svet danas bio da ga pre skoro pola stoleca nije uhvatio onaj hrvatski oficir u boliviji. od tada do danas njegovo ime se u celom svetu osim u usa izgovara uz velika postovanja. verovatno je to i zasluzio.
 
Htela sam da stavim temu "ko je bio ce gevara"ali vidim da si ti vec stavio temu na taj fazonali steta sto nema zainteresovanih da odgovore.Htela sam da saznam ko je on bio,kakav je bio,pa sam procitala knjigu u kojoj je predstavljen kao heroj,ali nakon toga sam na netu procitala i naslove "ce ubica,manijak.."tako da me zanima ako ima bolje obavestenih ili istoricara da napisu kako oni vide Cea.
 
citam nesto hectorijusa naseg kolegu forumasa pa mi pade na pamet ernesto.
kakav je on bio revolucionar i kakav bi svet danas bio da ga pre skoro pola stoleca nije uhvatio onaj hrvatski oficir u boliviji. od tada do danas njegovo ime se u celom svetu osim u usa izgovara uz velika postovanja. verovatno je to i zasluzio.

Jeli ime hrvatskog oficira ili ime ovog Che-de. :think:
 
citam nesto hectorijusa naseg kolegu forumasa pa mi pade na pamet ernesto.
kakav je on bio revolucionar i kakav bi svet danas bio da ga pre skoro pola stoleca nije uhvatio onaj hrvatski oficir u boliviji. od tada do danas njegovo ime se u celom svetu osim u usa izgovara uz velika postovanja. verovatno je to i zasluzio.


6616_1186157381048_1441690310_30519924_7340772_n.jpg


sve je to kao sto vidis komercijala... Nije on bio nikakav veliki revolucionar, jednostavno levicarima treba nekakav njihov heroj ili sta li vec. Covek nije bio nista posebno. Mada recimo podseca na onu nasu vucibatinu Zikicu Jovanovica. ( isao u tudje zemlje da silom namece komunizam drugim narodima )
 
Za sta se on borio?Koliko sam shvatila iz knjige borio se za ravnopravnost,za napredak,slobodan zivot,nije bio lopov i uzimao od sirotinje-to sam na osnovu teksta iz knjige shvatila,zrtvovao je svoj zivot za svoju viziju,ali kakva je to vizija tacno bila?Posto je zastupao marksisticke ideje zna li iko detaljnije sta se pod tim podrazumeva(mlada sam da bih znala Marksa,pa bolje da pitam).Mislim da nije isao da namece drugima nesto,vec da se bori za svoje ideje,dao je zivot za to,a to je velika stvar,neko bi rekao da je bio gladan borbe,krvi,da je mogao da uziva a on je stalno ratovao.Nekako bih vise volela da verujem da je bio vizionar u bolje sutra nego krvolocnik,ako ima poznavaoca lika i dela Cea neka kazu svoje misljenje.
 
citam nesto hectorijusa naseg kolegu forumasa pa mi pade na pamet ernesto.
kakav je on bio revolucionar i kakav bi svet danas bio da ga pre skoro pola stoleca nije uhvatio onaj hrvatski oficir u boliviji. od tada do danas njegovo ime se u celom svetu osim u usa izgovara uz velika postovanja. verovatno je to i zasluzio.

6616_1186157381048_1441690310_30519924_7340772_n.jpg


sve je to kao sto vidis komercijala... Nije on bio nikakav veliki revolucionar, jednostavno levicarima treba nekakav njihov heroj ili sta li vec. Covek nije bio nista posebno. Mada recimo podseca na onu nasu vucibatinu Zikicu Jovanovica. ( isao u tudje zemlje da silom namece komunizam drugim narodima )



ма какви амери.....ено Пољаци забрањују мајице са његовим ликом,могућ и затвор до три године...
 
Gledala sam na TV kako jadan mladi Amerikanac kaze onaj koji je za one domoljub za ove je terorista, tako je i Che Guevara za americka shvatanja bio tipicni terorista. Meni osobno je on faca (fizicki, prelijep je bio, savrsen za glumca :heart:) ali je bio ekstremni komunista koji je obozavao Staljina, to ga je i kostalo zivota na zalost.
 
citam nesto hectorijusa naseg kolegu forumasa pa mi pade na pamet ernesto.
kakav je on bio revolucionar i kakav bi svet danas bio da ga pre skoro pola stoleca nije uhvatio onaj hrvatski oficir u boliviji. od tada do danas njegovo ime se u celom svetu osim u usa izgovara uz velika postovanja. verovatno je to i zasluzio.

hm. mozemo samo da nagadjamo.

i sta, hektorijusu je idol Che?

:)
 
Htela sam da stavim temu "ko je bio ce gevara"ali vidim da si ti vec stavio temu na taj fazonali steta sto nema zainteresovanih da odgovore.Htela sam da saznam ko je on bio,kakav je bio,pa sam procitala knjigu u kojoj je predstavljen kao heroj,ali nakon toga sam na netu procitala i naslove "ce ubica,manijak.."tako da me zanima ako ima bolje obavestenih ili istoricara da napisu kako oni vide Cea.


Kratko i jasno sve pise na wikipedia hrvatski :)

http://hr.wikipedia.org/wiki/Che_Guevara
 
Htela sam da stavim temu "ko je bio ce gevara"ali vidim da si ti vec stavio temu na taj fazonali steta sto nema zainteresovanih da odgovore.Htela sam da saznam ko je on bio,kakav je bio,pa sam procitala knjigu u kojoj je predstavljen kao heroj,ali nakon toga sam na netu procitala i naslove "ce ubica,manijak.."tako da me zanima ako ima bolje obavestenih ili istoricara da napisu kako oni vide Cea.

Che Guevara......Argentinski lekar, levicar, avanturista...

Polozio je zivot za ono u sta je verovao. U socijalnu pravdu medju ljudima.

Nije se zadovoljio novcem i zemljskim uzivanjima (bio je lekar iz bogate porodice).

Osatvio je sve i otisao na Kubu da se bori za svoje ideale.

Zeleo je nesto vise od novca.

I Bog mu je uslisio molbu: podario mu je legendu i besmrtnost....
 
citam nesto hectorijusa naseg kolegu forumasa pa mi pade na pamet ernesto.
kakav je on bio revolucionar i kakav bi svet danas bio da ga pre skoro pola stoleca nije uhvatio onaj hrvatski oficir u boliviji. od tada do danas njegovo ime se u celom svetu osim u usa izgovara uz velika postovanja. verovatno je to i zasluzio.

Па веројатно данас би био нешто налик на Фидела Кастра.А још веројатније је да није погинуо никад не би био толико славан.
 

Back
Top