SAD ili Rusija?

SAD ILI RUSIJA?

  • SAD

  • RUSIJA


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Rusija naravno. Bio sam dvaput i utisci su fenomenalni.
Voleo bih i da odem u Ameriku, imam dosta rodjaka u Njujorku i Detroitu.
A ti dado, ne lardaj, nego istusiraj se, dzabe ti lazan nik, osecas se mnogo. :lol:
 
Kada bi nam obe drzave ponudile stratesko ekonomsko, vojno i diplomatsko partenrstvo koga bi ste izabrali i zasto?

Ja bih Amere jer su mnogo jaci i imaju mnogo vise para !

ja bih rusiju,oni imaju ogromne zalihe gasa,preko 60% svetskih rezervi gasa posle novih otkrica na severu sibira,a i njihov juzni tok prolazi kroz srbiju,oni su gazde u pola srpskih preduzeca,nisu,mislim da je dovoljno
 
Русија.
Што?

Зато што нећу да ми американци продају руски гас и препродају руске кредите.
Ако морам да се задужујем код Руса и кинеза то ћу да чиним директно.

У осталом то ради и Америка:)
 
Posle godinu dana u Americi mogu iz licnog iskustva da vam kazem da je ova zemlja u zalasku, ne bas na samrti ali vise nece biti ono sto je bila, bice nesto drugo veoma brzo. Amerika nema dovoljno moci, ni vojne, ni ekonomske da odrzi americki standard. Oni koji kontrolisu kapital lagano se sele na sever ka Kanadi dok se centralnoamericke nacije probijaju u samu Ameriku. Bez obzira na nuklearni arsenal , da bi se kontrolisala tudja teritorija, potrebno je ljudstvo, a amerikanaca koji su spremni da ginu po Iraku,Avganistanu itd. ima sve manje. Sa druge strane u Evroaziji desava se velika promena. U Rusiji, Kini i Indiji su konacno shvatili kako se racuna koeficijent moci. Svih 500 miliona evropljana se verovatno pitaju da li ce Rusija da ih skine sa aparata za odrzavanje zivota (energije). Sada im je jasno da Ruse nece ubediti dolarom koji je zavrsio karijeru. Amerika ce ostati po strani, iznemogla i napustena. Karte se od skoro crtaju na Istoku. Eto to je moje misljenje.
 
Rusija , koja ima gomilui problema, se i te kako vraca u sedlo . Al na jedan novi nacin .
Naravno za to treba vremena .
Amerika je 4 rajh u jesen 1944 godine .
Ne treba bitri rusofil ... dovoljno je slediti logiku i zdrav razum .
 
Posle godinu dana u Americi mogu iz licnog iskustva da vam kazem da je ova zemlja u zalasku, ne bas na samrti ali vise nece biti ono sto je bila, bice nesto drugo veoma brzo. Amerika nema dovoljno moci, ni vojne, ni ekonomske da odrzi americki standard. Oni koji kontrolisu kapital lagano se sele na sever ka Kanadi dok se centralnoamericke nacije probijaju u samu Ameriku. Bez obzira na nuklearni arsenal , da bi se kontrolisala tudja teritorija, potrebno je ljudstvo, a amerikanaca koji su spremni da ginu po Iraku,Avganistanu itd. ima sve manje. Sa druge strane u Evroaziji desava se velika promena. U Rusiji, Kini i Indiji su konacno shvatili kako se racuna koeficijent moci. Svih 500 miliona evropljana se verovatno pitaju da li ce Rusija da ih skine sa aparata za odrzavanje zivota (energije). Sada im je jasno da Ruse nece ubediti dolarom koji je zavrsio karijeru. Amerika ce ostati po strani, iznemogla i napustena. Karte se od skoro crtaju na Istoku. Eto to je moje misljenje.

Pa sto si onda jos u Americi.............mislim sto ne zapalis na vreme za Aziju:think:
 
'' Нас Русе са Словенима не треба ништа да разједињује – писао је Достојевски. – Постоје две Србије: Србија горњих слојева - ватрена и неискусна, која још није живела и стварала, али већ са партијама и са интригама које понекад достижу такве размере каквих нема ни код већ политички развијених и већих нација. Упоредо са том Србијом постоји и – Србија народна која баш Русе сматра својим спасиоцима и браћом, а руског цара својим сунцем, она Србија која воли Русе и која им верује. И на крају ћу рећи: неће много времена проћи и јавиће се спасоносна реакција, јер су већина Срба ватрени патриоти. Они ће се сетити Руса који су дали живот за њихову земљу… Велики руски дух ће оставити своје трагове у њиховим душама, а из руске крви која је проливена у Србији израшће и српска слава. И Срби ће се уверити да је руска помоћ била несебична и да Руси гинући за Србију нису имали намеру да је освајају.''


 
steta sto anketa nije javna. postoje dva razloga koji bi uticali na rezultat,
prvi, klonovi se ne bi bas pojavljivali u tolikom broju [moja pretpostavka]
drugi, neke b iverovatno bilo stid [ponovo moja pretpostavka]

SAD 14 24,56%
RUSIJA 43 75,44%
 
Kada bi nam obe drzave ponudile stratesko ekonomsko, vojno i diplomatsko partenrstvo koga bi ste izabrali i zasto?

Ja bih Amere jer su mnogo jaci i imaju mnogo vise para !

Па, што нас питаш, када знаш кога би изабрали,
а и ми знамо кога би ти :rtfm:
једино :think: не би било лоше да се изјасне ови што
су прогласили ону "државу" које нема,
да утврдимо да ли им је Русија милија ..:zcepanje:

.
 
B92 Biz Vesti Svet

Rekordne devizne rezerve Rusije
08:41 | Izvor: Tanjug
Moskva -- Ruske rezerve deviza i zlata krajem septembra uvećane su za 2,6 milijardi na 425,1 milijardu dolara.
Ostvarena visina ruskih zlatno-deviznih rezervi je nov rekord za period od kada Centralna banka redovno objavljuje ove podatke. Ruske devizne rezerve, koje su treće po veličini u svetu, od početka godine, kada su bile na nivou od 303,7 milijardi dolara, do sada su uvećane za 39,97 procenata.

Rusija je uvećala svoje rezerve sa 12 milijardi dolara koliko su iznosile 1998. godine pre svega zahvaljujući ogromnom prihodu od nafte i gasa.

Prema podacima agencije Blummberg, Kina poseduje najveće devizne rezerve u svetu, koje su krajem juna iznosile 1,3 biliona dolara, a sledi Japan s 892,76 milijardi dolara deviznih rezervi.



Ne javljaj se vise propalice.
:bye:

dakle drze rezerve u dolarima. :D a ameri ih istampaju hiljade milijardi kad god pozele :D
 

Back
Top