Vanredno skolovanje

miguel81

Početnik
Poruka
12
Pozdrav svima

Upisao sam vanredno srednju saobracajnu skolu u Beogradu,imam 5 ispitnih rokova i maksimalno mogu da polazem 6 ispita odjednom.
Dali neko zna koliko ispita imam ukupno,dali za neki predmet ima vise puta da se izlazi i polaze ili jednom?
Takodje me zanima dali kad prijavim jedan ispit mogu da resim celu knjigu odjednom ili to ide po lekcijama nekako.
Nije mi jasno jer skola mi nije dala nista opsirnije o tome,samo sta treba od dokumenata i koliko kostaju ispiti itd...
Inace je trogodisnja ,obrazovni profil vozac motornih vozila...
Ako hoce neko da mi pojasni celu stvar bio bih veoma zahvalan na pomoci:)
 
Raspitaj se u skoli, moraju da ti kazu. Moras tacno da znas broj predmeta koji polazes. Kad sam polagao 4 ti stepen nikad nisam morao da ucim celu knjigu, sve ti profe kazu, nauci to i to i kraj, u principu lakse nego u redovnoj skoli, fizicko mi samo upisao ocenu a praksu mi samo overio prijatelj, nisam ni isao, lako je, samo napred, ispiti se polazu vecinom vikendom, izvlacis papirice sa pitanjma i vecinom ti profesori najave koja ce pitanja doci u obzir. Ako te jos nesto zanima pitaj..... Ja sam isao srednju ekonomsku ali polaganje je polaganje........
Knjigu polazes celu, ja sam npr imao racunovodstvo i usmeno i pismeno, teorija i zadaci.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav zanima me dali sam ja obavezan da idem na neka predavanja,jer ja nemogu da idem jer putujem po Evropi,vozim kamion.
Tako da bih ja ucio na putu i kad imam slobodno samo prijavio ispit i to je to.
E sad ako imam 14 predmeta a fizicko nemam jer imam 27 god za starije od 20god ne polaze se .
Ako imam 5 rokova a 14predmeta ,zanima me koliko puta izlazim na primer na ispit dok ne resim godinu iz nekog predmeta npr?
Evo spisak predmeta koje polazem;
1.Srpski
2.Engleski
3.Istorija
4.Geografija
5.Muzicka umetnost
6.Matematika:dash:
7.Informatika
8.Fizika
9.Hemija
10.Tehnologija materijala
11.Motorna vozila
12.Tehnicko crtanje
13.Prakticna nastava (prakse nema tako su mi rekli,a i da ima ja vec radim kao vozac)
14.Gradjansko vaspitanje

Pise ovako na papiru sto sam dobio; Ispitni rokovi u jednoj godini su ;oktobarski,januarski,aprilski,junski i avgustovski.
U jednom ispitnom roku moze se polagati maksimalno 6 ispita.

E sad ako ja prijavim npr za oktobar ;
1.Engleski
2.Istoriju
3.Geografiju
4.Muzicki
5.Gradjansko
6.motorna vozila

jel to znaci da ako polozim da sam ih resio za celu godinu ili moram opet da izlazim koji put?:dontunderstand:namerno sam te predmete odabrao jer sam vec sad naucio 70%gradiva,a Eng znam jer sam bio 12 god u Engleskoj.

Nije mi jasno koji predmet se polaze usmeno a koji pismeno od gore navedenih?
Pise da je usmeni ispit 800,00rsd , a ispit sa pismenim je 900 rsd

Hvala lepo na pomoci ,pozdrav od mene...:)
 
Pozdrav zanima me dali sam ja obavezan da idem na neka predavanja,jer ja nemogu da idem jer putujem po Evropi,vozim kamion.
Tako da bih ja ucio na putu i kad imam slobodno samo prijavio ispit i to je to.
E sad ako imam 14 predmeta a fizicko nemam jer imam 27 god za starije od 20god ne polaze se .
Ako imam 5 rokova a 14predmeta ,zanima me koliko puta izlazim na primer na ispit dok ne resim godinu iz nekog predmeta npr?
Evo spisak predmeta koje polazem;
1.Srpski
2.Engleski
3.Istorija
4.Geografija
5.Muzicka umetnost
6.Matematika:dash:
7.Informatika
8.Fizika
9.Hemija
10.Tehnologija materijala
11.Motorna vozila
12.Tehnicko crtanje
13.Prakticna nastava (prakse nema tako su mi rekli,a i da ima ja vec radim kao vozac)
14.Gradjansko vaspitanje

Pise ovako na papiru sto sam dobio; Ispitni rokovi u jednoj godini su ;oktobarski,januarski,aprilski,junski i avgustovski.
U jednom ispitnom roku moze se polagati maksimalno 6 ispita.

E sad ako ja prijavim npr za oktobar ;
1.Engleski
2.Istoriju
3.Geografiju
4.Muzicki
5.Gradjansko
6.motorna vozila

jel to znaci da ako polozim da sam ih resio za celu godinu ili moram opet da izlazim koji put?:dontunderstand:namerno sam te predmete odabrao jer sam vec sad naucio 70%gradiva,a Eng znam jer sam bio 12 god u Engleskoj.

Nije mi jasno koji predmet se polaze usmeno a koji pismeno od gore navedenih?
Pise da je usmeni ispit 800,00rsd , a ispit sa pismenim je 900 rsd

Hvala lepo na pomoci ,pozdrav od mene...:)

Mi smo vecinu radili usmeno... Pismeno i usmeno se polazu oni predmeti iz kojih imas zadatke (fizika, hemija, matematika, engleski). Nemas nikakva predavanja, mozes otici na konsultacije, uhvatis profu na skolskom odmoru. Ako npr dobijes iz geodrafije 4 ti si to zavrsio i nemoras vise da ucis. Sam biras sta ces polagati, ne postoji obavezan redosled.
 
video sam ovu temu pa reko da se raspitam za necije misljenje ...ovako ,trenutno idem u masinsku skolu ,IV steoen smer i sad sam cetvrta godina tj zadnja ,redovno sam isao znaci nisam padao godine niti nista ,ali od pocetka ove skolske godine imam bas dosta porodicnih problema i psihicki sam otisao u p.m. pa sam i nabiflao i dosta izostanaka ...nisu to jos nikakve opomene ,mogao bih da ih opravdam ali mi je toliko vise dosadilo da idem u skolu da je to strasno ...ja jesam lenj i mrzi me da ucim ,prolazio sam jako dobar stalno oko 3,50 prosek ,ali kad sebi zacrtam da cu nesto da ucim ,tad to i naucim ...posto mi se smucilo redovno svaki dan da idem u skolu ,palo mi je na pamet da upisem redovno ili se prebacim (ne znam kako to ide) i da zavrsim ovu cetvrtu godinu na vreme kad i moje odeljenje ,a mozda cak i pre ...ne znam ,to mi se ne cini lose jer bi imao puno vise slobodnog vremena koje bih mogao da iskorisitim za nesto drugo korisno ...ovako krenem iz kuce oko 10-pola 11 ujutru a dodjem uvece najkasnije oko 7 ,nekad 5-pola 6 ...i ceo dan mi prodje u skoli nemam vremena ni za sta drugo ...pa sad ne znam da li da prelazim na vanredno ili da ostajem na redovnom ? ako ostanem mislim da cu da poludim :)
 
ljudi pomagaj te molim vas!!:(
upisao sam vanredno cetvrti stepen i iz istorije imam da naucim 26 lekcija za razliku prve godine,ima li nekog da ima belesske ili nesto bilo sta a da mu je pomoglo:worth:
ako ima molim vas posaljite mi na melj cu broj da vam dam,pa da se cujemo ,bilo sta..molim vas!!!!:dash::dash::dash::dash::worth::sad2::sad2:
 
ljudi pomagaj te molim vas!!:(
upisao sam vanredno cetvrti stepen i iz istorije imam da naucim 26 lekcija za razliku prve godine,ima li nekog da ima belesske ili nesto bilo sta a da mu je pomoglo:worth:
ako ima molim vas posaljite mi na melj cu broj da vam dam,pa da se cujemo ,bilo sta..molim vas!!!!:dash::dash::dash::dash::worth::sad2::sad2:

pa koristis obican udzbenik iz istorije, izvuci beleske

ako nemas udzbenik, pozajmi iz skolske biblioteke ili nadji lekcije na internetu (vikipediji)

sledeci put uci redovno, a ne pred ispitni rok ;)

p.s. javi koju si ocenu dobio ;)
 
koliko znam to je izvodljivo mozda samo ako je uspeh izuzetan pa se onda izlazi u susret. ukoliko je neko zainteresovan za privatnu medicinsku skolu i hoce brzo da zavrsi proces prekvalifikacije i dokvalifikacije, toplo preporucujem Skolu za medicinu i estetiku u Beogradu. za razliku od ostalih gde se placa upis po godini, ovde se placa ispit razlike i matura. brze se zavrsi a profesori su odlicni i puni razumevanja. akcenat je na strucnim predmetima, tako da se sigurno nece desiti da neko iz istorije mora da nauci 26 lekcija. nije da potcenjujem, ali jednog fizioterapeuta nece pitati za detalje oko izbijanja ustanka, ali ce gledati da li zna da primeni terapiju. nadam se da ce nekome ovi moji komentari pomoci da stekne obrazovanje koje je hteo. pozdrav.
 
Da li osoba koja upisuje vanrednu skolu mora biti starija od 17 godina ili da ima punih 17.
Ja idem u srednju muzicku i medicinsku i medicinska mi je dosadila, profesori su zahtevni, nemaju razumevanja, itd. a muzička mi ide super, cak i idem na takmičenja.
Ali ne bih da se potpuno odreknem Medicinske, pa sam razmisljao o vanrednom školovanju. Sada imam nepunih 17, 17 punim za oko mesec dana. Je l moram imati 17 ili 18 da bih u Medicinskoj prešao vanredno? Ako neko zna jos nesto vezano za vanredno školovanje neka mi odgovori.
 
Da li osoba koja upisuje vanrednu skolu mora biti starija od 17 godina ili da ima punih 17.
Ja idem u srednju muzicku i medicinsku i medicinska mi je dosadila, profesori su zahtevni, nemaju razumevanja, itd. a muzička mi ide super, cak i idem na takmičenja.
Ali ne bih da se potpuno odreknem Medicinske, pa sam razmisljao o vanrednom školovanju. Sada imam nepunih 17, 17 punim za oko mesec dana. Je l moram imati 17 ili 18 da bih u Medicinskoj prešao vanredno? Ako neko zna jos nesto vezano za vanredno školovanje neka mi odgovori.

Mislim da moraš
 

Back
Top