Evo oglasa pa prokomentarisite

srbijadamus

Primećen član
Poruka
661
Priredite nesto novo i jos nedozivljeno samo za vas profesionalni kuvar ,sa preporukama . Kuva samo za vas ,romanticne vecere ,nesto za drustvo ,ili posebne i specijalne prilike ekstra diskretno i profesionalno najvise za 8 osoba . Poznajem sve vrste kuhinja od klasicne francuske do Aziskih . Odlicno poznajem vina . Jedinstvena sansa da omogucite sebi ono sto je dostupno samo na zapadu . Osecajte se kao kraljevi .
Vase je da pobedite na aukciji ,zivim u Novom Sadu voljan sam da uz placene troskove puta otputujem bilo gde na teritoriji Srbije .
Iskoristite jedinstvenu priliku da za vas i vama drage licno kuva profesionalac .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne znam šta bi trebalo da komentarišemo?Ovo će moderatori verovatno prebaciti na oglase, i tako će to prokomentarisati.

Ja samo mogu da prokomentarišem da je malo 8 osoba za koje bi kuvao.Ko će,npr. iz Rume da ti plati put,i tvoj rad,da bi mu spremio večeru za osmoro?Ili iz nekog još udaljenijeg mesta? Postoji valjda neka jeftinija varijanta.

Ali,ja ti želim svu sreću,jer ti očigledno očajnički treba posao.Prvo ono sa peglanjem,pa ajvar, pa sada kuvanje....Držim ti palčeve.
 
Pa ovako, ako te angažuje neki kulinarski znalac a ti ne ispuniš obećanje dato u oglasu, možeš da očekuješ da ti neko kosti polomi. Drugo su ovi turbo dizel bogataši koji su u inostranstvu uglavnom konzumirali zatvorsku hranu a kavijar jedu kašikom.
Drugo jedan expert , dobar kuvar UVEK UVEK i sad kada je kriza može naći dobro plaćen posao u Bg a i u NS bez poblemu uz sasvim dobro finansijsku naknadu. Preporuke su kod nas promašena stvar, recimo na zapadu ih retko ko priznaje znajući za našu veštinu maniplulacije, laži i falcifikata. Drugo je to kada udješ u tzv. fisoko društvo, pa od usta do usta krene priča.
Dalje gde ćeš da nadješ sve potrebne sastojke za odredjene specijalitete.Jer logično je da ako te neko angažuje , plati to debelo, onda hoće i da proba nešto egzotično. Recimo gde ćeš da nadješ pekinšku patku koja se gaji u Kini, na poseban način, veoma specifičnog ukusa. Ovo što se danas jede u našim kin restoranima Kinu videlo nije ni na razglednici. Sledeće začini gde ćeš nabaviti nuc namom recimo čuveni vijetnamski začin nezaobilazan začin za riblje specijalitete. Ili gde ćeš kupiti skakavce specijalitet u Kini i Hong Kongu.
Ima još mnogo toga al me mrzi da pišem, još samo na kraju sad je sezona i u CG naše dobre kuvare dobro plaćaju, i uglvnom rade po malo boljim restoranima, tako da u Bg imaš mesta ihaj za posao i ovo ti je pravi trenutak da se dokažeš ako želiš:bye:
 
Tanja posle ovakvog komentara da sam ja dala oglas otiosla bi vene da prerezem, ili bi mi u najboljem slucaju pozlilo. Ako si ti u pravu onda svi oni koje sam sretala radeci ketering za druge treba da se lincuju jer su pare i pare bacili na sampanjce, tone i tone cveca a da ne kazem da se Janci bavi ledenim skulpturama, zar to neko placaaaaaaaaaaaaaa... A koliko znam i ona placa oglase. To sto smo mala i primitivna zemlja ne znaci da nema snobova koji mogu to sebi priusti i plati... A drugo, profesionalni kuvari na moru hahahahahha pa naravno moze da ide i da zaradi dobro ali da pravi ceo dan sopske i vrti pljeske na rostilju jer i tamo sigurno imaju stalne kuvare , a pored tih kuvara moze da budes samo sudopera preko leta ili pomocni kuvar u najboljem slucaju... Ovako meni je ovo sasvim inovativno... Jer vidi , promenila sam masu poslova i znam da samo na par mesta sam imala odresene ruke i slobode da ja radim sta hocu, kako hocu i da stvaram, da kuvam a ne da kasapim, budzim i da mi ne dolazi gazdrica da mi zabiberi ili dosoli zato sto ona tako voli. A u pravim restoranima sefovi ostaju po skoro celi radni vek , i oni kreiraju ukuse , odredjuju stil restorana i drze musterije . Sta znam, mozda ja pogresno gledam na stvari, ali cinimi se da ne mora da znaci da je i ova ideja propala stvar. Za ovako nesto treba hrabrosti i cista je avantura, znaci treba biti jako spretan i veliki poznavaoc stvari da tako nesto u nasim uslovima izvedes dobro, a opet majka kulinarstva i to dobrog je improvizacija... Ja tako mislim sto ne znaci da sam u pravu, mozda samo vise optimisticki raspolozena...:think:
 
Poslednja izmena:
Tanja posle ovakvog komentara da sam ja dala oglas otiosla bi vene da prerezem, ili bi mi u najboljem slucaju pozlilo. Ako si ti u pravu onda svi oni koje sam sretala radeci ketering za druge treba da se lincuju jer su pare i pare bacili na sampanjce, tone i tone cveca a da ne kazem da se Janci bavi ledenim skulpturama, zar to neko placaaaaaaaaaaaaaa... A koliko znam i ona placa oglase. To sto smo mala i primitivna zemlja ne znaci da nema snobova koji mogu to sebi priusti i plati... A drugo, profesionalni kuvari na moru hahahahahha pa naravno moze da ide i da zaradi dobro ali da pravi ceo dan sopske i vrti pljeske na rostilju jer i tamo sigurno imaju stalne kuvare , a pored tih kuvara moze da budes samo sudopera preko leta ili pomocni kuvar u najboljem slucaju... Ovako meni je ovo sasvim inovativno... Jer vidi , promenila sam masu poslova i znam da samo na par mesta sam imala odresene ruke i slobode da ja radim sta hocu, kako hocu i da stvaram, da kuvam a ne da kasapim, budzim i da mi ne dolazi gazdrica da mi zabiberi ili dosoli zato sto ona tako voli. A u pravim restoranima sefovi ostaju po skoro celi radni vek , i oni kreiraju ukuse , odredjuju stil restorana i drze musterije . Sta znam, mozda ja pogresno gledam na stvari, ali cinimi se da ne mora da znaci da je i ova ideja propala stvar. Za ovako nesto treba hrabrosti i cista je avantura, znaci treba biti jako spretan i veliki poznavaoc stvari da tako nesto u nasim uslovima izvedes dobro, a opet majka kulinarstva i to dobrog je improvizacija... Ja tako mislim sto ne znaci da sam u pravu, mozda samo vise optimisticki raspolozena...:think:

Ja stvarno ne vidim razlog zašto se ti nalaziš povredjeno i prozvano :dontunderstand:
Kakve veze sad ima cvece i šampanjac. Čovek hoće da kuva do 8 osoba tako je bar rekao, znači to bi bile neke večerice ili ručkovi za intimno društvo. Osim toga cveće služi za dekoraciju, a šampanjac za piće, a ovde je reč o kuvanju uglavnom. Znači može da mu da preporuku za vino, piće u skladu sa jelovnikom.
Da, većina ljudi za bilo koji posao daje plaćene oglase, to nigde poricala nisam.Ovakav vid oglas mi je besmislen jer neko sa parama sigurno neće tražiti kuvara preko besplatnog oglas na krsti.
Snobovi , da ima ih i u našoj zemlji mogu sebi da priušte sve, uglavnom ali pitanje koliko znaju o gastronomiji, s obzirom na njihovo obrazovanje i poreklo novca. Ne svi ali većina.
Da, danas u ovoj zemlji svi su majstori za sve i za mnoge druge stvari nemaš odrešene ruke, moraš da općutiš mnogima radi zarade.
U CG dobar kuvar može naći posao, ne vrteći pljeske i roštilj, ako ti treba kontakt daću ti ga bez problema to znam sigurno.
Naravno za svaki posao , posebno u začetku potrebna je hrabrost i entuzijazam slažem se i ja sam optimista, ali kada sam započinjala htela sam da znam i dobre i loše stvari. Po meni veći ti je prijatelj onaj ko ti otvoreno bez uvijanaj kaže mislim to i to makar ti se i ne svidjalo, čisto da imaš u vidu i loše stvari da ti se ne desi u početku veći kiks koji te može poljuljati, dok nestekneš samopouzdanje. Oni koji te samo tapšu po ramenu, i govore ma super sve je uredu i kada vide da neke stvari nisu dobre sigurno ti nisu prijatelji i na prvom problemu okrenuće ti ledja. Zato zaista mi nije jasno zašto si pogodjena mojim komentarom.:roll: rekla sam mu to krajnje iskreno i prijateljski a on ako misli drugačije bože moj svako ima pravo, na svoje mišljenje, i neka argumentuje svoje stavove.
 
Meni ne treba kontakt za pljeske na moru , ja vec radim u pekari:zper:, a nisam ni malo pogodjena. Mene je zabavila ideja , a od toga da napravi posao ttebao bi mu i malo drugaciji pristup i jos stosta. Svako ko je imalo samokritican zna kad je u pitanju tapsanje po ramenu a kad je stvarna pohvala. Vidis, stvar me podsetila na mog tecu pokojnog vrsnog kulinara koji je mom tati masincu pre desetak godina objasnjavao pola sata kako se pravi peceni sladoled i kako ce to postati hit i kod nas jer je i u svetu popularan desert. Na sta ga je ovaj ispljuvao. Ali poenta price je da se elita po kineskim restoranima pre nekoliko godina navukla na taj nesrecni peceni sladoled. Teca je pre 20 godina dizajnirao cupice od posebno narucene gline za kiseljenje mleka i pravio pakovanja za sireve ekoloske i biorazgradive I tad je bila prica , budala samo trosi vreme na gluposti. A kad je za neki banket pre ohohohooo godina pred direktora agrokombinata izvezao kolica i flambirao palacinke za njegovu jagnjecu brigadu dojurila je cistacica sasve protivpozarnim aparatom da spasi nesrecnog direktora jer je mislila da kuvar namerno to radi da upropasti postenog direktora hranitelja... Ja sam na tecu:zper: volim brate eksperimente , ma gde oni vodili i kakav bio na kraju ishod, svako znanje steceno iskustvom je vise nego znanje :brus: zato ... predajem se ..pobedila si nemoj me vise grditi sto sam se podstaknuta secanjem na dragu osobu napisala sta sam napisala jer u trenu si me podsetila na tatu , realnog i prerealnog za fiks ideje i razne kreacije zanimljivog tece... :rtfm: i ne pali se nisam ja ksantipa :zper::kpozdrav:
 
Meni ne treba kontakt za pljeske na moru , ja vec radim u pekari:zper:, a nisam ni malo pogodjena. Mene je zabavila ideja , a od toga da napravi posao ttebao bi mu i malo drugaciji pristup i jos stosta. Svako ko je imalo samokritican zna kad je u pitanju tapsanje po ramenu a kad je stvarna pohvala. Vidis, stvar me podsetila na mog tecu pokojnog vrsnog kulinara koji je mom tati masincu pre desetak godina objasnjavao pola sata kako se pravi peceni sladoled i kako ce to postati hit i kod nas jer je i u svetu popularan desert. Na sta ga je ovaj ispljuvao. Ali poenta price je da se elita po kineskim restoranima pre nekoliko godina navukla na taj nesrecni peceni sladoled. Teca je pre 20 godina dizajnirao cupice od posebno narucene gline za kiseljenje mleka i pravio pakovanja za sireve ekoloske i biorazgradive I tad je bila prica , budala samo trosi vreme na gluposti. A kad je za neki banket pre ohohohooo godina pred direktora agrokombinata izvezao kolica i flambirao palacinke za njegovu jagnjecu brigadu dojurila je cistacica sasve protivpozarnim aparatom da spasi nesrecnog direktora jer je mislila da kuvar namerno to radi da upropasti postenog direktora hranitelja... Ja sam na tecu:zper: volim brate eksperimente , ma gde oni vodili i kakav bio na kraju ishod, svako znanje steceno iskustvom je vise nego znanje :brus: zato ... predajem se ..pobedila si nemoj me vise grditi sto sam se podstaknuta secanjem na dragu osobu napisala sta sam napisala jer u trenu si me podsetila na tatu , realnog i prerealnog za fiks ideje i razne kreacije zanimljivog tece... :rtfm: i ne pali se nisam ja ksantipa :zper::kpozdrav:

Ma nisam ja nikog grdila, ali ebi ga, teško je preko foruma razgovarati normalno kada sagovorniku ne vidiš lice i oči, nisi u mogućnosti da propratiš gestikulaciju i ton kojim ti se obraća.. I da za uspešan posao potrebna je ideja, ideja i verovanje u nju. Trud se uvek isplati ako posao koji radiš , radiš sa ljubavlju. pa mnogi su se u svetu obogatili na nekim na prvi pogled ludim stvarčicama za koje je njihova okolina govorila da su ludost, besmislica. Neka on krene sa radom ja mu želim sreću, neka mašta eksperimentiše i veruje u sebe. A mene si loše procenila, al dobro neka ti bude:bye:
 
lepo sam rekla da licim na tecu:rtfm: ,i kao mala tecu sam zvala isto tetkom , i kad me pitali na koga licim ja bi govorila da licim na tetku, eeeeeeeee tako je ostalo! Detinjstvo i dragi ljudi ... bioloski momenat zanemarljiv , vise socioloski fenomen i licni emotivni stav :zper: wauuuuu sto sam sad bila pametna sa ovim stav, momenat , kako sam ja to pojasnilaaa:zcepanje::zcepanje:
 
Tek su me komentari podstakli da pročitam prvi post, jer inače me oglasi ne zanimaju, prosto nisam mušterija, pa...:neutral:


Međutim!:rtfm:

Nije on bez veze sa tim oglasom... Evo, frizera mog muža kume i mole razni direktori koji se šišaju u njegovoj maloj radnjici (jer odlično šiša) da zatvori radnju i da za mnooogo veće pare šiša samo tu vrstu mušterija na poziv, jer su oni jako zauzeti i u trci pa bi platili kliko god im zaraži, samo da dođe da ih ošiša npr. u kancelariji, između dva sastanka, i slično.

Kada neko od poslovnih ljudi ima potrebu da pozove poslovne saradnike svojoj kući na večeru (otuda 8 gostiju... kući se ne zove veći broj), ne može sebi da dozvoli ni da se osloni na kulinarske kvalitete svoje žene (koja treba da je odmorna i sveža za goste), ni nekakve komšinice ili tašte, a poručiti nešto iz restorana... nije to to. Ovako, može da se dogovri sa kuvarom da to sprema na licu mesta, i da prilagodi jelovnik ukusu, zdravlju i običajima gostiju (a on onda ume to i da servira na pravi način), pa i da ih malo zadivi svojim gostoprimstvom.

Ima mušterija i za to, samo ne znaju gde da potraže, pa nije loša ideja ni dati oglas, jer jeste važna i vrlo delotvorna preporuka, ali kako i gde je steći? Sedeti kod kuće i ćutati nije način da se pokažu kvaliteti.
Ako je navedeno u oglasu isrinito, i on ozbiljan i pouzdan, želim mu uspeha.
 
Tek su me komentari podstakli da pročitam prvi post, jer inače me oglasi ne zanimaju, prosto nisam mušterija, pa...:neutral:


Međutim!:rtfm:

Nije on bez veze sa tim oglasom... Evo, frizera mog muža kume i mole razni direktori koji se šišaju u njegovoj maloj radnjici (jer odlično šiša) da zatvori radnju i da za mnooogo veće pare šiša samo tu vrstu mušterija na poziv, jer su oni jako zauzeti i u trci pa bi platili kliko god im zaraži, samo da dođe da ih ošiša npr. u kancelariji, između dva sastanka, i slično.

Kada neko od poslovnih ljudi ima potrebu da pozove poslovne saradnike svojoj kući na večeru (otuda 8 gostiju... kući se ne zove veći broj), ne može sebi da dozvoli ni da se osloni na kulinarske kvalitete svoje žene (koja treba da je odmorna i sveža za goste), ni nekakve komšinice ili tašte, a poručiti nešto iz restorana... nije to to. Ovako, može da se dogovri sa kuvarom da to sprema na licu mesta, i da prilagodi jelovnik ukusu, zdravlju i običajima gostiju (a on onda ume to i da servira na pravi način), pa i da ih malo zadivi svojim gostoprimstvom.

Ima mušterija i za to, samo ne znaju gde da potraže, pa nije loša ideja ni dati oglas, jer jeste važna i vrlo delotvorna preporuka, ali kako i gde je steći? Sedeti kod kuće i ćutati nije način da se pokažu kvaliteti.
Ako je navedeno u oglasu isrinito, i on ozbiljan i pouzdan, želim mu uspeha.

> frizera mog muža kume > Sunce zarko, sta to (on ili ona) dodje tebi?
 

Back
Top