spiskovi neophodnih stvari

gost 151384

Elita
Poruka
22.756
Drage moje drugarice i koleginice forumasice
Sveke godine moj odlazak na godisnji odmor obavezno pocinje haosom u stanu oko pakovanja garderobe..Prvo to su visednevne pripreme..pranje peglanje sortiranje pakovanje.....torba prepuna i na kraju..na moru ne izalzim iz kupaceg kostima....pola i vise garderobe uopste ni ne obucem...ali zato sam morala da progutam noge u kolima jer smo bili pretrpani
i pored svih ovih mojih godina koje sam skucala u dupe..jos nisam nacisto sta je to sto bas obavezno moram d a ponesem a sta je to sto ladno mogu da ostavim kuci
Imate li vi taj problem previse ponetih stvari
Sta je to sto mi je bas neophodno?
od garderobe i obuce
a i jos po nesto...uvek nesto zaboravim i na moru shvatim da mi treba
dakle..koji su vasi spiskovi..neophodnih stvari? za godisnji odmor
 
Drage moje drugarice i koleginice forumasice
Sveke godine moj odlazak na godisnji odmor obavezno pocinje haosom u stanu oko pakovanja garderobe..Prvo to su visednevne pripreme..pranje peglanje sortiranje pakovanje.....torba prepuna i na kraju..na moru ne izalzim iz kupaceg kostima....pola i vise garderobe uopste ni ne obucem...ali zato sam morala da progutam noge u kolima jer smo bili pretrpani
i pored svih ovih mojih godina koje sam skucala u dupe..jos nisam nacisto sta je to sto bas obavezno moram d a ponesem a sta je to sto ladno mogu da ostavim kuci
Imate li vi taj problem previse ponetih stvari
Sta je to sto mi je bas neophodno?
od garderobe i obuce
a i jos po nesto...uvek nesto zaboravim i na moru shvatim da mi treba
dakle..koji su vasi spiskovi..neophodnih stvari? za godisnji odmor
Имам исти проблем.:(

Понесем увек гомилу гардеробе и ципела и на крају се сведе на обучене две мајице и једну скуњу...и знам да се то никад неће променити, јер сам уназад бар 10 година сваки пут непосредно пред одлазак на море себи рекла како ћу од ове године постати рационалнија у паковању, и никако да ''та ова година'' стигне.

Не вреди.

Ја сам се помирила с тим да никад нећу научити рационално да се пакујем.:lol:
 
Pa da.. napraviš spisak neophodnih stvari i spakuješ se po spisku..
a onda dodaš i nešto van spiska, onako za svaki slučaj... ako putuješ kolima i imaš prostran gepek spakuješ sve živo...
i ne vidim problem...:lol:
 
Sta je to sto mi je bas neophodno?
od garderobe i obuce
a i jos po nesto...uvek nesto zaboravim i na moru shvatim da mi treba
dakle..koji su vasi spiskovi..neophodnih stvari? za godisnji odmor
Не правим списак. Пакујем се око пола сата.
Размишљам овако: не идем у недођију, има и тамо све да се купи ако ми је баш неопходно. Предност је кад идеш авионом јер ти је тежина ограничена :lol:.
Свако добије по три шорца и три мајце за пажу. Сасвим довољно.
Ако идем на 10 дана, 2-3 комбинације за вече су сасвим довољне.
Оно у чему путујем у томе се и враћам.
И одлучим се за само једну боју.
Рецимо, носим само црну или само браон ташну и комбинације уз то.
Исто и за плажу. Све је истом тону и носим само једну торбу и једне папуче.
Козметици посвећујем мало више пажње.
А лековима највише.
Мада, уплатим осигурање и не размишљам превише.
Неопходно: пасоши, авио карте, новац, фото апарат, костими.
То ми је у ручном пртљагу за сваки случај. :)
 
Pa da.. napraviš spisak neophodnih stvari i spakuješ se po spisku..
a onda dodaš i nešto van spiska, onako za svaki slučaj... ako putuješ kolima i imaš prostran gepek spakuješ sve živo...
i ne vidim problem...:lol:
Ја видим велики проблем.
Гомила ствари, коју понесеш а не обучеш, се по повратку са летовања поново пере и пегла. ;)
 
Drage moje drugarice i koleginice forumasice
Sveke godine moj odlazak na godisnji odmor obavezno pocinje haosom u stanu oko pakovanja garderobe..Prvo to su visednevne pripreme..pranje peglanje sortiranje pakovanje.....torba prepuna i na kraju..na moru ne izalzim iz kupaceg kostima....pola i vise garderobe uopste ni ne obucem...ali zato sam morala da progutam noge u kolima jer smo bili pretrpani
i pored svih ovih mojih godina koje sam skucala u dupe..jos nisam nacisto sta je to sto bas obavezno moram d a ponesem a sta je to sto ladno mogu da ostavim kuci
Imate li vi taj problem previse ponetih stvari
Sta je to sto mi je bas neophodno?
od garderobe i obuce
a i jos po nesto...uvek nesto zaboravim i na moru shvatim da mi treba
dakle..koji su vasi spiskovi..neophodnih stvari? za godisnji odmor
za mjesec dana na otoku:
tri para svega sto cini donji ves
jedne sandale i jedne japanke
kratke pantalone
nekoliko suknji i majica
kupaci + peskir

u putu:
kjniga/ipod + vlazne maramice + voda

ljekove i hranu imaju tamo (i paradajz :zper:)
isto kao i shampone/kaladont/cetkice za zube i sl.
isto kao i posteljinu i posudje i sl.
isto kao i kremice za suncanje/hanzaplast i sl.

uopste ne razumijem to dizanje prasine oko pakovanja stvari :neutral:
 
Имам исти проблем.:(

Понесем увек гомилу гардеробе и ципела и на крају се сведе на обучене две мајице и једну скуњу...и знам да се то никад неће променити, јер сам уназад бар 10 година сваки пут непосредно пред одлазак на море себи рекла како ћу од ове године постати рационалнија у паковању, и никако да ''та ова година'' стигне.

Не вреди.

Ја сам се помирила с тим да никад нећу научити рационално да се пакујем.:lol:

MA DA TO ME BRE NERVIRA:D
 
haha, pa plivam i sedim u kaficu - malo li je?
a sa knjigama, ma nemam pojma, ja sam razmazena, hocu da budem sigurna da imam stivo za svako moguce raspolozenje... blah, ionako je tema za mene suva teorija: ni ove ni prosle godine nije bilo nikakvog godisnjeg, sada bih vec isla i bez knjiga (i bez gaca!) samo kad bih mogla :)
 
ja tju budem na plaži gde su marko antonije i kleopatra proveli medeni mesec... on je njoj poklonio celu plažu, grad i zaleđe okolnih brda..kako je to ebački... ( :
inače, 4 kofera, za svaki dan druga haljina za žeMu, a za mene oprema za ronjenje, dušek šo sam kupio kod albanca u grčkoj 2 komada, nije bilo druge prodavnice i kažnjavam se šo sam naduvavam svakog leta, duvaj munjo, izdajniče.....e i kenyaža, sve uključeno, al naplaćuju ležaljke i suncobrane..tako da ću suncobran da nosim svoj. iz principa....verovatno, al znam da će da me mrzi.....od knjiga ketrin nevil, onda neka vizantijska istorija i simonsa teror..debela jedna i neki strip...ša znam ša mi ostalo..sambrovi...i, naravno - politikin zabavnik...net, paaa...hotel ima net, tako da ću da banujem i odande...
 
Ја видим велики проблем.
Гомила ствари, коју понесеш а не обучеш, се по повратку са летовања поново пере и пегла. ;)
Ko pegla? :think:
..hotel ima net, tako da ću da banujem i odande...
onako ošamućen od sunca, duvanja i nosanja stvari s plaže i na plažu.. biće zabavno...:zcepanje:
 
ja tju budem na plaži gde su marko antonije i kleopatra proveli medeni mesec... on je njoj poklonio celu plažu, grad i zaleđe okolnih brda..kako je to ebački... ( :
inače, 4 kofera, za svaki dan druga haljina za žeMu, a za mene oprema za ronjenje, dušek šo sam kupio kod albanca u grčkoj 2 komada, nije bilo druge prodavnice i kažnjavam se šo sam naduvavam svakog leta, duvaj munjo, izdajniče.....e i kenyaža, sve uključeno, al naplaćuju ležaljke i suncobrane..tako da ću suncobran da nosim svoj. iz principa....verovatno, al znam da će da me mrzi.....od knjiga ketrin nevil, onda neka vizantijska istorija i simonsa teror..debela jedna i neki strip...ša znam ša mi ostalo..sambrovi...i, naravno - politikin zabavnik...net, paaa...hotel ima net, tako da ću da banujem i odande...


e pa neces valjda:D
 
Јој мунџо нећеш ваљда и на одмору да вириш на форуму? :eek:

Ја нећу бити месец и по у Србији и немам намеру да се Фатам компјутера....доста ми га је преосталих 10,5 месеци.:)
 
Drage moje drugarice i koleginice forumasice
Sveke godine moj odlazak na godisnji odmor obavezno pocinje haosom u stanu oko pakovanja garderobe..Prvo to su visednevne pripreme..pranje peglanje sortiranje pakovanje.....torba prepuna i na kraju..na moru ne izalzim iz kupaceg kostima....pola i vise garderobe uopste ni ne obucem...ali zato sam morala da progutam noge u kolima jer smo bili pretrpani
i pored svih ovih mojih godina koje sam skucala u dupe..jos nisam nacisto sta je to sto bas obavezno moram d a ponesem a sta je to sto ladno mogu da ostavim kuci
Imate li vi taj problem previse ponetih stvari
Sta je to sto mi je bas neophodno?
od garderobe i obuce
a i jos po nesto...uvek nesto zaboravim i na moru shvatim da mi treba
dakle..koji su vasi spiskovi..neophodnih stvari? za godisnji odmor

Nemam neophodne stvari.
i nerazumem taj smor sa stvarima.:p
 

Back
Top