Isti Ascendent, isti stepen!

gost 83076

Zainteresovan član
Poruka
284
Pre par dana sam citala da osobe sa istim Ascendentom (npr. 10 stepeni Skorpiona, oba) imaju slicne zivotne puteve.

Moj ascendent je na 13'50 Vage: poznam dve osobe i mislim da tu ima malo istine.

Sta mislite Vi?

Mozda ne znate, da princ Charles i njegova Camilla imaju isti AC u Lavu; njegov stric Edward je imao skoro isto kao i njegova Wallis, itd.
 
Па сад...мислим да зависи много и од диспозитора. ;)
Дакле, у ком знаку је Венера, па ако је у истом, још и можемо да верујемо у сличан животни пут...међутим, чак ни сам знак Венере не може рећи све...ту су и аспекти и позиција Венере....неке генералне ствари могу људе са истим асцедентом да захвате у исто време, тачније да им се истовремено пружи прилика, али ко ће је искористити зависи од читавог натала.:)
 
Па сад...мислим да зависи много и од диспозитора. ;)
Дакле, у ком знаку је Венера, па ако је у истом, још и можемо да верујемо у сличан животни пут...међутим, чак ни сам знак Венере не може рећи све...ту су и аспекти и позиција Венере....неке генералне ствари могу људе са истим асцедентом да захвате у исто време, тачније да им се истовремено пружи прилика, али ко ће је искористити зависи од читавог натала.:)
Normalno! Jos je bolje, ako su slicni aspekti, a to je vec stvar sinastrije.

To sam procitala u knjizi "Astroloski recnik" od Zdenke Andrijic (ona zivi na Korculi, gdje je ziveo i Mile Dupor, a bas je njoj preporucio, da se bavi Astrologijom).
Posle toga sam se setila dveh osoba sa 13 stepeni Vage: jedna ima Veneru u Skorpionu u 2.kuci, druga je dupla Vaga, Venera u Devici u 12.kuci. Moja Venera je u Biku, 8.kuca. Nesto sam racunala i dosla do nekog zakljucka, da su se dogadjale drukcije stvari, a u isto vreme. Sama na to nikad ne bi pomislila, jer postoje cak i blizanci, gde se ne dogadja sve u isto vreme.

Ja bas i ne citam mnogo astroloske knjige, osim Astromedicinu od Dupora i "The best way to learn Astrology" od Joan McEvers in Marion March. Meni se svidjaju knjige, gde je mnogo Natalnih karti i objasnjenja, kako i zasto se nesto dogadja ili se dogodilo.

LP
 

Back
Top