Raskol

jagodina_city

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
236
Raskol
Opštinski odbori LDP sve se glasnije bune zbog toga što im centrala ne uplaćuje sredstva, dok Čedomir Jovanović nemilice troši velike svote


BEOGRAD - Unutar Liberalno-demokratske partije Čedomira Jovanovića sve je žešći raskol između centrale stranke i opštinskih odbora, saznaje Kurir! Prema našim saznanjima, čelnici pojedinih odbora nezadovoljni su time što im centrala ne omogućava potrebna sredstva za održavanje, a s druge strane, lider stranke troši enormno velike sume novca!
- Novac, koji je preko potreban za struju i telefone, ne stiže godinama! A, to je samo jedan primer koji govori o raskalašnom ponašanju Čedomira Jovanovića, koji samo troši, a nikome ne daje novac - tvrdi naš dobro obavešten izvor, koji je insistirao na anonimnosti.
Jedan od osnivača LDP Goran Petrović i nekadašnji funkcioner te stranke u izjavi za Kurir ističe da ono što je njemu bilo jasno sada polako isplivava u javnost.
- LDP je privatno preduzeće koje ima samo jedan cilj, a to je donošenje profita svom vlasniku. U ovom slučaju, vlasnik je Čeda Jovanović! I, naravno da to polako počinju da shvataju i članovi, i simpatizeri, i glasači LDP. Recimo, kad se partija osnivala, Jovanović je načelno govorio da je će unutar te stranke biti omogućeno osnivanje frakcija. To se, međutim, nije ostvarilo i nijedna frakcija nije osnovana, iako je na samom početku bilo različitih stavova u vezi sa Čedom Jovanovićem - tvrdi Petrović, i dodaje:
- Jovanović je glavni u stranci. On može da isključi jednog ili hiljadu članova, može da smeni ili postavi predsednike odbora. Kad se tome doda pitanje finansija, na koje on nema odgovor, svima je jasno ono što je meni bilo pre četiri godine - kaže Petrović. Upitan da li postoji mogućnost da se Jovanović smeni „iznutra“, naš sagovornik ističe da to „nije moguće“.
- Mogu da rade šta žele, ali njega je nemoguće smeniti! Takav je Statut stranke, i ne postoji ni teorijska, ali ni praktična mogućnost da se Jovanović smeni sa čelne pozicije LDP - zaključuje Petrović.
Istovremeno, autori i saradnici radio-emisije „Peščanik“, koja se emituje na B92, sve više kritikuju LDP i Jovanovića. Ekonomista Miroslav Prokopijević, nekadašnji član Političkog saveta LDP, u ovoj radio-emisiji nedavno je istakao da „LDP propada naočigled svih nas“, a njen šef „nema odgovore na ključna finansijska pitanja i otkud enormna potrošnja“, što je za birača LDP kao „moralno osetljivijeg, veliki udarac“.

Ranđić: Ne znam ništa o sukobu

Funkcioner LDP Dejan Ranđić, upitan da prokomentariše informaciju da se pojedini odbori LDP bune zbog nedostatka novca iz centrale, dok Jovanović živi na visokoj nozi, tvrdi da nema saznanja o tome.
- Ja nemam saznanja o tome - tvrdi Ranđić. Na pitanje da li postoji sukob između ljudi koji učestvuju u emisiji „Peščanik“ i „čedista“, odgovora da ne zna ništa o tome.
- Ne znam ni za kakav sukob, tako da ne bih da komentarišem takvu vrstu spekulacija - kaže Ranđić.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-10-07-2009/raskol
 

Back
Top