Ljubavne muke i dileme, eh da...

Tristana

Obećava
Poruka
74
Zdravo svima!

Sa "Tristanom" sam vec dve godine u vezi, i on je ljubav mog zivota. Ja imam 26 a on 34 godine. Sve je ok osim jedne stvari koja me sprecava da ga volim svim srcem (a to je jako tesko ne uraditi). Prvi dan kada smo bili skupa rekao mi je da nece nikad prezaliti neku njegovu bivsu (bio je s njom cetiri meseca i ona ga je onda ostavila). Onda je nasa veza postala ozbiljna, jer bilo je tu nesto jako od samog pocetka, sa obe strane, ali te njegove reci... Posle mi je govorio da sam ljubav njegovog zivota i da zeli da ima decu sa mnom jednog dana itd. Pricala sam sa njim i rekla sam mu koliko me je povredio taj prvi dan i zasto je to uradio, pa nije balavac da ne zna da se neke stvari ne govore devojci a pogotovo na prvom susretu. Ali eto on je bio povreden tada i tako se tada osecao ali vise kaze da ne misli na nju. A ja ne zelim da zivim u strahu da ce se jednog dana sresti na ulici i da ce svi osecaji u njemu (koje je on zaboravio - daleko od ociju daleko od srca) probuditi. Zelim da zivim znajuci, kao sto bi svako trebao da zna, da sam mu jedina i u srcu i u dusi, i da nema niko na svetu ko moze da stane izmedu nas. On kaze da je s tim rascistio. A ja mu ne verujem. Mozda samo misli da je rascistio jer je nije video dve i po godine. On kaze (a ja opet ne verujem) da i ako se slucajno vide da ce samo da kaze zdravo i da prode, jer nema svejedno nista da joj kaze, i da ce mu biti svejedno sto je video. A ja mislim da ce ipak srce da mu zalupa jace. Ne znam kako da se oslobodim ovog zida sto stoji izmedu nas. Ne znam kako da prestanem da mislim da je ona nekako bolja za njega, jer nju je volio bez ikakvog razloga, iako ga je tretirala bez previse postovanja i lagala da ga voli, a mene on voli sa razumom jer zna da niko nije bolji od mene za njega(ovo su njegove reci). A ja, pesimista kakva i jesam, protumacila sam ove reci da znace kako je nju volio samo srcem a mene mozgom... Zar i ja ne zasluzujem takvu ljubav? On bi rekao da me voli vise nego sto je ikada volio nju i da niko ne moze sa mnom da se poredi, ali ja ne verujem, jer sa njom je bio samo cetiri meseca a vec je mastao da ce mu ona biti zena, iako nikad nije imala vremna za njega. I onda je meni cmizdrio o tome pola godine posle njihovog raskida. Ne mogu da prekinem sa njim samo zbog ovoga, jer sve ostalo jer perfektno. Ali ipak to mi unistava dan za danom, i ne da mi da ga volim. Od razocaranja sam mislila da pocnem da uspostavljam kontakt sa drugima, da ga prevarim, samo da sebi dokazem nesto, a to je glupo razmisljanje jer bi samo pogorsalo stvari. Nema poente da ovo raspravljam sa njim jer ne mogu da mu verujem da govori istinu. Prekinuti ne mogu, napred ne mogu... Znam da postoji mogucnost da nisam u pravu. Ali sve dok postoji i jedan posto da jesam u pravu, to ce da me kopka i ne da mi mira. Kako moze par recenica sa pocetka veze da unistava citavu vezu dugo posle toga... Ima li ko pametniji od mene, kako da prevazidem ovaj problem, i kako da mu verujem?
 
Tristana:
A ja mu ne verujem.

Tristana:
Ali ipak to mi unistava dan za danom, i ne da mi da ga volim.

Tristana:
Znam da postoji mogucnost da nisam u pravu. Ali sve dok postoji i jedan posto da jesam u pravu, to ce da me kopka i ne da mi mira.

Procitaj jos jednom ovo. Znam da neces zeleti ovo da cujes, ali ako su stvari ovakve, a posebno ova poslednja, ti nikad neces moci to da zaboravis, tako da bi mozda najbolje bilo da prestanes da mucis sebe. Shvati da ce to uvek da te kopka jer nikad neces biti sigurna da li si u pravu ili ne. Nisam pesimistican. Jos nesto; problem je dakle u tebi, a ne u njemu. To je gore.
I na kraju, imas 3 opcije:
1) Da odes od svega i da prestanes da se mucis (ili pocnes da se mucis tek onda, ovo je veliki rizik).
2) Da drzis to u sebi, cutis i trpis (opet mucenje).
3) Da pronadjes tu njegovu bivsu i zamolis je da se kao "slucajno" sretnu, pa da pratis njegovu reakciju (ovo je takodje mac sa dve ostrice).
U svakom slucaju, znam da nisam pomogao, ali ovo su ti jedine opcije.
 
Hmm, ko traži taj i nađe. Dobrano si se ti potrudila da mu nađeš manu. Možda ne bi bilo loše da se zapitaš što li si se tako uhvatila za tu bezveznu rečenicu izrečenu kad niste jedno drugom ništa značili. A i kad ne možeš da mu veruješ sad , kad ćeš? Sa vremenom će izgovoriti još bezveznije rečenice , koje bi neko ignorisao kad bi hteo sa njim zaista da bude. :roll:
 
Moras biti svesna da ne mozes naci osobu bez njegove proslosti. Svako od nas je imao svoju prvu (ili drugu, trecu...:) ) ljubav koja je na ovaj ili onaj nacin ostala u srcu, ali ipak ostala. I kad ga/je sretnemo na ulici, zaigraju leptirici u stomaku i to je sasvim normalno. Ali to ne znaci da se svako od nas sada sece vene za tom osobom, niti da je nismo preboleli!

Ti imas problem u sebi, nesigurnost i nepoverenje i to moras sama sa sobom da rascistis. Kada ti je rekao (koliko kapiram na pocetku jos) da nju nece preboleti, bar je bio iskren, zasto sada toliko sumnjas u njega?

Uostalom, kad ne razmisljas o tome, lepo ti je sa njim...Pa onda UZIVAJ !
 
Da znas da je bas tako nekako, mozda ja sad skrecem sa teme i to sopstvene, ali sto to muskarci imaju neodoljiv nagon da ti se iscmizdre o nekoj bivsoj u pocetku veze? Treci put mi se vec to dogada. Nije mi puno znacilo pre i to je zato sto iako sam mislila da volim, nisam nikoga ozbiljno voljela... sve do sada. Ali cak i iz samog razloga POSTOVANJA ne bi niko nikad trebao da spomene tako nesto i to u pocetku veze. Ili jos bolje, nikad ne bi trebao da pocne novu vezu bez ciste proslosti, nije bilo fer prema meni koja sam usla u vezu ceim srcem. A on me iznenadio jer je bio u zrelim godinama a napravio je gresku srednjoskolca. Ili ukrao je fazon srednjoskolca. Pa mu se sad vraca na ovaj nacin, ali ebiga sam pao sam se ubio. Imao je on i drugih veza u zivotu za koje znam i o kojima smo pricali, ali to je normalno da neko ima proslost i na to se ne ljutim. Ali drugacije je kad ti neko prica o nekim bivsim i kad ti kaze kako nikad nece preboleti bivsu. Pa se ti zaljubi u takvog i vidi problema.
 

Back
Top