Amerika, država koja ulazi u komunizam

safari autobus

Primećen član
Banovan
Poruka
547
Kada kažem Amerika, mislim na USA kao najuticajniju državu u Novom Svetu.
Kapitalizam i neoliberalizam koji je kontrolisao dobar deo planete zemlje, polako se gasi ( a početak prelaza je ova nova, svetska ekonomska kriza ) i san ( jednog od mnogih ), sada već mrtvog Karla Marxa se polako ostvaruje .
Vodeća super ekonomsko - tehnološkom napretku, USA je ostvarila glavni cilj kapitalističke ere ; stepenice do komunizma.
Preuzimajući GM kao vodećeg proizvodnog giganta, država je nezvanično najavila jačanje i razvitak, socijalnog mira tj. komunizam.
Primitivni kanibalizam, može se reći za istoriju evropskog kontinenta, nije dostigao višu fazu filantropije, čvrst kanibalizam ( oznaka za stupanj svesti da ne treba jesti svoje pleme, već sve susedne da bi utolili glad i žedj ) koji je dosegla USA, uz to : Kanada, Japan i Australia .
Nemačku, Francusku i Veliku Britaniju sam izostavio jer one su deo, evropske, srećne porodice. Evropsko tlo, sklono nasilju, globalnih razmera, sa periodima mira, polovično napreduje i kraj se ne vidi.
Koliko ćemo izdržati azijski udar ( sve za dolar, fabrike ) na Evropskom tlu, teško je proceniti. Hoćemo li postati i jedan od uzoraka hrane, za njih ( azijate ) je samo pitanje vremena .
Postoji li neki dil izmedju USA i azijata ( u dalju priču, svrstavam i Rusiju, zemlju koja se budi u zori američkog sna ), da im se ustupi Evropa u zamenu za Afriku ( rastući kontinent
po broju stanovnika ), videćemo u bližim dogadjajima ( možda manje od 10, do nekih 30 godina ) koji slede.
Istorija se ponavlja .
No, Marfijevi zakoni su tu da bi se opovrgli i Amerika tačno zna šta hoće.
Da utoli glad i žedj svoga plemena u ideji komunizma tj. bilo kog drugog imena, kako će ga tad možda zvati .
 
nema od toga nishta. sushtina je da je kapitalizam superiorniji ekonomski sistem za ostalo se trebamo brinuti mi humanisti.

"kako opisujete komunistu? pa, to je onaj shto chita marksa i lenjina. a kako opisujete anti-komunistu? to je onaj koji razume marksa i lenjina" - verovatno je ovo uvreda za komuniste, ali ja samo citiram reagana. :mrgreen:
 
nema od toga nishta. sushtina je da je kapitalizam superiorniji ekonomski sistem za ostalo se trebamo brinuti mi humanisti.

"kako opisujete komunistu? pa, to je onaj shto chita marksa i lenjina. a kako opisujete anti-komunistu? to je onaj koji razume marksa i lenjina" - verovatno je ovo uvreda za komuniste, ali ja samo citiram reagana. :mrgreen:

Propaganda se to zove u žargonu.
Samo ekonomski jaka i tehnološki napredna država je spremna uću u tranziciju od kapitalizma u komunizam ( mada ga lično vidim kao dominaciju patricija nad plebejcima i konačno objedinjavanje u višu klasu tj. u komunizam ), a to Amerika upravo i radi .
 
Kada kažem Amerika, mislim na USA kao najuticajniju državu u Novom Svetu.
Kapitalizam i neoliberalizam koji je kontrolisao dobar deo planete zemlje, polako se gasi ( a početak prelaza je ova nova, svetska ekonomska kriza ) i san ( jednog od mnogih ), sada već mrtvog Karla Marxa se polako ostvaruje .
Vodeća super ekonomsko - tehnološkom napretku, USA je ostvarila glavni cilj kapitalističke ere ; stepenice do komunizma.
Preuzimajući GM kao vodećeg proizvodnog giganta, država je nezvanično najavila jačanje i razvitak, socijalnog mira tj. komunizam.
Primitivni kanibalizam, može se reći za istoriju evropskog kontinenta, nije dostigao višu fazu filantropije, čvrst kanibalizam ( oznaka za stupanj svesti da ne treba jesti svoje pleme, već sve susedne da bi utolili glad i žedj ) koji je dosegla USA, uz to : Kanada, Japan i Australia .
Nemačku, Francusku i Veliku Britaniju sam izostavio jer one su deo, evropske, srećne porodice. Evropsko tlo, sklono nasilju, globalnih razmera, sa periodima mira, polovično napreduje i kraj se ne vidi.
Koliko ćemo izdržati azijski udar ( sve za dolar, fabrike ) na Evropskom tlu, teško je proceniti. Hoćemo li postati i jedan od uzoraka hrane, za njih ( azijate ) je samo pitanje vremena .
Postoji li neki dil izmedju USA i azijata ( u dalju priču, svrstavam i Rusiju, zemlju koja se budi u zori američkog sna ), da im se ustupi Evropa u zamenu za Afriku ( rastući kontinent
po broju stanovnika ), videćemo u bližim dogadjajima ( možda manje od 10, do nekih 30 godina ) koji slede.
Istorija se ponavlja .
No, Marfijevi zakoni su tu da bi se opovrgli i Amerika tačno zna šta hoće.
Da utoli glad i žedj svoga plemena u ideji komunizma tj. bilo kog drugog imena, kako će ga tad možda zvati .

Jos malo pa cemo se gadjati autobusima po mraku.:hahaha:
 
Centralna banka Sjedinjenih Američkih Država, Federal Reserve, u četvrtak je pokrenula robustnu odbranu svoje nezavisnosti i upozorila da napori u Kongresu za postavljanje monetarne politike pod političku kontrolu mogu teško ugroziti gospodarstvo.


Podpredsjednik Federalnih Rezervi, Donald Kohn, izjavio je kako bi otvaranje nekih od najvažnijih odluka centralne banke temeljitom političkom ispitivanju moglo rezultirati višim dugoročnim kamatnim stopama i smanjivanjem američkog kreditnog rejtinga.


Kohn je održao govor pred Kongresom, gdje je zatražio povlačenje prijedloga kojim bi se političkim odlukama temeljito ispitivala centralna banka SAD-a od strane savezne agencije za kontrolu...

Federalne Rezerve Upozoravaju Kongres Na Miješanje U Monetarnu Politiku

.
 
Kada kažem Amerika, mislim na USA kao najuticajniju državu u Novom Svetu.
Kapitalizam i neoliberalizam koji je kontrolisao dobar deo planete zemlje, polako se gasi ( a početak prelaza je ova nova, svetska ekonomska kriza ) i san ( jednog od mnogih ), sada već mrtvog Karla Marxa se polako ostvaruje .
Vodeća super ekonomsko - tehnološkom napretku, USA je ostvarila glavni cilj kapitalističke ere ; stepenice do komunizma.
Preuzimajući GM kao vodećeg proizvodnog giganta, država je nezvanično najavila jačanje i razvitak, socijalnog mira tj. komunizam.
Primitivni kanibalizam, može se reći za istoriju evropskog kontinenta, nije dostigao višu fazu filantropije, čvrst kanibalizam ( oznaka za stupanj svesti da ne treba jesti svoje pleme, već sve susedne da bi utolili glad i žedj ) koji je dosegla USA, uz to : Kanada, Japan i Australia .
Nemačku, Francusku i Veliku Britaniju sam izostavio jer one su deo, evropske, srećne porodice. Evropsko tlo, sklono nasilju, globalnih razmera, sa periodima mira, polovično napreduje i kraj se ne vidi.
Koliko ćemo izdržati azijski udar ( sve za dolar, fabrike ) na Evropskom tlu, teško je proceniti. Hoćemo li postati i jedan od uzoraka hrane, za njih ( azijate ) je samo pitanje vremena .
Postoji li neki dil izmedju USA i azijata ( u dalju priču, svrstavam i Rusiju, zemlju koja se budi u zori američkog sna ), da im se ustupi Evropa u zamenu za Afriku ( rastući kontinent
po broju stanovnika ), videćemo u bližim dogadjajima ( možda manje od 10, do nekih 30 godina ) koji slede.
Istorija se ponavlja .
No, Marfijevi zakoni su tu da bi se opovrgli i Amerika tačno zna šta hoće.
Da utoli glad i žedj svoga plemena u ideji komunizma tj. bilo kog drugog imena, kako će ga tad možda zvati .

Komunizam se provlaci kao materija kroz prirodu, neunistiv je i prelazi iz jednog oblika u drugi :mrgreen:
 
Zapravo, državna kontrola nad proizvodnjom, bankama, ovim il onim, nema veze sa komunizmom nego sa socijalizmom. Ne znam koja zapadna država još nije koketirala s time (Nju dil, državan blagostanja). To je ipak samo jedna obična klackalica. Kad se treba zaleteti, eksploatisati i pljačkati, onda se na sva zvona promoviše liberalizam, a kad treba malo pritegnuti uzde posle jednog takvog ludačkog procesa, onda se promoviše državna (svetska) kontrola.
 

Back
Top