New operating system Iskra2000

Brana2

Obećava
Poruka
59
Please allow me to introduce to You new version of my Iskra2000-trial-(V4.0)

Iskra is the program written for Oric Atmos (requires Euphoric Emulator), and represents a kind of an operating system for this computer.

For those people who are familiar with my previous version of Iskra (V3.X) let me say that I have work very hard in developing it, and this version is improved greatly than the one before.

General features: Iskra now can manage up to 100 animations/pictures in Lores0 mode, Hires mode is also available for animating/drawing, up to 100 User files (plain text or database format!) can be created, managed, and printed, ensured detailed help when ever needed, and any user created file Iskra can send to/read from Floppy disk A:\

More details at:

http://yahoolistspider.home.insightbb.com/tools/Iskra/Iskra.html

Best Regards
Brana
brana@hotmail.com
 
Iskra JE Operativni Sistem, za Oric,da bi radila naPC platformi, treba joj emulator platforme orica,za tu svrhu Iski na PC-u potrebno je predhodno instalirati emulator koji se moze naci na netu od Francuske firme. Pogledajte navedeni Web sajt za sve detaljnije informacije na tu temu, obezbedjene su i slike aplikacija Iskre na istom.

Brana
 
Lord British:
Britanski 8-bitni rachunar, iz doba ZX Spectruma. Pre 20 godina se chak i kod nas gurao po shkolama.
U suhtini, zaboravljena mashina (s razlogom), ali eto, ima ljudi koji se josh uvek bakcu s'tim! :P

Budite ljubazni pa pogledajte na gore navedenom sajtu samo kako je reseno graficko resenje sistema Iskra! Inace, Iskra je TRIAL program, za registraciju je potrebno izdvojiti 25 Eura. VERUJTE DA VREDI ISTIH:)

Brana
 
Naprotiv - tebi Brano svaka chast (pogotovo shto imash vremena da se bavish retro-softverajem), ali primedba da je Oric takav kakav je stoji. Time sam samo choveku objasnio shta je Oric (inferioran i u vreme 8-bitnih rachunara), nikako omalovazhio tvoj trud.
Ako imash volje (i interesa) samo pichi dalje :)
 
Lord British:
Naprotiv - tebi Brano svaka chast (pogotovo shto imash vremena da se bavish retro-softverajem), ali primedba da je Oric takav kakav je stoji. Time sam samo choveku objasnio shta je Oric (inferioran i u vreme 8-bitnih rachunara), nikako omalovazhio tvoj trud.
Ako imash volje (i interesa) samo pichi dalje :)

PAZI DOBRO:

MOLIM MODERATORA DA UKINE SVE MOJE OGLASE NA TEMU ISKRA/OPERATIVNI SISTEM,

U DODATKU, JAVNO IZJAVLJUJEM DA APSOLUTNO NI JEDNOM JUGOSLOVENU ODNOSNO GRADJANINU SRBIJE I CRNE GORE NIKAD N I K A D U ZIVOTU NI ZA KAKVE PARE NECU PRODATI SVOJ PROIZVOD-ISKRU/OPERATIVNI SISTEM. JEDNOSTAVNO TO NISTE ZASLUZILI. NIKO OD VAS. MOJA VELIKA GRESKA STO SAM UOPSTE NA OVOM (ZA SRBIJU) SERVERU I STAVIO OGLAS. A OGLAS SAM STAVIO I NA OSTALIM STRANIM SERVERIMA (ZA VASU INFORMACIJU KRSTARICA NIJE JEDINA OVE VRSTE NA SVETU) I N I K O SE NIJE BUNIO, CAK STA VISE DVOJE LJUDI JE KUPILO ISKRU. NIJE MI JASNO ZASTO SVE ONO NEGATIVNO MORA DA DOLAZI OD BEOGRADA (KONKRETNO, OD LORD BRITISH.A I NJEMU SLICNIH) ALI VISE NIKAD NIKAD NIKAD NI JEDNOM COVEKU IZ SRBIJE NECU ODGOVORITI NA MAIL, UZVRATITI POZIV, NITI NI ZA KAKVE PARE PRODATI SVOJ PROIZVOD. Z B O G O M I NEKA VAS / KAKO SI TI ONO MENI REKAO, SADA JA TEBI CITIRAM - NEKA V A S MILOSEVIC CUVA!
 
Lord British:
Ti si beznadezhan sluchaj, ali totalno!
Prochitaj moj reply josh jednom pre nego shto pochnesh da se busash.

Da znaš da se slažem sa tobom! Prso ko oblanda :!: Još mu lepo kažeš, pohvališ njegov trud i sve ostalo... a on počne da histeriše. :lol:

Beznadežan slučaj... de facto! :D

P.S. A ja bih molio moderatora da ostavi ovu rubriku, da Brana služi za primer kako se ne treba ponašati na forumu!
 
brana4:
PAZI DOBRO:
MOLIM MODERATORA DA UKINE SVE MOJE OGLASE NA TEMU ISKRA/OPERATIVNI SISTEM,

U DODATKU, JAVNO IZJAVLJUJEM DA APSOLUTNO NI JEDNOM JUGOSLOVENU ODNOSNO GRADJANINU SRBIJE I CRNE GORE NIKAD N I K A D U ZIVOTU NI ZA KAKVE PARE NECU PRODATI SVOJ PROIZVOD-ISKRU/OPERATIVNI SISTEM. JEDNOSTAVNO TO NISTE ZASLUZILI. NIKO OD VAS. MOJA VELIKA GRESKA STO SAM UOPSTE NA OVOM (ZA SRBIJU) SERVERU I STAVIO OGLAS. A OGLAS SAM STAVIO I NA OSTALIM STRANIM SERVERIMA (ZA VASU INFORMACIJU KRSTARICA NIJE JEDINA OVE VRSTE NA SVETU) I N I K O SE NIJE BUNIO, CAK STA VISE DVOJE LJUDI JE KUPILO ISKRU. NIJE MI JASNO ZASTO SVE ONO NEGATIVNO MORA DA DOLAZI OD BEOGRADA (KONKRETNO, OD LORD BRITISH.A I NJEMU SLICNIH) ALI VISE NIKAD NIKAD NIKAD NI JEDNOM COVEKU IZ SRBIJE NECU ODGOVORITI NA MAIL, UZVRATITI POZIV, NITI NI ZA KAKVE PARE PRODATI SVOJ PROIZVOD. Z B O G O M I NEKA VAS / KAKO SI TI ONO MENI REKAO, SADA JA TEBI CITIRAM - NEKA V A S MILOSEVIC CUVA!
Pa jesi li ti blesav, lud ili si upusten na glavu kad si bio mali?
Lepo te ljudi pohvale sto se bavis tim stvarima, mada ne vidim razlog sta ce ti to. Lepo te podrze u tome, ako zelis da nastavis....
Nije to nesto sto bi moglo biti od neke koristi, ali je dobro sto se neko i time bavi, znaci da se siroko razmislja oko racunarske tehnologije. I ja se pridruzujem "Lordu" i drugima u vezi toga, ali ti nisi normalan definitivno, kad ne shvatas da te niko nije blatio ovde.

Sta ti znaci ta pretnja da nikome nikad neces prodati svoj epohalni proizvod? Naneces nepopravljivu stetu ovom nasem napacenom narodu? E jesi pametan, do bola...
A ja taman mislio da kupim to cudo od OS pa da sedim i uzivam.
I, kakve veze ima sa time Milosevic?

Ajde prijatelju, putuj u Evropu i prodaj SAMO njima svoje epohalno delo, mi cemo se ovde snaci i bez toga. Zelim ti iskreno da zaradis mnogo vise para, ali za sada imas 2 (dva) kupca), no i to je neki pocetak. Kada proizvod preplavi Evropu, kreni da osvajas Ameriku, Billy ce da posizi od zavisit. Da ne pominjem ogromno trziste Kine, Indije i Rusije...

Stvarno si me iznervirao. reklamiras neki proizvod, koji moze samo da podseca na dane pocetka racunarstva, a onda se ljutis sto nema aplauza i ovacija, vec samo podrzavanje i simpatije za tvoj (nekoristan) rad.

Posecuj neke druge forume pa tamo prosipaj pamet.
 
Softveraš:
Ma nemoj da brineš, Brano 8)
Kritikuju te oni koji u životu sami ništa nisu uradili. Je.bo ih Milošević, on ih je tome naučio :x (da sede, kritikuju i ne rade ništa)
Sta lupas?
KO ga je kritikovao?
Predstavi se barem kada imas sta da kazes, podrzavas nesto so ni sam ne znas sta je.
O ... poznato, odmah se poteze Milosevic itd. Taj covek je meni i mojoj porodici mnogo zla naneo, ali on nema veze sa pricom o ORICU i 8-bitnim sistemima... ccc

I, da znas, ovde ima jako mnogo ljudi koji se ozbiljno bave racunarima u svim oblastima, ako ima onih koji "sede i nista ne rade -j*bo ih Miolsevic", ne svracaju ovamo - sem mozda tebe?
 

Back
Top